Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Една 75-ца

  1. #1
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default Една 75-ца

    Здравейте, от скоро съм собственик на 75-ца 1991, 1.6 (за съжаление най малкото двг). След като мина първоначалното бясно радване започнах да пооглеждам неминуемите проблеми, които една кола на неините години има, и еднао от най неприятните неща които ми направиха впечатление е увисването на вратите, поради което затварянето на вратите става със неприятно висока сила (доста неприятно блъскане). Аз съм човек който не е почитетел на руското автомобилостроене, а и за мен най-малко alfa romeo е такъв автомобил, на който подхожда вратите да се затварят като на руска кола вратата и на ... каква жена устата беше...
    Та въпросът ми е такъв, някой може ли да ми даде съвет, как бих могъл да отрегулирам вратите, тъй като пантите не са като на повечето коли със болтове към купето или вратата а са заварени за купето, и доколкото видях (напръв поглед) занитени за вратата.
    Найистина ще бъда безкрайно благодарен на всеки който може да се справи с този проблем!

    Предварително благодаря!

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Здравей, колега! Добер дошъл в сектата . Приветствам те за добрия избор. Като начало не дей да съжаляваш, че колата ти е едва 1.6 . Моята Джулиета бееш с този мотор, а и съм карал доста други алфи 1.6 и смея да твърдя, че този мотор е доста приятен. Естествено няма, ускорението на 2.5, но в никакъв случай не е куц кон. Пък ако, чак толкова се притесняваш винаги ще се намери някой шестак за вграждане .
    По въпроса с вратите: най-често се разбиват пантите на шофьорската врата, но не вярвам чак толкова да се се скапали, че да не може да се регулира. Най-добре ще е да ти регулира вратите някой който вече го е правил, защото ако не знаеш какво правиш може да си навлечеш големи главоболия. Ако искаш можеш да минеш покрай нас да ги погледна.
    Чуствай се поканен на следващата сбирка .
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Много благодаря за обнадеждаващият отговор,
    Вратите са поувиснали(особено шофцорската), но нещото което най-много ме беше притеснило, е че на пръв поглед ме се стори, че вратата няма реглаж.
    Щом казаваш се поуспокоих малко!
    Има още доста неща за които бих искал да попитам, но в момента просто бързам и нямам време да пиша .

  4. #4
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default Въпросче за скоростите...

    Небезизвестиният със собственото си мнение относно втора скорост трансаксиал, има желанието и на мен да ми скъса нервичките с познатотот изхъркване на втора, ако не изчакам една секунда на свободна преди да включа. Направо се чувствам като в газка, скоро сигурно ще започне да ми се налага и двоен съединител да слагам, не че нещо против газките ама...
    Наскоро чух от еднин познат, че една от причините за хъркането на втора и трета в по-тегавите случаи било някакво тампонче между щангата за включване на предавките и купето. Според него някакъв негов "човек" го бил сменил (бая трудоемко защото този тампон попрнцип се набивал на преса, а той наръка с дялкане и... пЦувни) и след това хъркането и включването на предавките се било оправило драстично. Та въпросът ми е това опция ли е или на фърчилките баба ми?
    И ако това не е опция каква е аджаба хавата щото като гледам снимките от събиранията на СЕКТАТА сте бая народец със 75-ци Жулиети и още трансаксиали, които все някак се справяте с тая работа, та споделете някакъв опит, ще съм благодарен.

  5. #5
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колегата... доста са те позаблудили. Естествено в добрия смисъл на думите, не влагам нищо лошо...

    Значи... да започнем с двудисковия съединител. Няма причина да си мислиш че като смениш обикновенния еднодисков с двудисков обратен ще има промяна в "хъркането". Двудисковият съединител се вгражда в трансаксиали с шестцилиндров V-образен мотор или на някои 2.4 ТД.

    Да не би да имаш в предвид, че ти си с такъв съединител и имаш нужда от смяна с нов? Или имаш в предвид, че се налага да караш с "двойно амбриране"?

    Колкото до втора скорост... Хи хи хи хи да ти кажа почти всички трансаксиали страдат от нея, както и другите истински алфи, включително и 33-та.
    Това, което ти е обяснил твоят приятел е, че си е подменил тампона на Де Диона към гредата. Искам да отбележа, че има още няколко тампона, които биха създали проблеми при превключването. Това са най вече двата тампона в предната част на скоростанат кутия.

    Като цяло подмяната на тампоните с нови е задължителната основа на която трябва да стъпим, за да няма усукване на скоростната кутия. НО съществото на проблема идва от износените синхрони и муфи вътре в скоростната кутия, които отговарят за включването на скоростите. Хъркането на скоростите може да се премахне на 100% единствено, когато се подменят синхронизаторите и муфите, тампоните са здрави и се ревизира лостовата система на привода на скоростите.

    Трансаксиална Алфа с не хъркащи скорости НЕ е МИТ. Тя съществува. Това е всяка алфа, която е със здрави тампони и с ревизирана скоростна кутия.
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #6
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default Re...

    За съжаление и на мен ми се въртеше нещо такова, ама пуста надеждичка...
    Все едно, логичното се случва. Въпросът ми е такъв- как вие сте се преборили с този проблем? От къде синхронизатори, щангички по лостовата система, втулки? Тампони хайде сигурно се намират без особен проблем, но синхронизатори... Бтв могат ли да се изработят, защото имам приятел, който работи в цех пълен със всякакви металорежещи машини- стругове, фрези, протяжни машини..., абе имат всичко необходимо... Та дали неможе да се направят синхронизатори или още по- лесно да има се направят втулки компенсиращи вътрешния (износен) размер? Знам че звучи малко налудничево, но защо пък не, ако износването е твърде малко за втулка може да се стругова такаче да се отворят още 5-6 десети(примерно) достатъчни за втукла която да издържи няколко десетки хиляди километра, а може и повече при по-внимателно каране...?!


    п.п Аз не съм много наясно с размерите на износване на синхронизаторите, това са просто предположения продиктувани от нежеланието ми да карам с двойно АМБРИРАНЕ ( моя грешка), и да съжалявам скоростната ми кутийка всеки път щом ми се наложи да превключа по-рязко.

  7. #7
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Здравей колега !!!Добре дошъл и от мен .След като КОЛЕГАТА ВЕНЦИ те въведе в една голяма част от проблемите на автомобилът който си закупил и АЗ мога да изкажа моето скромно мнение .САМО да вметна че моята АЛФА 75 си включва втора и трета предавка и при над 4000 оборота на двигателя съвсем беспроблемно и с оглед 347 000 километра които е навъртяла . Давам пример с това че всичко идва от правилната и навременна поддръжка ,която за съжаление се извършва в България само на ОПРЕДЕЛЕНИ места -където въпросният ТРАНЗАКСИАЛЕН БЛОК се поддържа от НАИСТИНА КОМПЕТИНТНИ ЛЮДЕ а те за жалост не са много .Мога да кажа също че в този сложен технически -АВТОМОБИЛ няма детайли които да не са от значение за ЗДРАВИНАТА и техническото състояние на въпросната техника и мога да приведа пример от моите лични наблюдения .При внесени 20 скоростни кутии от Италия и при 11от тях ,при правилен монтаж не възникват никакви проблеми ..............
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  8. #8
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Question

    Ами това е чудесно, но каква сумаизлиза една такава скоростна кутия- внос?
    И какво е толкова специфичното при потдръжката на този трансмисионен блок в сравнение с една обикновена кола със задно предаване и "нормално" разположени скорости при двигателя?

  9. #9
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Здрасти !!!Колега нямах идея да си купуваш кутия от Италия ,просто искам да кажа че когато тези автомобили са правилно поддържани нямат въпросните ,,ДЕТСКИ БОЛЕСТИ ,,свързани с ъс синхрони ,муфи ,дистаннционни шайби и други .Мога да споделя ,че като закупих моят автомобил от Италия,като за начало подмених маслото в скоростната кутия,семеринга на лоста на избирача ,след което следва пълна ревизия и ремонт на системата за превкл. скоростите,тампона на ДЕ ДИОН и да чукам на дърво до ден днешен нямам проблеми с превключването .Естественно това важи само за кутии които още не са дефектирали ,а ако вече се е появил въпросният звук при превключване -трябва да се отвори и отремонтира .ПОЗДРАВИ!!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  10. #10
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Мерси за бързия отговор!
    И намен ми стана странно за внос щото 75-ците неса като голфовете на всеки ъгъл и би ми било странно някой да внася скорости редовно. Що се отнася до отремонтирването, въпросът ми беше дали се намират синхронизатори, като резервна част, ако ли не как се процедира(втулки компенсиращи износването или направа на синхронизатори по поръчка) знам ли и аз

  11. #11
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    опа натиснах бутона рано.
    ... просто проблемът е доста необичаен, и нямам и представа за части.

  12. #12
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    За съжаление и на мен ми се въртеше нещо такова .... цех пълен със всякакви металорежещи машини- стругове, фрези, протяжни машини..., абе имат всичко необходимо... Та дали неможе да се направят синхронизатори или още по- лесно да има се направят втулки компенсиращи вътрешния (износен) размер? ....


    п.п Аз не съм много наясно с размерите на износване на синхронизаторите, това са просто предположения продиктувани от нежеланието ми да карам с двойно АМБРИРАНЕ ( моя грешка), и да съжалявам скоростната ми кутийка всеки път щом ми се наложи да превключа по-рязко.
    Колега, основно частите за ремонт на скоростни кутии са втора употреба, което не е изобщо толкова страшно колкото звучи, тъй като се подбират, а те не са "котка в торба" или са хубави, или не са. Нови синхрони и муфи в България е възможоно само с доставка от Щатите например. Там знам, че се предлагат, но там все пак е страната на неограничените възможности.
    Колкото до твоите идеи за приятели и металорежещи машини... втулки за компенсиране на износването... просто забрави .
    Ако искаш ела до нас да ти покажа една ревизирана скоростна кутия, преди да съм я сглобил. Ще ти обясня как работи точно и сам ще разбереш, че няма начин за компенсиране на износването. Решението е само с подмяна.
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #13
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    За частите втора употреба, няма лошо стига да се намерят читави, имайки в предвид,че повечето такива кутии не са в добро състояние, но щом казваш, че се намират това е най- важното не го подлагам на съмнение. Иначе бих се радвал да се срещнем да си поговорим за тези работи. Ще чакам л.с. с някакъв тел за връзка или скайп например.

  14. #14
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    За частите втора употреба, няма лошо стига да се намерят читави, имайки в предвид,че повечето такива кутии не са в добро състояние, но щом казваш, че се намират това е най- важното не го подлагам на съмнение. Иначе бих се радвал да се срещнем да си поговорим за тези работи. Ще чакам л.с. с някакъв тел за връзка или скайп например.
    Колега ,нови части за ремонт на ТРАНЗАКСИАЛА могат да се намерят ,но не това е най важнато ,важното е да попаднеш на подходящите майстори които щи ти ги монтират!!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  15. #15
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Question Отново се започва...

    Започнах да се занимавкам по малко с бабата и ето възникнаха пак проблемчета, не особено сериозни, но доста изнервщи! Смених си двигателя с доста по читав (същата кубатура), който имах от преди, но уви нещата с пазния ход не се оправиха както се надявах че ще стане. Машинката и прехвърлих двойката Delorto от предишния,направо с колектора и нещеш ли странен проблем...тече бензин от ускорителните помпи и на двата, ама като чешма, направо не е истина как не съм се запалил до сега...
    Друг проблем по хранителната уретба се оказа гумения ...как да го нарека преходник между карбураторите и всмукателния колектор, който се е сцепил в най-тънката точка и нямам представа дали от там не гълта въздух...?
    Иииии...като се позагледх след свалянето на стария... ново "20" изпускателния колектор спукан при свързването на задните два порта с двуцевката( пукнато точно на сглобката, като ухото на единият от скрепителните болтове остава почти отделено, и не държи). По тази причина след интервенцията и разместването,което направихме при смяната а двг-тата сега изпуска и "пърди" невъобразимо от там. Та въпросът ми е дайте някакъв съвет за тези работи кака да подлепя ако става преходника между колектора и карбураторите, от къде мога даси намеря платна за помпите на карбураторите, дали заварка ще издържи на това място на колектора и ако да, то какъв тип заварка...?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •