Page 2 of 33 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 495

Thread: Темпомат / Автопилот / Круз контрол

  1. #16
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by p3shku View Post
    няма електроника.... само кабели и копчетата
    четох по бритаинския сайт (alfaowner.com) че когато ръчката е сложена, лампичката по таблото за темпомат свети когато се дава контакт.
    Под това разбирам че най вероятно Алфата си прави някъв чек и провери дали ръчката си е тук или не.
    Тогава, как го прави ако само са кабели и копчета ?? може би има някакъв резистивен товар във ръчката или...

    Но значи ако викаш че са само копчета, може да ми кажеш дали когато натискаш, дали те правят контакт със линята за +12V или друго ? и обратно когато не ги натискаш дали правят контакт със масата (т.е. GND) ?

    Благодаря ти предварително.

  2. #17
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Колеги,

    Моля ви кажете в какъв сервиз може да се ходи за да се направи процедурата "сваляне на волана както трябва" за да се смени ръчката за темпомат.
    Имам предвид че след като трябва някъв "steering wheel puller" на демонтаж + динамометричен клуч за 24 нютон за монтаж, не искам да го дам за някъв маестор дето само ще ме преебе курмилното със чук...

    Четох по форум че го правят във Вантотред, някаде друга де ??

  3. #18
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Да помоля колегите със Алфа 166 2.4ЖТД 136 к.с. (важно е да е точно този модел) които имат функца Темпомат, можете ли да обаждат по форума ??

    Знам че ЕКУ-то е различен на другите двигатели (>140кс) - тези знам че темпомат има.
    На 136кс, ако някои вече си го има тогава ще съм уверен че комп-а подържа тая екстра.

    Благодаря предварително.
    Last edited by Christweil; 06-09-2009 at 09:30.

  4. #19
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Темпомат предполагам има на която е поръчван такъв.
    Друг е въпроса, че явно тези със 140 и 150 коня са най-малкото подготвени с тая букса.
    Моята е 99-а и няма темпомат нито букса.
    166 2.4 JTD

  5. #20
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Друг е въпроса, че явно тези със 140 и 150 коня са най-малкото подготвени с тая букса.
    Напротив... аз си мисля че е точно обратното.

  6. #21
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Не че най-малко от тях имат букса или темпомат, а точно обратното - поне букса имат.
    166 2.4 JTD

  7. #22

  8. #23
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Май като гледам няма много хора със 2.4 136кс със темпомат ??
    Айде колегите със този модел моля ви отговорете, кой от вас си има темпомат ?

  9. #24
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Колеги, да ви се похваля : най сетне успях сам да накарам този темпомат да работи
    Много е готино направо, работи перфектно и сега кеф ГОЛЯМ !!!
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  10. #25
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    И аз съм така колега Голяма работа е, и е много удобно Каква ти е разликата при разхода на извънградско каране или не си тествал още?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  11. #26
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Още не съм - трябва да сложа ръчката първо, мисля да мина при Вантотрайд днес за тая работа.
    Като отивам да длъг път а имам повече данни за разход ще пиша !
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  12. #27
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    А защо трябва да има разлика?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #28
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    По простата принчина че първо не бараш педал на газта, тей че не даваш ряско газ + може би след като двигател може да се стабилизира по лесно то става и по ефективен.

    Всяка кола със темпомат със сигурно харчи по малко на дълъг път - но то е минимално освен ако караш като спортист - там ще си види огромна разлика...
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  14. #29
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Да се похваля и аз , от онзи ден съм с монтиран круиз контрол - ръчна изработка.
    2.4 140 коня със ECU EDC15C7.

    На знам как точно са нещата при 166 но при мен буксата е в кората на волана.

    Схема на свързването :


    Малко снимки на работният процес + краен резултат.

    http://pr_00f.clubalfaromeo.com/Lybra/CruiseControl/


    Както се вижда на снимките имам 2 бутона.

    Десният ми е стартиране на круиз контрола ( или увеличаване на поддържаната скорост - всяко кратко натискане вдига с 1.5 км/ч, или ако се задържи бутона колата се набира яко)
    Левият е за възстановяване на последно избраната скорост.
    Мястото за монтаж си го измислих самичък, и ако не знаете че там има нещо няма и да го видите.
    Май за разлика от оригинала единственото което ми липсва е възможността да намалявам зададената скорост.

    Надявам се да е от полза ( ако са сходни нещата)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails shema_buksa_lybra.JPG  
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  15. #30
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Евала на колегата pr_00f ! С желание всичко става !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

Page 2 of 33 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •