Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 73

Thread: как да сваля конзолата

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by FIFO View Post
    хихи, вече и аз съм в отбора на светещите и затварящите се пепелници
    благодарение на вас, колеги
    Колега пепелника как го оправи, че и моя кога си иска се затватя
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  2. #17
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    За врътките май с едно парцалче и клещи ще стане по без поражения . А пепелника като си я взех я бях направил с едно метално пръстче ама сега пак ми се е преебал ( издържа 2 години ). Ако го сваля в събота ще пусна снимки.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    софия
    Posts
    83

    Default

    сваляш, разглобяваш, почистваш, смазваш, сглобяваш с много зор и е готов.
    fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
    ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p

  4. #19

    Default

    Като имам малко свободно време да си пойграем ще опитам все пак чакам снимките на колегата да видя за какво става на въпрос.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  5. #20
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Централната конзола е измъкнах,после и малката където са аварийните,но пепелника така и неразбрах как излиза.Има 2 болта вътре,но като ги отвия нищо не излиза.Как да изкарам крушката?Опитах се да бръкна през пепелника,но изкарах само зеленото фолио,което е върху крушката.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  6. #21

    Default

    То мисля че неможеше да се свали аз изкарах крушката със все буксичката сложих новата и пак го вкарах то е на нещо като щипчица внимавай като го вадиш
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  7. #22
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Е да де,ама как е изкара? Аз с едни пинсети бурках,рових,дърпах,те се пързалят и е неудобно,няма добър захват.Ако може разясни с какво бръкна.И копчетата за климатика не светят,като натиснеш някое от 2те и светва,иначе не може да се види в тъмното че има копчета.Под централната конзола имаше само 2 диоада,за копчетата на климатика не намерих..
    Last edited by zaryto; 19-10-2008 at 16:14.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  8. #23

    Default

    Ами и на мен копчето за климатика ми свети малко по-слабо но нямам представа от какво е това Иначе за крушката на пепелника бърках със едни клещички малки са от тия като "чофка" където са забрих им името ... и така стана
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  9. #24
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Айде колеги не се срамувайте споделете как се сваля пепелника!
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  10. #25
    Процес на пристрастяване alfapz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    184

    Default

    Колеги ... да не пускам нова тема , ще питам тук :P Индикатора , който показва дали някоя врата не е отворена не работи ... така е от както взех колата. Как може да разбера поне от къде е проблема ? Дали е от крушка , дали нещо бушонче :P , че затова не ми се занимава да ходя в сервизи.

    P.S.:Лампата отзад в купето си свети като се отвори предна врата.
    Хиляда триста петдесет и един кубически сантиметра сърце ...

  11. #26

    Default

    Има възможност да е от алармата, поне при мен е така... т.е при мен работи, но шофьорската врата е вързана на 1, а другите врати, багажника и капака са заедно и се получава така, че като отворя например дясна врата свети всичко без шофьорската врата просто нямаше как да се върже алармата отделно към всяка врата. Не казвам че това е проблема при теб, нека някой който разбира да каже.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Айде колеги не се срамувайте споделете как се сваля пепелника!
    Колега утре ще опражня отново тази операция и ще ти кажа със сигурност как се сваля. Замислил съм да направя малко глезотийки и за това отново ще си играя с конзолата.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  13. #28
    Процес на пристрастяване alfapz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    184

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    Има възможност да е от алармата, поне при мен е така... т.е при мен работи, но шофьорската врата е вързана на 1, а другите врати, багажника и капака са заедно и се получава така, че като отворя например дясна врата свети всичко без шофьорската врата просто нямаше как да се върже алармата отделно към всяка врата. Не казвам че това е проблема при теб, нека някой който разбира да каже.
    Значи при мен не свети въобще Независимо коя врата е отворена ...
    А аларма нямам
    Хиляда триста петдесет и един кубически сантиметра сърце ...

  14. #29

    Default

    Кофти операцията за свалянето на конзолата да провериш дали не се е прекъснало някъде или не е сложена буксата е голяма.. едва ли ще ти се занимава. Питай някой който разбира
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  15. #30
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    Има възможност да е от алармата, поне при мен е така... т.е при мен работи, но шофьорската врата е вързана на 1, а другите врати, багажника и капака са заедно и се получава така, че като отворя например дясна врата свети всичко без шофьорската врата просто нямаше как да се върже алармата отделно към всяка врата. Не казвам че това е проблема при теб, нека някой който разбира да каже.
    Колега,незнам къде са ти слагали алармата ама са си оставили ръцете!!! На наште алфички слагането на аларма е много лесно и не трябва да ти прави тези проблеми ако ти я е монтирал някой дет разбира.Аз лично съм работил това около година и мойта си я направих без проблеми.....така че има начин
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •