Page 5 of 44 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 651

Thread: Дебитомери

  1. #61
    започва да се пристрастява Крум's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    73

    Default

    А някой знаели колко трябва да е показанието ? Днес като ходих на диагностика показваше 6,4 кг/м (не съм сигурен за дименсията) , а майстора каза че трябва да е към 14 и бил за смяна. Има ли нещо верно в думите му?
    Дебитомера е с номер 0280217111
    Алфа Ромео 156 1.6 16V T.S. & JR Air Filter & Powerflex

  2. #62

    Default

    Мда, макар че аз доколкото четох мненията в англииския форум, там си мерят максималните показания, а не минималните.....макса на 6600 оборота трябва да е 408.....иначе и на мен досега все по 13-14 ми показва......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #63
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    на място на празен ход показва толкова , 7- 14...беше го написал някои от мозъците във форума.Ако го тествате в гараж по важното според мен е да сравните графиките на осцилоскоп при рязко подаване на газ (пика и пада на кривата)Дебита 408 кг/ч се проверява в движение.При мен достигна 380кг/ч
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  4. #64

    Default

    Мда, в движение задължително.....замислил съм нещо като опит с намаляване на сечението на дебитомера, щото пре 2.5 например, сензора е същия, но сечението на дебитомера е по голямо......на 2.0 е па малко - ще трябва да седна да помисля какво е значението за отчитанията и да поекспериментирам с намаляне и увеличаване на сечението.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #65
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда, в движение задължително.....замислил съм нещо като опит с намаляване на сечението на дебитомера, щото пре 2.5 например, сензора е същия, но сечението на дебитомера е по голямо......на 2.0 е па малко - ще трябва да седна да помисля какво е значението за отчитанията и да поекспериментирам с намаляне и увеличаване на сечението.....
    На 2.5 му е по голям работния обем респективно иска повече въздух
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  6. #66
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Моля, автора или някой модератор да коригира първия пост, че за малко да се подведа !

    Bosch 0 281 002 309
    и
    Bosch 0 280 218 019

    ползват различни сензори !

    Писано е в темата, но ако някой разчита само на 1ия пост ще бъде подведен !

  7. #67

    Default

    Относно последния пост - снощи експериментирах точно с този дебитомер - оригинално беше на 156, 1.8, 2001 година, ЦФ3 мотора.....вървеше повече от прилично, да 3к км ми даде повече от приличен разход.....
    Снощи го махам и слагам дебитомера с който взех 2.5 двигателя - същия сензор който ползва и двойката двигател - (HFM) F00C2G2030.....а оригинално ЦФ3 беше с сензора на снимката.....само ги смених.....
    Ми смело мога да заявя че вървеше без никакви ядове, може би с една идея по добре се наемаше(макар че за това може и да си въобразявам, но със сигурност студения старт беше със сигурност по добър от уж оригиналния......Алфадиага даде сходни отчитания както на празен ход, така и при ръчка на трета до 6500 - 6600обм......тествах и двата сензора......
    Не искам да насаждам изводите който си направих, просто казвам какво съм направил, кой както иска да си го обяснява и тълкува......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_2725.jpg   IMG_2726.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #68
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Exclamation

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Моля, автора или някой модератор да коригира първия пост, че за малко да се подведа !

    Bosch 0 281 002 309
    и
    Bosch 0 280 218 019

    ползват различни сензори !

    Писано е в темата, но ако някой разчита само на 1ия пост ще бъде подведен !
    Първоначално публикувано от pinko
    След дълго проучване заедно с колегите от немския форум alfisti.net, а и след допитване до Bosch, вече имам абсолютно достоверна информация за дебитомерите на Бош.

    В следните модели дебитомери Бош:

    Bosch 0 280 217 531
    Bosch 0 280 218 001
    Bosch 0 280 218 004
    Bosch 0 280 218 019
    Bosch 0 280 218 045
    Bosch 0 280 218 108
    Bosch 0 281 002 182
    Bosch 0 281 002 199
    Bosch 0 281 002 207
    Bosch 0 281 002 208
    Bosch 0 281 002 308
    Bosch 0 281 002 309

    се вгражда един и същ сензор (HFM) F00C2G2030

    Тоест - сензорите на изброените по-горе дебитомери са взаимозаменяеми, а много често и самите дебитомери. Просто понякога има разлика в диаметъра или формата на тръбата.

    П.П. Вероятно има и още дебитомери с идентични сензори, но за тези съм 100% сигурен. Ако науча нещо ново, ще добавям.



    По повод на едно скорошно запитване, направих проверка и установих, че Bosch 0 281 002 309 използва друг датчик, а именно F 00C 2G2 044, което го вади от горния списък__________________

  9. #69
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Искам да попитам след като видях уж оригиналния си дебитомер с № Bosch 0 280 218 001,а в един линк кои които колега беше пуснал http://www.axm-auto.com/
    пише че дебитомер с каталожен № Bosch 0280218019;0280218004 също стават ще има ли проблем ако го сменя с някои от тези които са посочени,че стават също а не с този

    Артикулен номер: 0 280 218 001
    Наименование: ВЪЗДУХОМЕР С ГОРЕЩ СЛОЙ
    Допълнителна информация:
    Продуктова група: MKG - Бензинови системи
    Препоръчителна продажна цена без ДДС: 535.22 лв

    а с този да речем;

    Артикулен номер: 0 280 218 004
    Наименование: ВЪЗДУХОМЕР С ГОРЕЩ СЛОЙ
    Допълнителна информация:
    LADA, FIAT
    Продуктова група: MKG - Бензинови системи
    Препоръчителна продажна цена без ДДС: 237.10 лв

    или

    Артикулен номер: 0 280 218 019
    Наименование: ВЪЗДУХОМЕР С ГОРЕЩ СЛОЙ
    Допълнителна информация:
    Продуктова група: MKG - Бензинови системи
    Препоръчителна продажна цена без ДДС: 113.26 лв.

    Ще съм Ви благодарен ако си дадете мнението , малко ми е трудно да извадя все пак 530лв

    ПС: Предварително Ви благодаря

  10. #70
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    Искам да попитам...
    Купуваш си 0 280 218 019 и сменяш само датчика.
    На 019 корпуса е различен от твоя и няма да може да го сложиш целия. Развиването на болтовете го правиш с каквото намериш..
    Аз съм така и РАБОТИ!
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  11. #71
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    Купуваш си 0 280 218 019 и сменяш само датчика.
    На 019 корпуса е различен от твоя и няма да може да го сложиш целия. Развиването на болтовете го правиш с каквото намериш..
    Аз съм така и РАБОТИ!


    много ти благодаря за полезната информация
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  12. #72

    Default

    Ми да, 500 лева за един корпус......да не е луд....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #73
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Относно последния пост - снощи експериментирах точно с този дебитомер - оригинално беше на 156, 1.8, 2001 година, ЦФ3 мотора.....вървеше повече от прилично, да 3к км ми даде повече от приличен разход.....
    Снощи го махам и слагам дебитомера с който взех 2.5 двигателя - същия сензор който ползва и двойката двигател - (HFM) F00C2G2030.....а оригинално ЦФ3 беше с сензора на снимката.....само ги смених.....
    Ми смело мога да заявя че вървеше без никакви ядове, може би с една идея по добре се наемаше(макар че за това може и да си въобразявам, но със сигурност студения старт беше със сигурност по добър от уж оригиналния......Алфадиага даде сходни отчитания както на празен ход, така и при ръчка на трета до 6500 - 6600обм......тествах и двата сензора......
    Не искам да насаждам изводите който си направих, просто казвам какво съм направил, кой както иска да си го обяснява и тълкува......
    Компютъра не се ли обърква от различния сензор? Да не работи в сервизен режим?А нещо за разхода на гориво можеш ли да ни кажеш или още не си я засичал.Нали се сещаш че за нас ,българите , това също е важно.
    Last edited by krasy k; 17-02-2009 at 18:05.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  14. #74

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Компютъра не се ли обърква от различния сензор? Да не работи в сервизен режим?А нещо за разхода на гориво можеш ли да ни кажеш или още не си я засичал.Нали се сещаш че за нас ,българите , това също е важно.
    Е, чак толкоз не съм се задълбочавал, имах някакво впечатление от трите иляди километра с тая кола, смених и сензора с този като моя и по скромното ми мнение вървеше една идея по добре, ръчнах я само до съседно Богомилово че натам има една две прави на която да я изцедя на трета, пуснал съм една програма да ми записва какво става на десктопа за да мога да прекарам дебитомера и волтажа му през различните режими и после сравнявах на спокойствие.....екуто не е записвало грешки, ся разход нямаше как да засека.....бачкаше си арно, все едно си е с нормалния сензор.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #75
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Някой да има идея дали дебитомер с номер 0280217111
    може да се заменя с някой и дали цената му е паднала?
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

Page 5 of 44 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •