Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53

Thread: Хидравлична течност смяна!?

  1. #46
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Kriss_155 View Post
    Не не , самo катo чуя вoлана как вие и страх ме хваща! Оставам я и ще се завирам пoд нея, данo е да е тoзи марцкуч кoйтo каза ти.
    споко - имам помпа дето само ми се подмята, даже из обявите я има. Дано не стане работата за помпа де, но ако стане - имам - пиши ми!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #47
    Младши алфист Kriss_155's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Toledo, Spain
    Posts
    15

    Default

    Привет кoлеги, та значи сега си идвам oт сервиза къдетo хoдих за хидравликата. Веднага oткриха прoблема а тoй е спукана тръба тoчнo дo сервoтo за спирачките и катo ми казаха цената за oправянетo, ми падна шапката... казаха ми oкoлo 200 еврo пoнеже аз съм в чужбина. И тo не ще ми я сменят o прoстo залепят!
    Та питам аз, реална ли е тази цена, демек 400 лева за една тръба?! Ужас направo....
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark Sport 129cv

  3. #48
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Kriss_155 View Post
    Привет кoлеги, та значи сега си идвам oт сервиза къдетo хoдих за хидравликата. Веднага oткриха прoблема а тoй е спукана тръба тoчнo дo сервoтo за спирачките и катo ми казаха цената за oправянетo, ми падна шапката... казаха ми oкoлo 200 еврo пoнеже аз съм в чужбина. И тo не ще ми я сменят o прoстo залепят!
    Та питам аз, реална ли е тази цена, демек 400 лева за една тръба?! Ужас направo....
    Ами..цената сравнена с тези в БГ е висока...на твое място (ако си техниески грамотен) бих се заел с издирването на астта нова или 2-ра употреба и бия я подменил в полеви условия.....
    Какво точно ти включват за труд в тази сума? Ще демонтират ли или на място ще оправят?
    + при подобен ремонт незнам каква гаранция ще полуиш....

  4. #49
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Преди месец смених хидравликата изцяло и стана лесно като цяло.
    Направих следното:
    1. Откачих от съда с хидр. течност тънката тръбичка и я сложих в едно шише от кола 2л, като преди това източих маслото от съда.
    2. Почистих го докъдето може да се стигне вътре в съда със забърсване на чернилката, макар че преди няколко години беше идеално чисто вътре.
    3. Затапих отвора за малкото маркуче на съда и налях до горе нов ATF.
    4. Завъртане на стартер на мотора до момент в който двигателя тъкмо ще запали. Течността в съда е под средата вече, а излизащата стара течност влиза в шишето от кола.
    5. Доливане до горе на съда и пак така леко със стартер.
    Общо с 5 до 6 такива завъртания системата пое литър нов ATF и цвета на течността от тънкото маркуче се избистри. Доста бързо поема помпата и е важно да не остане без ATF в съда, че влезе ли въздух, става сложно обезвъздушаването.
    6. Следва обратно включване на тънкото маркуче към съда, без да се цапа с ATF, т.е. внимателно .
    7. Доливане до необходимото ниво в съда и затваряне.
    8. Забърсване на пооцапаните мазни места и затваряне на предния капак.
    9. ГАЗ!
    Last edited by Furious 155; 12-01-2012 at 11:18.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #50
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Колеги в събота и аз ще правя тези процедури стига да не съм на работа.Понеже също и ще сменям хидравлична и водна помпа с ремъка !
    Значи след това за да се обезвъздуши пълен ляв, пълен десен, така няколко пъти на отворено казанче?
    Някой сменял ли е сам хидравлична помпа, защото за водната си има цяла добре описана тема !
    За промивката на системата ще направя като колегата Furious 155

    Поздрави!

  6. #51
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Не е кой знае колко сложно, но имай предвид, че се освобождава мотора от тампона, пред пасажера и се подпира. Доста тъпо измислено, ама т`ва е положението.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #52
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    И на канал ли? Защото като я гледам отдоло мисля, че от там ще си излезе ?

  8. #53
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Аз не съм ползвал канал (и с крик става). Отдолу и през дясното колело се работи да. Но не излиза, толкова лесно, колкото изглежда, защото 1 от болтовете опира във фланеца, който е под въпросния тампон от предния ми пост.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •