Results 1 to 14 of 14

Thread: Има ли смисъл

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default Има ли смисъл

    Здравеите колеги!Искам да задам един тъп въпрос.Има ли смисъл да си сложа обикновена газова а не газов инжекцион(мноо пара тоз инжекцион бре ).Аз карам предимно градско и с този бензин едвам се издържа .А газ4ицата ако ми дава към 13-14 в града 6е е идеално
    Alfa Romeo 145 1.4 TS Junior '99 103 hp

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default

    Има смисъл, ако си с метални колекторни тръби! Но за конвекционална уредба си намери добър майстор! Струва ми се обаче, че твоята е с пластмасови колектори и ако е така бих ти препоръчал само ГИ! Успех!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3

    Default

    Аз правя тази сметка, ако колата ми харчи средно 12 в града при бензин 2.32лв. 27лв. на 100км, или за 10 000км 2784лв., газ 1.28лв. 15лв. на 100км, или за 10 000км 1536, разликата е 1248лв. колкото моя ГИ

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by JORDI View Post
    Има смисъл, ако си с метални колекторни тръби! Но за конвекционална уредба си намери добър майстор! Струва ми се обаче, че твоята е с пластмасови колектори и ако е така бих ти препоръчал само ГИ! Успех!!!
    А как да разбера дали е с метални тръби или е с пластмасови.Колата е тази от подписа .Какви проблеми се полу4ават при АГУ с платмасови?ГИ ми е скъпо 6ото колата 6те се продава лятото и няма сми
    Alfa Romeo 145 1.4 TS Junior '99 103 hp

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    Смисъл има, обаче наистина трябва добър майстор на мен ми харчеше 12 градско и 12 извънградско (не знам защо, но определено 1,4 т.с харчи по-малко от моя боксер
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1996

  6. #6
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Смисъл винаги има, и ядове ще има...а 1.4 си е ламя очаквай разход 14 градко и 9 на дълго /с конвенционална АГУ/ - сложи си ГИ, това е моят съвет.
    Обаче темата вече е теглена и разтегляна многократно из форума, има един магически бутон "търсене" и както казваше еидн стар джедай "Там е истината млади ученико!"
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #7
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by vv View Post
    Какви проблеми се полу4ават при АГУ с платмасови?ГИ ми е скъпо 6ото колата 6те се продава лятото и няма сми
    ГИ.щото като гръмне няма да имаш мотор,и ще трябва лятото да продаваш само ламарини.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    ГИ.щото като гръмне няма да имаш мотор,и ще трябва лятото да продаваш само ламарини.
    Айде бе. Стига с тия крайни изказвания бре хора. Аз как 3 години си карам и си свиркам с обикновена. Истината е много внимателно да се избере майстор, че иначе верно ше се берат ядове. Иначе разхода е 12-13 градско и 9 извънградско
    166, 2.4 JTD'00

  9. #9
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Г.И слагай,като караш,ще му избиеш цената.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  10. #10
    започва да се пристрастява fazana's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    43

    Default

    По добре Г.И.Обикновенната ще ти даде по голям разход и повече проблеми.Но и за Г.И. тьрси добьр майстор.
    ALFA ROMEO 155 T. SPARK 1.7 8V

  11. #11
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Айде бе. Стига с тия крайни изказвания бре хора.

    По-добре крайни отколкото после да съжалява,и да псува че алфите били много трошливи.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by vv View Post
    А как да разбера дали е с метални тръби или е с пластмасови.Колата е тази от подписа .Какви проблеми се полу4ават при АГУ с платмасови?ГИ ми е скъпо 6ото колата 6те се продава лятото и няма сми
    щом ще я продаваш ако и сложиш ГИ със сигурност ще влезеш вътре с парите.нали знаеш че българинът си е сиромах и няма пари за ново ,а като му падне нещо по-хубаво на сносна цена започват предразсъдаците,ама тя щом я продава толкова бързо след газифицирането и тя нещо и има и т.н.

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Като искаш газ,изхвърли тс и сложи стария добър боксер 1.4 и няма да имаш проблеми.Хем тегли по яко на газ,хем е по икономичен,хем е по прост за обслужване и реглаж. моя ми харчи 10 градско и 8-9 извънградско при 120-150км/ч.ТС е добър,но само за бензин.При газ е пълна трагедия.Не е виновен двигателя.Просто е създаден да се кара на бензин.Там му е силата.За газ-забрави.За икономията ще платиш скъпо с ремонти.Сам решавай
    Last edited by mordohy; 28-09-2008 at 01:56. Reason: правописни грешки
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Като искаш газ,изхвърли тс и сложи стария добър боксер 1.4 и няма да имаш проблеми.Хем тегли по яко на газ,хем е по икономичен,хем е по прост за обслужване и реглаж. моя ми харчи 10 градско и 8-9 извънградско при 120-150км/ч.ТС е добър,но само за бензин.При газ е пълна трагедия.Не е виновен двигателя.Просто е създаден да се кара на бензин.Там му е силата.За газ-забрави.За икономията ще платиш скъпо с ремонти.Сам решавай
    Ще се опиташ ли да защитиш мнението си с някакви факти? Какви ремонти го очакват? Конкретно, ако може.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •