Results 1 to 12 of 12

Thread: ел.стъкла-работа при изключен двигател

  1. #1
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default ел.стъкла-работа при изключен двигател

    здравеите!искам да знам как мога да си направя така че като изключа колата от контакт да ми работят ел стъклата а не да се налага ако имам отворен прозорец да давам на контакт постоянно за да ги вдигна?някои има ли идеи?
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    На Типо и Темпра е така, но когато мотора е изгасен и вратата се отвори може да затвориш и отвориш стъклата
    Алфа 155 уж е типо, ама май не е защото тази екстра не бачка
    Сигурно има схема за това и може да копираш от някое Типо ел.инсталацията и да я приспособиш за Алфа-та

  3. #3
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    просто трябва да с епрекара нова инсталация да не минава през ключа - на алфетата са преправяни стъклата фаровете и чистачките да работят и без контакт ама с електричоството съм зле и нензма точно как става
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  4. #4
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by alf
    просто трябва да с епрекара нова инсталация да не минава през ключа - на алфетата са преправяни стъклата фаровете и чистачките да работят и без контакт ама с електричоството съм зле и нензма точно как става
    Още по просто шунтираш захранването подаваш директно от акумолатора или от таблото с предпазителите но е хубаво да минава през предпазител.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  5. #5

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 13:23.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by pooh
    На мен алармата ми ги затваря. Попитай някой алармаджия може да ти да даде изчерпателен отговор на въпроса.
    Това май зависи от модела. Много исках и на мен алармата да ми ги затваря, но се оказа, че специално за 156 за да се реализира това трябвало тотално да се преработят ел. кабелите и се отказах. Въобще поне при 156 нема контакт - нема ел. джамци и това е!
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

  7. #7
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    По-добре свикни с мисълта, че трябва да си затваряш прозорците докато си още на контакт. Да се преправя ел. инсталация на 156 не е лъжица за всяка уста. Ще вземат да направят мазало с нещо друго и после ще се чудиш кой ли те би през устата да искаш такова нещо. Виж, ако беше някой по-стар модел аз съм на среща. Все пак защо мислиш съм модификатор ?
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #8
    започва да се пристрастява tayfun's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    киев кърджали
    Age
    52
    Posts
    88

    Default

    зтава през алармата слага се модул и затваря но не е препоръчително товари моторчетата понеже подава захранване и след затварянето им
    Alfa 166 2.4JTD 136hp

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by tayfun
    зтава през алармата слага се модул и затваря но не е препоръчително товари моторчетата понеже подава захранване и след затварянето им
    Ако модула за затваряне на стъклата не е побългарен , няма такова нещо като товарене на моторчетата - има специална термична защита вътре (не ми се обяснява как работи)
    Alfa 33S16V Permanent 4

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ми аз съм с типо и действително при отворена врата стъклата работят. Според схемата която имам на едно от крачетата на модула за управление се подава маса през бутона на вратата (когато се отвори шофьорската или тази на пътника). Ако модулът при някой модел алфа е същия сигурно може да се направи нещо.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by kekc
    Quote Originally Posted by pooh
    На мен алармата ми ги затваря. Попитай някой алармаджия може да ти да даде изчерпателен отговор на въпроса.
    Това май зависи от модела. Много исках и на мен алармата да ми ги затваря, но се оказа, че специално за 156 за да се реализира това трябвало тотално да се преработят ел. кабелите и се отказах. Въобще поне при 156 нема контакт - нема ел. джамци и това е!
    Ми не знам на мене за 2 часа ми ги направиха да се затварят с алармата. Сложиха ми модул за стъклата (70 лв). И сега няма проблеми и няма такова нещо като претоварване на моторчето, защото модула е вързан към контролера на стъклата и ги спира когато стигнат горната си точка по същия начин по който ги спира и когато си задържа копченцето за вдигане. Но стъкла без контакт пак няма - само с алармата може да ги вдигна ако няма контакт.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    265

    Default

    Може и честито. Но на мен като ми казаха, че трябва да бърничкат по ел. схемите и се отказах. Не ми се рискуваше да объркат нещо, а и нямах много доверие на алармаджията. Освен това спестих 70 лв
    Alfa Romeo 156 2.0 T. Spark
    2003 Honda CBR 954 RR

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •