Page 364 of 364 FirstFirst ... 264314354362363364
Results 5,446 to 5,460 of 5460

Thread: Видях те,ти ли беше?!?

  1. #5446
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default

    Майсторско шофиране на една пловдивска, туинспаркова 156-ца в петък вечер по Тракия, в неоптимални метеорологични условия. 0777. Поздрави на колегата.
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  2. #5447
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Да видим, кой колега е на гости в Гео Милев с черно ГТ СВ6083МР
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  3. #5448
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Днес, на път от Плевен за София, се засякохме с черна Brera - много яко беше, докато колегата (нормално) не изчезна далеч напред като стъпихме на магистралата.
    Не те познавам колега, но благодаря за готиното каране - само сподели с кой мотор е колата, че със сестра ми имахме спор защо така яко дърпа напред

    Извинявам се за гадното качество на клипчето, но нейното LG просто толкова си може
    Attached Images Attached Images
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #5449
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Днес, на път от Плевен за София, се засякохме с черна Brera - много яко беше, докато колегата (нормално) не изчезна далеч напред като стъпихме на магистралата.
    Не те познавам колега, но благодаря за готиното каране - само сподели с кой мотор е колата, че със сестра ми имахме спор защо така яко дърпа напред

    Извинявам се за гадното качество на клипчето, но нейното LG просто толкова си може
    Аха на Ябланица преди да излезеш на магистралата.....какво те интересува какъв е мотора, добре го държиш в байра с легендата...аз ако бях, щях да е ръгна на трета и с 5-600 об/мин да му образувам комплекси....)...е на магистралата няма как..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5450
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Дали някой колега кара червено Stelvio и е достатъчно нагъл да се прави на трамвай, а преди това да финтира всички балами на светофара на бул. Витоша през лентата за ляв завой?

    Евала, като караш нов жип всичко е позволено, балъците да се редят и да си чакат по правилата.
    Ти нали бързаш, аз по принцип си седя в колата и нямам други неща за правене.

    Поне вземи някое БМВ или направо G класа, да си класик.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #5451

    Default

    миналата седмица в вторник в село Дъбовец ивайловградският язовир се разминах с зелена 164 номера и беше нещо от сорта на Х 4091 май имаше спойлер от зад,страшно се изкефих.

  7. #5452
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Кой беше келешът със светло сивата 159 SW, който днес около 15:15 на магистрала "Тракия" около Вакарел в посока - София, караше с около 120 на 1 м. зад мен?

    Ако четеш тези редове, извади тиквата си от задника и започни да мислиш !!!


    Не видя ли тапата, която се беше образувала около Ихтиман, малко преди това, заради верижна катастрофа?

    Знаеш ли заради какво стават верижните катастрофи?
    Last edited by ecotronic; 25-08-2021 at 18:02.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #5453

    Default

    ЕКОтроник, дърта алфа кримка си- не се ли се научил как да ги лекуваш такива дръгели...???

    Някои ди мислят че си правя гонка с тях.Един такъв с една C4 Ситроен ме изпробва магистрално до 170 и се отказа, след като 10 минути беше "лазил" след мен с 80кмч.

    Обаче след няколко дни размисли като помислих, че намалената скорост не действа достатъчно ефикасно, а увеличената скорост - да ги откъснеш не е достатъчно разумен метод да дистанцираш идиотите, на един междуградски път докато един с бус ме "натискаше" на 5 м отзад и...На слънчево време му "пуснах една вода" и гледах - тоя как се наведе щото изведнъж в напълно слънчево време предния му джам стана замръчкан...

    В първия момент обаче чак приклекна тоя тъп геврекчия на бус...И дори пусна газта и леко натисна спирачка...

    Като се осъзна си пусна чистачките..


    Направи 50 метра дистанция зад мен само за 3-5 секунди ...

    Сега всички "5-метрови идиоти" ги действам по същия начин -действа безотказно ...

    Ако някой е по тъп --> две "пускания на вода" върху предния му джам го "убеждават " окончателно, че е стресиращо да му се замръчка внезапно предния джам и да не вижда добре какво става пред него...

    П.П.

    Извинявам се на колегата със 159-ка който ми присветнав събота за поздрав между Бургас и Варна(през Обзор) че не успях да му върна поздрава, но жената ме беше разсеяла и все иска да й обръщам внимание дори когато шофирам
    Last edited by alfa racer GTA; 25-08-2021 at 23:25.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #5454
    любител "АЛФИСТ" kkiko's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    130

    Default

    Колега ако обичаш разясни малко повече това "пускане на една вода" .как го правиш ,че ми стана интересно- и на мен ми се случвало с такъв наглец.
    Мечтател

  10. #5455

    Default

    Е, не е ли ясно??

    Цъкваш 3-4 пъти бързо ръчката за умиване на предното стъкло и тъй като по принцип на 159-ката при скорост до 60-70км в час си хвърля една част от струята директно над колата тя пада на прозореца на колата зад теб...

    В първия момент ако водачът на автомобила зад теб види че нещо "лети" към прозореца му се навежда, но дори и да не види в момента в който една част от капките/струята падне на прозореца и му го замръчка той пак в първата 1-2 секунди не е наясно точно какво се случва и инстинктивно вдига крака от педала от газта и дори някои натискат леко спирачка.

    Пробвай - дори "да не разбере от първия път", спокойно можеш да го омокриш и втори и трети път.

    На мен повече от 2 пъти не ми се е налагало да ги мокря- първият път един с бус докато беше буквално на 5 метра от багажника ми по един междуградски път непрекъсната лента и постоянен поток коли насреща, като му "цъкнах вода" за предния прозорец за норматив изостана 30 метра и си пусна чистачките посред слънчев ден, след което отново реши да навакса изоставането, но този път не го чаках да дойде на 5 метра, а още като наближи на 10-15 метра отново цръкнах вода и този разбра намека и този път изостана на 150 метра от мен.Това съм го ползвал предимно на междуградски пътища.

    На магистрала шофирам по друг начин по принцип - шофирам със 120кмч - така тирове и камиони са по-бавно от мен и никога не са пред мен да ми пречат на видимостта, а от друга страна ако пред мен настигна колона автомобили ги изпреварвам и отново продължавам сам напред без автомобили близо пред мен.Понякога задържам 2-3 минути или повече със скорост 140кмч докато изляза от колоната/трафика и отново намалявам до скоростта на колоната която съм изпреварил.

    На магистрала ми се е случвало 3-4 пъти някой идиот да ми се "лепне" отзад и според мен като помислих причината е само една --> някой се опитва да спести 2 лева на сто километра пробег като стои на 5-7 метра зад мен с цел "да му поря въздуха" и така да му пада разхода на гориво.

    Това ми се е случвало 3-4 пъти на магистралата, но не в тежък трафик.Намалявал съм до 80кмч, което е минималната разрешена скорост за движение по магистрала и съм шофирал така 10 минути с цел "лепналият се" на 5-7 метра зад мен да ме изпревари --> ама и той идиота намалява от 110-120кмч до 80кмч и продължава плътно на 5-7 метра зад мен .Спомням си както за C4 Ситроена, така и за една Корсичка - и тоя беше упорит до пълна тъпотия - аз намалявам до 80 и той намалява и шофира така на 5-7 метра по 10-12 минути при положение че няма никакъв трафик и автомобили...

    За мен това е риск за здравето и живота, за тези или е форма на "спестяване" на пари или форма на себедоказванеи чесане на егото...

    Дори и при висока скорост обаче като цръкнеш 3-4 пъти бързо част от струята или капки вода опръскват предния прозорец на автомобила зад теб...

    Не е забранено от закона и не е нарушение да си миеш предния прозорец...
    А този зад теб бързо разбира че искаш дистанция между него и теб...
    Last edited by alfa racer GTA; 26-08-2021 at 20:50.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #5456
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Няма такава минимална разрешена скорост за движение по магистралата.
    Иначе ако ми го правиш на мен, с удоволствие ще ти се лепна още по-близо, за да си мия и моето стъкло.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #5457
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Няма такава минимална разрешена скорост за движение по магистралата.
    Иначе ако ми го правиш на мен, с удоволствие ще ти се лепна още по-близо, за да си мия и моето стъкло.
    Аз когато взех книжка минималната скорост за движение по магистрала беше 50км/ч....сега незнам как е....ама това беше преди 35 години..)...е ако ми се лепнеш още по близко за да не си хабиш течноста за чистачки и съм с някоя талига, ще натепам яко кучките, за да ти взема някой лев от ГО...голям си тарикат, ама при такива ситуации съм сигурен, че ти треперят коленцата...))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #5458
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ....сега незнам как е....ама това беше преди 35 години..)...е ако ми се лепнеш още по близко за да не си хабиш течноста за чистачки и съм с някоя талига, ще натепам яко кучките, за да ти взема някой лев от ГО...голям си тарикат, ама при такива ситуации съм сигурен, че ти треперят коленцата...))
    Не е зле човек да си опреснява знанията, че всеки ден ги гледам всякакви със собствени правила и раздават правосъдие по улиците.
    Иначе нали знаеш, че ще вземеш някой лев от ГО-то, но не от мен. За това се изказвай и по-точно. И затова си имам регистратор, такива тарикати като теб да си ги докладвам без проблем и да си носят съответната отговорност.
    Но пак искам да видя как със 120 км/ч някой пръска вода на стъклото си, като цялата (или част) вода отива на задния автомобил до такава степен, че да създаде дискомфорт и някакъв вид "стрес".

    п.п. Не, че е важно, но при 80+ км/ч, в дъжд не използвам чистачки. Технологии, братче.
    Last edited by BO; 27-08-2021 at 10:50.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #5459
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не е зле човек да си опреснява знанията, че всеки ден ги гледам всякакви със собствени правила и раздават правосъдие по улиците.
    Иначе нали знаеш, че ще вземеш някой лев от ГО-то, но не от мен. За това се изказвай и по-точно. И затова си имам регистратор, такива тарикати като теб да си ги докладвам без проблем и да си носят съответната отговорност.
    Но пак искам да видя как със 120 км/ч някой пръска вода на стъклото си, като цялата (или част) вода отива на задния автомобил до такава степен, че да създаде дискомфорт и някакъв вид "стрес".

    п.п. Не, че е важно, но при 80+ км/ч, в дъжд не използвам чистачки. Технологии, братче.
    Темата е видях те, ти ли беше?...а ние преминахме в мръсни номера...)...няма смисъл да разтягаме локуми...лек ден..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #5460

    Default

    Ейййй-й-й-й-й-ййй...

    Днес много мераклии за Велинград - на слизане срещнах 3 алфи:

    1. Червена софийска Джулия с номер завършващ на "9"(последна или предпоследна цифра).

    2. Пловдивски кросвагон -мисля тъмен(може би кафяв) цвят

    3. Черна 159-ка седан (доколкото видях), кърджалийска регистрация...

    Срещнах ги в този ред.

    Айеее - приятно плацикане
    Last edited by alfa racer GTA; 22-05-2022 at 14:41.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 364 of 364 FirstFirst ... 264314354362363364

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •