Results 1 to 6 of 6

Thread: Пръскалките на чистачките мятат на всякъде

  1. #1
    Младши алфист jorentze's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia, Mladost 4
    Posts
    2

    Default Пръскалките на чистачките мятат на всякъде

    Здравейте, имам един дребен, но много дразнещ проблем. Пръскалкие на чистачките ми мятат вода навсякъде, но не и на стъклото. Бият много на високо и цялата ми кола става на г*з точно за 2 дена след като съм я измил. Опитах да ги оправя с игла да ги нагласа, ама тц - нищо не стана. Някой има ли идея дали продават такива джаджи, или пък как да ги настроя, защото това миене на колата през ден скоро ще ме разори.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS (2002)

    Keep walking. Keep driving

  2. #2

  3. #3
    Младши алфист gouzoun's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia, Plovdiv
    Age
    38
    Posts
    18

    Default

    Колега, тази тема я гледах, ама няма нищо общо. Пръскалките си мятат достатъчно течност, но бият прекалено нависоко. И не мога да наглася пъпчиците да пръскат по-ниско - към стъклото.

    П.С. Този пост го пиша от друг комп затова е с различен ник.
    Last edited by gouzoun; 06-09-2008 at 15:15.
    Алфа Ромео 156 1.8 TS (2002 год.)

    Keep walking. Keep driving.

  4. #4

    Default

    Значи на самите пръскалки отстрани има нещо като малко отворче, където с малка отверка можеш да нагласиш наклона......ако ли не, махай ги, сега продават всякакви джаджи дето светят във всички цветове на дъгата.....пък ако искаш не ги пускай да светят, просто ползвай самите цицки.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by gouzoun View Post
    Колега, тази тема я гледах, ама няма нищо общо. Пръскалките си мятат достатъчно течност, но бият прекалено нависоко. И не мога да наглася пъпчиците да пръскат по-ниско - към стъклото.

    П.С. Този пост го пиша от друг комп затова е с различен ник.
    Четирите отвора се движат заедно. Моите бяха позапушени. Купих нови но ефекта беше краткотраен. Отворите са много малки и най-малката прашинка предизвиква отклонение на някоя от струите и регулировката става безсмислена.

    Смятам да взема някакви други - класически със сферички които се настройват много по прецизно, освен това са и с по-големи отвори.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  6. #6

    Default

    Здр,

    пръскалките за закрапени за пласмасожата кора под стъклото. Просто трябва да се напасне кората по 6типките УЖАСТ и готово!
    Last edited by търтей; 08-09-2008 at 13:24.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •