Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Реглаж фарове!

  1. #1

    Default Реглаж фарове!

    Абсолютно всичко без мотора по колата си го оправям сам! Фаровете 2ри път си играя по 1час и нищо!
    Ако някой има желание да ми помогне ще има мн. бира

  2. #2

    Default

    Има си стенд за тоя реглаж, затова нищо не става, а и освен късите, трябва да погледнеш дали са наред и дългите, при някои фарове явно се получават изкривявания/деформации с времето и няма как да са абсолютно точно и дълги и къси. Също зависи и ако са различни крушките на дълги и къси.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #3

    Default здр

    На две места ходих като чуят че съм за фарове и да си запиша час за др. седмица

  4. #4
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Не разбрах какво не ти е ясно? Не знаеш от къде се реголират или на каква височина трябва да светят?

    Ето какво е написал Антони по въпроса:

    Външният винт ( от към калника ) е за регулиране нагоре и надолу а вътрешният за хоризонтално. Ъгълът на вертикално отклонение за левия фар трябва да е -1%. Тоест заставайки на десетина метра от фара отбелязваш къде върху кракът ти е горният ръб на осветеното петно. След което се отдалечаваш на още десет метра и горният ръб трябва да слезе с десет сантиметра по-ниско. Това за късите светлини.
    Last edited by Ass; 15-09-2008 at 11:56.
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  5. #5
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    А бе заставаш по тъмно на 2-3 метра срещу някоя стена...и си ги правиш по твой вкус...освен ако нямаш нарушено зрение
    ....десния винаги го дигаш малко повече!!!
    Last edited by Бобби; 16-09-2008 at 12:16.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #6
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе заставаш по тъмно на 2-3 метра срещу някоя стена...и си ги правиш по твой вкус...освен ако нямаш нарушено зрение
    ....десния винаги го дигаш малко повече!!!
    И за регулирането срещу стена има подробно описание във форума, но трябва да се търси и от време на време питащият да споделя какво е станало или поне да каже, че никакви ни няма с нашите съвети!
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    2-та фара- абсолютно на една височина! Фаровете с лупи са с 1 % наклон обикновено. Заставаш примерно на 5 метра от стена. Мериш височината до центъра на лупата (явно ще е приблизително). На стената линията, докъдето осветява фара (т. е. границата между тъмната и осветената част, поне си личи идеално при тоз фар), трябва да е с 5 см. по- надолу от това, което си измерил. При 10 метра разстояние- съответно с 10 см надолу... Относно височината- толкова. Хоризонтално е по терсене за настройване, поне за мен.

    И между другото това за крушките е вярно- много зависи какви са при регулирането.
    Last edited by didod; 16-09-2008 at 18:52.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Ass View Post
    И за регулирането срещу стена има подробно описание във форума, но трябва да се търси и от време на време питащият да споделя какво е станало или поне да каже, че никакви ни няма с нашите съвети!
    След като си правя колата сам се предполага, че съм технически грамотен!
    Знам как се регулират фарове, търся помощ а не съвети защото навартях няколко километра напред-назад.Просто можеби не съм формулирал правилно темата. Трябва ми 2ри 4овек просто защото нямам нерви!
    Не веднъж съм се одзовавал за какво ли не на колеги, реших и аз да потърся помощ чрез тема неангажиращо.


    КЛЮЧ

  9. #9
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by mimo_ View Post
    След като си правя колата сам се предполага, че съм технически грамотен!
    Знам как се регулират фарове, търся помощ а не съвети защото навартях няколко километра напред-назад.Просто можеби не съм формулирал правилно темата. Трябва ми 2ри 4овек просто защото нямам нерви!
    Не веднъж съм се одзовавал за какво ли не на колеги, реших и аз да потърся помощ чрез тема неангажиращо.


    КЛЮЧ
    Ами ние няма как да знаем какво си искал да кажеш, така че извинявай за назидателния тон!
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  10. #10

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    2-та фара- абсолютно на една височина! Фаровете с лупи са с 1 % наклон обикновено. Заставаш примерно на 5 метра от стена. Мериш височината до центъра на лупата (явно ще е приблизително). На стената линията, докъдето осветява фара (т. е. границата между тъмната и осветената част, поне си личи идеално при тоз фар), трябва да е с 5 см. по- надолу от това, което си измерил. При 10 метра разстояние- съответно с 10 см надолу... Относно височината- толкова. Хоризонтално е по терсене за настройване, поне за мен.
    между другото това за крушките е вярно- много зависи какви са при регулирането.
    2-та фара- абсолютно на една височина!..да, бе да....за това не съм съгласен!...десния по високо за по добра видимост.....от дясно няма да заслепиш мантинелата...а и по книжките така го пише
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12

    Default zdr

    Точно това е, че заслепявам другата лента постоянно ми присветкват хората. А иначе уш са точно

  13. #13
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    2-та фара- абсолютно на една височина!..да, бе да....за това не съм съгласен!...десния по високо за по добра видимост.....от дясно няма да заслепиш мантинелата...а и по книжките така го пише
    За осветяването на мантинелата се грижи 'чупката' на фара. Освен да изглежда грозно, гледано отпред, нищо няма да се постигне с повдигнат десен фар. Ако беше така, на десните фарове щеше да пише по- малък процент наклон, отколкото на левите.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #14
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Quote Originally Posted by mimo_ View Post
    Точно това е, че заслепявам другата лента постоянно ми присветкват хората. А иначе уш са точно
    Много е субективно това. И на мен ми пречат повечето фарове, особено ксенон. Ако са ти точно, не го мисли.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #15
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    За осветяването на мантинелата се грижи 'чупката' на фара. Освен да изглежда грозно, гледано отпред, нищо няма да се постигне с повдигнат десен фар. Ако беше така, на десните фарове щеше да пише по- малък процент наклон, отколкото на левите.
    Имам предвид, че като е вдигнат малко десния фар се получава по добра осветеност на пътя пред теб, без да заслепяваш насрещтното движение, освен ако не караш на острова!
    Получава се една наклонена линия...какво и е грозното???
    Last edited by Бобби; 18-09-2008 at 15:29.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •