Page 4 of 33 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 495

Thread: Темпомат / Автопилот / Круз контрол

  1. #46
    ALFA ФЕН
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    GOCE DELCHEV
    Age
    37
    Posts
    17

    Default

    колега и моята е 166 2,4 jtd и има такава букса но не ми е ясно как става работата ако някои го направи да каже как точно става та и ние да си направим темпомат

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    И последно не разбрах разположението на пиновете на буксата за круиз контрол на алфа 166 2.4 136 к.с. дали е същото като на либрата ( дизел със същия мотор)
    Last edited by todorgg; 04-05-2010 at 08:40.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  3. #48
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Принципа им е подобен ,но пиновете се различават.Също така стоп машинаката на 136 коньовата обезателно се сменя с такава с три крачена на буксата.Продава се навсякъде по магазините струва 11 лева.
    Last edited by Pepko-Bepko; 04-05-2010 at 22:52.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  4. #49
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    А схема на пиновете на буксата някой има ли? Както ги е описал пиновете един колега на неговата либра в началото на темата.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  5. #50
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Колеги, да ви се похваля : най сетне успях сам да накарам този темпомат да работи
    Много е готино направо, работи перфектно и сега кеф ГОЛЯМ !!!
    Колега, я сподели ама в детайли как накара 136 коньова алфа да и сработи поставен круиз контрол?
    Вчера ми дойде ръчката с круизконтрола ( от бензинова алфа 166, автоматик ) свалих старата поставих новата , как си му е реда, смених и стоп машинката на спирачката, защото на буксата имаше 3 пина, но на самата машинка 2, на съединитела си има машинка, окабелено е но...........................така и не сработи. Дори според един колега е невъзможно на 136 коньова да се постави круиз контрол
    Проверих и предпазитела който е за управлението на круиз контрола, 10 А, както си му е реда.........но тц.......неиска.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    Дори според един колега е невъзможно на 136 коньова да се постави круиз контрол
    Значи при мен е направено невъзможното
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #52
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Моля те би ли споделил как я направи, или поне микажи къде я правиха.
    Благодаря
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  8. #53
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    Моля те би ли споделил как я направи, или поне микажи къде я правиха.
    Благодаря
    Сори бях вотпуск във Харватска една седмица и бях далече от каквото и да е (телефон, интернет, компютър,...) и между другото така се изкефих със темпомат че не е истина.
    Няколко статистика за Емо : 2500км за 38час -> 6.3л/100км разход - преди темпомат бях по скоро на около 7л/100.

    Значи 1вя савет : вземи колегата който ти обесни че на 136кс не става темпомат и му върли един здрав шамар и му кажи да си изкаже като знае !!

    После по полезно, като чета твои пост разбирам че си сменил стоп машинка (имаше тази със 2 пинчета както и при мен и трябваше да я смениш сус тази със 3 пинчета) --> 100% ако се свържеш през ОБД система (т.е. на дягностик) имаш изписана грешка за стоп машинка --> Докато не я изчистиш няма да ти тръгне темпомат.
    2ро: сигурен ли си че окабеляване е безгрешки ? аз лично използвах FiatECUscan и една леко пиратска верся на алфадиаг за проверка на окабеляване.

    За колегите във София който се мъчат, евентуелно можем да си направим една обща среща някаде да видим положението при всеки един от вас. Пишете на лс ако искате.
    ... само да знаете че пия бира
    Last edited by Christweil; 08-05-2010 at 22:33.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  9. #54
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    За колегите във София който се мъчат, евентуелно можем да си направим една обща среща някаде да видим положението при всеки един от вас. Пишете на лс ако искате.
    ... само да знаете че пия бира
    А ние дето не сме от софия - онлайн помощ по телефона или скайпа като количеството бира се умножи х 2

    Колега при тебе имаше ли някакъв проблем с окабеляването и как го разреши?
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  10. #55
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Колега Christweil от обясненията ти не се разбира къде какво окабеляване си направил за да тръгне круиза.Нужно ли е да се добавят изобщо някакви жици по инсталацията?И къде точно по колата се намират?Появилата се грешка ще я изтрием.В теб ни е надеждата само ти си успял да го подкараш явно до сега.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  11. #56
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Ето цялата схема на круизконтрола, но все нещо ми убягва.....тцтцтцтц
    И накрая май ще намеря решение - една 2.5 бензинка автомат V6, и ще реша проблема с круиз контрола ...
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  12. #57
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Вече го обесних преди но явно не стана още ясно.
    Само да кажа че това ще важи само за 136кс че при другите е различно.

    http://clubalfaromeo.com/forum/pictu...pictureid=1660

    На тази снимка на линка, които е схемата на темпомат както по Елеарн (пост на тодоргг), липсваше кабели със червен кръст, т.е. между D23A и М10 (B или C).

    М10 = ЕКУ-то
    --> има си 4 букси : М10А, М10B, M10C, M10D и M10Е
    Всичките имат различни брой на пинчета така че не може да се обърка.
    М10B има 24 пинчета (4 реда по 6 пинчета).
    М10C има 52 пинчета (4 реда по 13 пинчета).
    На самата букса е показано 1вя пин - от там се смята лесно до желаня пин.

    Като това е направено се търси D23A. Това е едиа букса близо до ЕКУто. Лесно го видях щото взлизаше 6 кабели от ръчката но нищо не излизаше. После със мултицет проверих кой кабел за какъв сигнал е (Сет+, Сет-, Рекол, ОН/ОФ ...).
    И от там лесно се прави нужните връски между Д23А и М10.

    За съжеление нямам снимки да покажа и не ми се отвори пак там че достатъчно време се мъчих за тая процедура. Обаче ако някой иска помощ можем да се разберем за една бърза среща да покажа какво каде се намира.

    Още нещо, не казвам че това който пиша е валидно за всеки - При Емо само ръчката и тръгна, при друг колега вобще нямаше кабелите за ръчката... но като чета постовете изглежда че положението е както при мене за повече от вас.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  13. #58
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Колега Christweil
    На буксата на ЕКУ-то ( М10Б ) всички пинове дето ще се закачат новите кабели всичките ли са свободни, или има някой дето ще се подава още един сигнал "( Струва ми се, че при мен на букса М10Б на пин14 и пин 21 има кабели ??? - е то се стъмни вече и трудно за гледане, но всепак ако има там кабели как се процедира?
    На таблото имали си лампичка за индикацията "круис" или трябва да се сваля таблото с уредите да сепостави такава?
    Кога светва тази лампичка? Когато се завърти ръчката на круизконтрола в позивия ( ОН ) или когато вече е сетиран да потдържа вече определена скорост.
    И благодаря колега Christweil за оказаната онлайн помощ днес по скайпа
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  14. #59
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    Колега Christweil
    На буксата на ЕКУ-то ( М10Б ) всички пинове дето ще се закачат новите кабели всичките ли са свободни, или има някой дето ще се подава още един сигнал "( Струва ми се, че при мен на букса М10Б на пин14 и пин 21 има кабели ??? - е то се стъмни вече и трудно за гледане, но всепак ако има там кабели как се процедира?
    2 опци :
    - човешка грешка (като във 99% от случайте) т.е. не си сметнал както трябва. Наистина по добре го прави на светло щото много лесно можеш да пропуснеш един пин.
    - вече кабелите са сложени както на колегата Емо

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    На таблото имали си лампичка за индикацията "круис" или трябва да се сваля таблото с уредите да сепостави такава?
    Естествено че си има лампичката. Ако не я виждаш да свети като палиш съм сигурен че се връщаме към 1вата опця горе (т.е. пак сметни внимателно пинчета).
    Нищо не ти трябва да свалиш от таблото.

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    Кога светва тази лампичка? Когато се завърти ръчката на круизконтрола в позивия ( ОН ) или когато вече е сетиран да потдържа вече определена скорост.
    Свети само :
    - като палиш свети няколко секунди и после изгаси сама (нещо като чек)
    - като Темпомат регулира т.е. положение ОН + сетната скорост

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    И благодаря колега Christweil за оказаната онлайн помощ днес по скайпа
    Много ви моля - за мен е удоволствие да работя по Алфичката
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  15. #60
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Колега Christweil, как го направи от ECU-то към другата букса? Откъде взе пинове или си го направил по друг начин
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

Page 4 of 33 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •