Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52

Thread: Тресе на празни обороти??!?!???

  1. #31
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by DanchoTodorov View Post
    И при мен тресе деба , най-много се усеща обаче когато перката завърти ... някъде бях чел тука по форума , че тва било компресия
    Да и аз имам този проблем и понеже нямам климатик и има място за още една перка, мисля да си сложа с копче да си го пускам аз отвътре . Това за лятото в задръсрванията , зимата мисля че няма да има проблем. Понеже не ми се разглабя двигател и мисля че това ще е някакво решение на въпроса . Вие как мислите ??? Или ако има начин да накараме перката да се пуска по рано , примерно на 85 градуса......
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #32
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има, просто си оправете резистора за 1-ва степен на перките.

  3. #33
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    има, просто си оправете резистора за 1-ва степен на перките.
    Я от тука ако може по подробно
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Кое точно ти е смешно бе Мурджев че не мога се сетя

  5. #35

  6. #36
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Абе нещо не мога да намеря такава джаджа по радиатора ? ? ? Сигурно ли е че имам такова!!!
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    Има Има. Аз между другото имам същия проблем, обаче си карам така... Значи това е едно като пружинка над двете перки на радиатора. То като се нагрее и дава на късо и включва първа степен. При мен липсва, просто са наклепани кабелите Между другото колега Орм, ако намериш отнякъде такова старо или ново свиркай, аз бих си сложил вендага
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1996

  8. #38
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by Bullit View Post
    Има Има. Аз между другото имам същия проблем, обаче си карам така... Значи това е едно като пружинка над двете перки на радиатора. То като се нагрее и дава на късо и включва първа степен. При мен липсва, просто са наклепани кабелите Между другото колега Орм, ако намериш отнякъде такова старо или ново свиркай, аз бих си сложил вендага
    Абе не знам , аз имам една перка и не виждам такова чудо , е утр или в други ден ще я поразглобя малко да видя . Иначе за такива неща на "Цар Симеон" има един арабин та той има много части за боксера и на добра цена. Значи то се пада - като тръгнеш от "Христо Ботев" на горе по "Цар Симеон" от дясната страна се пада едни железни зелени врати като на гараж влизаш там и питаш. Последния път имаше 2 боксерови мотори при него
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    Мерси много колега Утре ще проверя. Че освен всичко в последния "сервиз" са ми затрили капачката на маслото и са оттам духа си.....мамата........ нямам думи.....
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1996

  10. #40
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by Bullit View Post
    Мерси много колега Утре ще проверя. Че освен всичко в последния "сервиз" са ми затрили капачката на маслото и са оттам духа си.....мамата........ нямам думи.....
    Абе мани тука при нас майсторите са като футболистите
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    МУАААААААААААААА сега се прибирам от работа чак... с такси.... сядам, въртя ключа-нема никой; ток има, акумулатораът е на 6, ама стартера въобще и не завъртя, а най тъпото, че е на такова място, че не може и да се бута разкачах акумулатора, гледах в тъмницата. ад.... утре на светло ще видя шалтера и дано намеря някой да ме издърпа до сервиз , може и четките е заминала някоя и да пада на нея и край. Какво по дяволите стана с тая кола 10к км и нищо, сега за 1 месец се скапа двигателя, празния ход, прегрява, са и не пали, просто нямам думи
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1996

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    Bendix, гарнитури, монтаж демонтаж... плаче ми се.... Междувременно посетих арабите на Симеон, за 30 марки резистор+капачката за масло, която търсех, имат два боксера и още сума ти фиати, ланчии и т.н., мястото е за препоръчване
    Голямо благодаря на колегата Орм, имаш бира от мене
    ще пиша пак как вървят нещата, то се заформи егати темата, но мисля, че е страшно полезна за колегите
    Орм, резисторът не се вижда, тъй като е ВЪВ пластмасата, която държи перките. Има два винта и към него влизат два кабела
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1996

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    Така... смяна на четки, бендикс, монтаж, демонтаж и труд 188лв, сервиз Автобраво Младост 1 - много съм доволен.
    По въпроса за резистора - сложих го и сега прегрява - пак не пуска 1 степен, пуска втора само, а без него - на късо пуска само втора, но когато трябва да пусне първа и не прегрява. Къде са релетата на тея степени/вентилаторииииии>>??????????????????????
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1996

  14. #44
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 16:07.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #45
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    провери термопредпазителя на резистора. изглежда нещо такова
    той е последователно на резистора. ако е прекъснал слагай кабел на негово място или си вземи от магазин за електроника 1-2лева е 10А 220-230С

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •