Results 1 to 7 of 7

Thread: Въпрос за маркуча на сепаратора?????

  1. #1

    Default Въпрос за маркуча на сепаратора?????

    Значи въпроса ми е за маркуча който излиза от колекторите, и в който има малко клапанче с пружинка.....тоя на снимката - въпроса ми е дали като го надуеш, или засмучеш(ще ме прощавате за асоциативния израз), трябва да изпуска въздух......нормално ли е палко въздух да пропуска.....сега не мога да се сетя като го надувах ли изпускаше съвсем малко, или обратното.....????
    Да знам дали да взимам някакви мерки......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0941.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Този м аркуч е част от байпаса на дроселовата клапа двигателя смуче част от въздуха на празен ход и при затворена дроселова клапа. И според логиката като го надуеш трябва да пропуска въздух в посока от капака на клапаните към смукател ния колектор а на обратно трябва ад не пропуска на засмукване. На края на маркуча в смукателния колектор е монтирано капанче пластмаска с пружинка по принцип клапанчето се вади и то не много трудно (евентуално за почистване или проверка)
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3

    Default

    Мда, мерси, ще ходя да духам сега да видим накъде ще изпусне......
    баси израза вкарах......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4

    Default

    Духах му на маркуча, в посока към дросела си влиза без проблеми, наобратно почти не ще, но все пак като позасмуча по яко и минава малко въздух.....предполагам че не трябва да съм особенно притеснен.....?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Щом е така няма нищи притеснително.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бе то дори и да минава на обратно пак няма нищо притеснително. Той мотора си създава вакум и в такъв случай няма от къде да се върне въздух на обратно. Нали така?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Ми не знам дали е така, но пък знам че има клапан който пречи на това, значи.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •