Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 53

Thread: Кутия за "мек" бас на Pioneer TS-307D4

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by RangeUser View Post
    Ами аз имам 4 елипси по вратите (на фокуса) и да ти кажа свирят доста прилично (поне с оригиналния кастофон - вадят си доста приличен бас) иначе мисълта ми е баса да си е от пионер-а в багажника със стъпалото, и тези по вратите да не ги сменям. А да питам трябва ли ми кондензатор, и какво е това КЮ фактор?
    Ако оригиналните говорители са наред съветвам те да не ги сменяш,те са сметнати перфектно за обема на купето , но по принцип бас си трябва (освен ако колата не е поръчана с допълнително озвучаване като опция)
    Има различни стъпала , ако искаш само бас гледай да има опция кросоувър , или да има корекция - да реже среди и високи , като свири до 250 херца. А настройката се прави на около 150 - 200 херца . Много е важно и с каква кутия си , как е сметнат обема за говорителя който ще е монтиран . Миналата седмица си правихме проба с оригинална кутия от Блаупункт + говорител Блаупункт 12 инчов + стъпало Блаупункт от GT серия , в багажник на Алфа 156 си надува съвсем прилично , без изкривявания си вади доста стегнат бас , без вредните кънтения и резонанс в над 300 херцовия диапазон . Свалих Блаупункта и на негово място , в същия багажник , със същите сателитки ( колоните във вратите ) сложихме същата на вид кутия , но правена уж професионално ( имаше съвсем мални разлики в размера и една съществена - беше оставен отвор с монтирана тръба ( басрефлекс ) който обаче също се смята на каква дълбочина да се вкара (дължина на тръбата) според мощноста на говорител и обем (литри) на кутията , говоритела е също Блаупункт 12 инча , разликата във звука си беше доста осезаема , не можеше да искара много добре ниски честоти , по скоро кънтеше , запушвам отвора и ниските идват чуствително (почва да клати седалките) . Съвета ми е да си вземеш сметната каса , но не и от самоделките (в бургас е пълно със такива по разни магазинчета за аудиотунинг)
    А за момчетата които слагат по 2 - 3 баса в колата с кондензатори и огромни мощности , които минавайки под терасата ми тресат прозорците (живея на деветия етаж) - момчета опитвате се да сложите 30 литра вода в десет литрова туба , това си е издевателство над ушите ви . Акустиката е наука , даже има и институт занимаващ се специално с нея .
    Last edited by Доко; 15-10-2008 at 21:41.

  2. #32
    започва да се пристрастява RangeUser's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София / Севлиево
    Age
    33
    Posts
    85

    Default

    Ами усилвателя има input sensitivity и Filter (снимките от първия пост в темата
    156 SW '03 2.4 JTD ...n I luv It!
    Cruizin' down the street in my one-fitty-six

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by RangeUser View Post
    Ами усилвателя има input sensitivity и Filter (снимките от първия пост в темата
    Това усилвателче ще ти върши някаква работа , но всъщност не знам какъв резултат искаш . Аз не бих го сложил защото лично мен няма да ми задоволи претенциите за звук . Ако искаш приличен бас , стъпалото трябва да има повече корекции , а това което виждам от снимката от ляво на дясно - FILTER - /OFF/LPF(Low-pass filter) - бутон за включване и изключване на Low-pass (нискочестотен) филтър , когато е активен , свири 50 – 250 Hz , а на OFF би трябвало да вади линеен сигнал. Стерео моно е ясно , с input sensitivity регулираш силата на сигнала от CD-то към входа на стъпалото . С тези настройки няма да постигнеш баса който предполагам търсиш .
    Виж примерни стъпала среден клас които свирят прекрасно , това го имам на мойта кола http://www.blaupunkt.com/SG/7607792117_main.asp ,
    а ти препоръчвам , ако си взимаш стъпало да е минимум с такива бутони за настройка (опции) независимо от марката http://www.audiomagaz.ru/products_pi...%20GTA-250.JPG
    Last edited by Доко; 16-10-2008 at 20:43.

  4. #34
    започва да се пристрастява RangeUser's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София / Севлиево
    Age
    33
    Posts
    85

    Default

    Ясно Мерси за изчерпателното инфо Но в началото ще съм с него, защото сега няма пари за по-хубав По принцип търся плътен бас, не онзи тежък тип при който всичко дрънчи. Иначе всичко е предвидено за Rap/Hip-Hop/RnB :P
    156 SW '03 2.4 JTD ...n I luv It!
    Cruizin' down the street in my one-fitty-six

  5. #35
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    - момчета опитвате се да сложите 30 литра вода в десет литрова туба , това си е издевателство над ушите ви . Акустиката е наука , даже има и институт занимаващ се специално с нея . [/QUOTE]

    най накрая някой да го каже
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  6. #36
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Това усилвателче ще ти върши някаква работа , но всъщност не знам какъв резултат искаш . Аз не бих го сложил защото лично мен няма да ми задоволи претенциите за звук . Ако искаш приличен бас , стъпалото трябва да има повече корекции , а това което виждам от снимката от ляво на дясно - FILTER - /OFF/LPF(Low-pass filter) - бутон за включване и изключване на Low-pass (нискочестотен) филтър , когато е активен , свири 50 – 250 Hz , а на OFF би трябвало да вади линеен сигнал. Стерео моно е ясно , с input sensitivity регулираш силата на сигнала от CD-то към входа на стъпалото . С тези настройки няма да постигнеш баса който предполагам търсиш .
    Виж примерни стъпала среден клас които свирят прекрасно , това го имам на мойта кола http://www.blaupunkt.com/SG/7607792117_main.asp ,
    а ти препоръчвам , ако си взимаш стъпало да е минимум с такива бутони за настройка (опции) независимо от марката http://www.audiomagaz.ru/products_pi...%20GTA-250.JPG
    и това ти харесва нкато звук ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    и това ти харесва нкато звук ?
    Усещам тука неква ирония Ти как мислиш , дали не ми харесва , щом съм го сложил ? Трябва ли да изнасям сега и лекция за човешките уши , че примерно ти не чуваш това което аз чувам и обратно , и какво съм преправял или как ? На пазра има толкова голям избор от марки , че може да те заболи главата , а всъщност всички са произведени в Китай , и всички са от 50 херца до 20 килохерца приблизително , които естесвено няма как да чуем . Акустиката не е просто нещо , ако имаш примерно 4-5000лв иди в "Тояга" , ще ти спретнат убийствен саунд , ама.......... една Алфа пари ......така ,че всичко друго е компромис . Но всеки си има право на личен избор , според това кое му харесва , проблема е ,че няма как да разбереш разликата между една или друга марка стъпала или колони , няма как да влезнеш в магазина и да почнеш да си правиш експерименти , и така ставаш жертва на добър търговец , или добра реклама . Не знам дали сте си задавали въпроса защо , като посещавате нощем някоя дискотека ви кънти главата и са ви заглъхнали ушите , а в друга музиката е по-силна ,а като излезеш все едно не си стоял 4 часа на шум ? Свързано е с качеството на звука но не точно.................
    п.с А линковете в по-горния пост са примерни , а не рекламни , и аз като колегата , Блаупункт-а го взех изгодно + касата с говорител, те така, свири безупречно яко за цената си
    Last edited by Доко; 18-10-2008 at 19:34.

  8. #38
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Ама сега тая кутия е със запушен рефлектор и наистина е осегаема разликата - не кънти а думка......
    Обаче има значение и багажника... Във 155-цата имах 2 баса със рефлектори ама не кънтеше.... А идеята на двата баса при мен е не за по силна музика а за по-дълбок бас.... И за красота естествено.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAGE_087.jpg  
    Last edited by XaBu4ko; 20-10-2008 at 02:14.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Ама сега тая кутия е със запушен рефлектор и наистина е осегаема разликата - не кънти а думка......
    Обаче има значение и багажника... Във 155-цата имах 2 баса със рефлектори ама не кънтеше.... А идеята на двата баса при мен е не за по силна музика а за по-дълбок бас.... И за красота естествено.....
    Кога ще правим кутията бре

  10. #40
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Усещам тука неква ирония Ти как мислиш , дали не ми харесва , щом съм го сложил ? Трябва ли да изнасям сега и лекция за човешките уши , че примерно ти не чуваш това което аз чувам и обратно , и какво съм преправял или как ? На пазра има толкова голям избор от марки , че може да те заболи главата , а всъщност всички са произведени в Китай , и всички са от 50 херца до 20 килохерца приблизително , които естесвено няма как да чуем . Акустиката не е просто нещо , ако имаш примерно 4-5000лв иди в "Тояга" , ще ти спретнат убийствен саунд , ама.......... една Алфа пари ......така ,че всичко друго е компромис . Но всеки си има право на личен избор , според това кое му харесва , проблема е ,че няма как да разбереш разликата между една или друга марка стъпала или колони , няма как да влезнеш в магазина и да почнеш да си правиш експерименти , и така ставаш жертва на добър търговец , или добра реклама . Не знам дали сте си задавали въпроса защо , като посещавате нощем някоя дискотека ви кънти главата и са ви заглъхнали ушите , а в друга музиката е по-силна ,а като излезеш все едно не си стоял 4 часа на шум ? Свързано е с качеството на звука но не точно.................
    п.с А линковете в по-горния пост са примерни , а не рекламни , и аз като колегата , Блаупункт-а го взех изгодно + касата с говорител, те така, свири безупречно яко за цената си

    сега пък и тояга - има ли смисъл аз лично имам някакво мнение за тях - което не е много добро , но това е друга тема
    не исках да се заяждам - ако е прозвучало така моля да бъда извинен , но има и доста други марки - които според мен свирят доста по вярно и по- добре от блаупункт примерно, не съм съгласен че всичко е сделано с китайската тесла - наистина че са болшенство , но все пак който търси намира .
    не бях съгласен и с още едно нещо не съм много сигурен , че точно ти го написа , но все пак - някой беше написал че правените каси са едва ли не няколко плоскости сковани с пирони накриво и не свирят въобще в сравнение с серийното производство - аз съм на друго мнение обаче ако трябва да бъда точен - точно на противоположното - занимавам се с музика поне от 15 години - учил съм доста и доста неща си мисля че занм - мисля че и чувам доста , а и работата ми е точно такава - и ще ти кажа , че до сега не съм чул свиреща "оригинална" каса
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  11. #41
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Ама сега тая кутия е със запушен рефлектор и наистина е осегаема разликата - не кънти а думка......
    Обаче има значение и багажника... Във 155-цата имах 2 баса със рефлектори ама не кънтеше.... А идеята на двата баса при мен е не за по силна музика а за по-дълбок бас.... И за красота естествено.....
    а защо кънти ?- сигурно не сте сметнали фазоинвертора - правилно
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    а защо кънти ?- сигурно не сте сметнали фазоинвертора - правилно
    Не , не сме сметнали ,а така са я сметнали от където я купи колегата ( магазин за автоаудио .....) , но това е друга тема . А за фирмите занимаващи се професионално с аудио тунинг нямам никаква идея коя е по добрата , чувал съм за тояга и с тях дадох пример , ама тука вече много бягаме от темата на колегата , който си е намерил някакво стъпало , и пита каква каса да си сложи . Но това което чета до момента ме навежда на мисълта , че колегата " си е намерил копче и сега иска да си ушие балтон " .Лошо няма , и с малко средства пак става , и тука се опитваме да го ориентираме , всеки според опита и впечатленията си , а ти щом се занимаваш професионално от 15 години вземи му сметни една бас касичка според неговите възможности - нали това е форум все пак .

    п.с. Не знам какви са ти разбиранията за вярно свирене , ама ако се беше зачел в по горния ми пост щеше да разбереш защо Блаупункт - а свири безупречно . И като гледам от кога е темата , сигурно вече си е направил звука , а ние си спамим тука .
    Last edited by Доко; 22-10-2008 at 14:24.

  13. #43
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Не , не сме сметнали ,а така са я сметнали от където я купи колегата ( магазин за автоаудио .....) , но това е друга тема . А за фирмите занимаващи се професионално с аудио тунинг нямам никаква идея коя е по добрата , чувал съм за тояга и с тях дадох пример , ама тука вече много бягаме от темата на колегата , който си е намерил някакво стъпало , и пита каква каса да си сложи . Но това което чета до момента ме навежда на мисълта , че колегата " си е намерил копче и сега иска да си ушие балтон " .Лошо няма , и с малко средства пак става , и тука се опитваме да го ориентираме , всеки според опита и впечатленията си , а ти щом се занимаваш професионално от 15 години вземи му сметни една бас касичка според неговите възможности - нали това е форум все пак .

    п.с. Не знам какви са ти разбиранията за вярно свирене , ама ако се беше зачел в по горния ми пост щеше да разбереш защо Блаупункт - а свири безупречно . И като гледам от кога е темата , сигурно вече си е направил звука , а ние си спамим тука .
    бате пределно са ми ясни блаупунктите - няма да споря - след като ти харесва - със здраве да си го слушаш аз лично съм си направил нещо в колата - няма да правя реклама сега , но и на мене ми харесва - въпроса е вече кой до каква степен се е фанатизирал
    признавам само и единственно линейния звук без бустване

    смятам веднага - само да каже каква е колата - да даде малко стойности на усилвателя на подавачката,предна линия - ако има задни също , да даде инфо - за кабелите - сигнален и дебелина на захранването и на масата
    Last edited by Sergey_gigov; 22-10-2008 at 15:10.
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  14. #44
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Колеги, много се оспами тази тема, ама не ми се иска да отварям нова.
    Въпроса ми е какво е мнението ви за този усилвател?
    Дават ми го на много изгодна цена (поне аз така си мисля), чисто нов:

    Марка: Crunch
    Модел: Drive V-6004
    Multi Channels 4x250w/4ohm
    Bridgable 2x500w/4ohm
    Frequency Response 10 Hz - 40000 Hz
    Signal to Noise Ratio 90 dB
    THD at Rated RMS Power 0.03 %
    Crossover / Equalizer
    Bass Boost
    MOSFET Circuitry
    Dimensions Width 8.4 in. Depth 15 in. Height 2.2 in.
    Last edited by nblagoev; 22-10-2008 at 15:36.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  15. #45
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Колеги, много се оспами тази тема, ама не ми се иска да отварям нова.
    Въпроса ми е какво е мнението ви за този усилвател?
    Дават ми го на много изгодна цена (поне аз така си мисля), чисто нов:

    Марка: Crunch
    Модел: Drive V-6004
    Multi Channels 4x250w/4ohm
    Bridgable 2x500w/4ohm
    Frequency Response 10 Hz - 40000 Hz
    Signal to Noise Ratio 90 dB
    THD at Rated RMS Power 0.03 %
    Crossover / Equalizer
    Bass Boost
    MOSFET Circuitry
    Dimensions Width 8.4 in. Depth 15 in. Height 2.2 in.
    кажи и цената сега - за колко ти го продават - имам един приятел дето продава стъпало крънч моно блок с бас вега 15 инча за 750 лв
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •