Results 1 to 10 of 10

Thread: няколко проблема на Алфа 33

  1. #1
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default няколко проблема на Алфа 33

    значи педала на съединителя е супер зле, мандахерца се като на 70г. дядка оная работа, чак супер долу почва да има наченки на някакъв съединител
    второ: скоростите влизат понякога много трудно......рънкат сериозно, а понякога влизат като у дома си
    трето: колата държи нестабилни обороти като я запаля, а като загрее държи пък прекалено високи обороти.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    91

    Default

    за съединителя в мануал-а беше написано как да провериш дали ти закача и беше нещо от сорта на "(на място) включваш на първа газ и после даваш на задна бързо и ако се чуе хрупане значи не отпуска"

    карбураторите може да трябва да се настройват, както и мойте, но не знам къде могат да го направят това, защото в сервиза на ауто италия имали уред ама се пенсионирал човека дето знаел как да работи с него

  3. #3
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    значи съединителя е супер мек почти до най-долно положение просто имам чувството че се откачила някоя пружина, помпите уж са сменявани, но никога не знае човек така, че и тях ще погледна, а що се отнася до карбураторите съм почти сигурен че ще искат настройка, а това че човека който разбира на онзи уред го няма е доста неприятно......ще видим какво ще правя, иска ми се да я потегна колицата и ще го направя
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    91

    Default

    ако успееш да настроиш карбураторите някъде свиркай че и мен ме интересува

    пс. а проблема ти със скоростите го имат почти всички 33-ки - или синхронизатори или там някаква част между скоростния лост и кутията е причината - имаше такава тема скоро

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Настройвам ги перфектно 0899803312 Боби
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Като са сменявани помпите на съединителя да не би да не е обезвъздушена хубаво системата? Може и да са ментета?
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    91

    Default

    спирачната течност и помпата на съединителя са на едно и ако не е обезвъздушена хубаво системата би трябвало да ти свети лампичката на таблото като натиснеш силно спирачка (както беше при мен)

  8. #8
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by bongo
    спирачната течност и помпата на съединителя са на едно и ако не е обезвъздушена хубаво системата би трябвало да ти свети лампичката на таблото като натиснеш силно спирачка (както беше при мен)
    да ти кажа колега, че може и да си прав....днес по едно време ми премигна лекичко лампата за течността, после ще си направя експеримент и ще проверя дали е така, а иначе при моя случай хода на самия педал започва от почти най-долно положение, от което може да се съди за това колко е голям и самия ход, и като натисна педала докрай нещо щрака или рупа и аз незнам какво точно, а скоростите както бях и писал и преди един път нямат вкарване, а в следващия момент влизат като у дома си
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  9. #9

    Default

    защо не погледнеш като натиснеш съединителя какво става в коша. ето ситуация когато течността е на ръба и при рязко натискане на спирачката, течността се разписква в казанчето и лампата светва. Всичко е наред колата си спира, а лампата свети.
    Съветвам те да погледнеш как работи изпълнителното цилиндърче на съединителя. Пукане и щракане може идва от там

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    91

    Default

    ами на мен след като ми смениха точно това цилиндърче, съответно и спирачната течност, почна да ми присветва лампичката при по-силно натискане на спирачка или като е студено тъй че мисля че не е от разплискване .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •