Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 92

Thread: За тия дето са си резнали пин 15....

  1. #16

    Default

    Откачаш, или запушваш.....????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    откачам тръбата и леко започвам да намалявам отвора с ръка и едновременно следя на Визата показанията . стабилизирасе пада на 850 и държи така до следващото палене и гасене . компа се самообучава но до следващото палене. незнам , за това си мисля за катализатора! с едно клио имах такъв проблем /Клио 1.8 RSI MPI F3P712 /

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тука за какъв проблем говорите точно? За играене на обороти на място или само когато спирате?

    При мен само когато спирам и натисна по силно спирачката. Тогава забива под 800 оборота, качва до 1200 и се стабилизира. Това започна да ми го прави от скоро. Преди проблема беше изчезнал. Сносши пак чистих дросела и занулявах. Първите 2, 3 км идеално и после пак почна.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    става въпрос за играене на оборотите на място и в движение. прочети назад в темата и дай мнение . иначе твоя проблем говори за засмукване на въздух от сервомашината.

  5. #20

    Default

    Колко от вас забелязват дали има нещо като играене на оборотите когато да речем им се пуска първа степен на перката на радиатора.....тогава мисля се получава някаква по висока консумация на ток, и когато колата е на празен ход се получава някакво усилие към двг, макар и минимално, и мисля че е възможно екуто да го компенсира като увеличава оборотите на празния ход.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    това е наистина така, но трябва да се задържат на 850. а те играят до 1300-1350 и надолу до750-850.отскоро се занимавам с този модел и ми прави неприятното впечатление, че много колеги се оплакват от този проблем.асо става дума за компенсация - е много висока! нещо друго е !? най мнго се съмнявам в пълненето с ГС и смесообразуването и от там заблуда на ЛЗ която коригира този процес .търся връзката :въздух- ЛЗ-ккатализатор- ауспух!проверете си колите като ги форсирате с помоща на някой приятел и вие на ауспуха преценете ,дали струята газове които излизат , отговарят приблизително на форсажа! това са 2000 сс.

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Колко от вас забелязват дали има нещо като играене на оборотите когато да речем им се пуска първа степен на перката на радиатора.....тогава мисля се получава някаква по висока консумация на ток, и когато колата е на празен ход се получава някакво усилие към двг, макар и минимално, и мисля че е възможно екуто да го компенсира като увеличава оборотите на празния ход.....
    генератора се оказва спирачка за двигателя! консумира около15% от мощноста на двиг. когато зарежда!

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by rudoni View Post
    генератора се оказва спирачка за двигателя! консумира около15% от мощноста на двиг. когато зарежда!
    Именно - когато му удари спирачка, и екуто подаде повече смес за да компенсира това се получава такова "играене".....ако и ламбадата не отчете това колебание точно, и се получава така.......ако и дебитомера е преминал разцвета.......взех да си мисля че това може да е комбинация от няколко фактора, а не само "от нещо"......с нова ламбда и МАФ с перфектни отчитания имам известни колебания в оборотите + - 50 само когато ми се пуска перката.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by rudoni View Post
    става въпрос за играене на оборотите на място и в движение. прочети назад в темата и дай мнение . иначе твоя проблем говори за засмукване на въздух от сервомашината.
    Е добре. Но кое точно не му е на ред? Клапана може би?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    с нова ламбда и МАФ с перфектни отчитания имам известни колебания в оборотите + - 50 само когато ми се пуска перката.....

    И мойта е така,не се притеснявайте толкова че ще си докарате по някоя нервна криза.


    П.С.Това второто е шега.
    Last edited by nikotm; 26-09-2008 at 17:17.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  11. #26

    Default

    Мда, аз съм го приел това като нещо което е поносимо, ако иргаенето е в по големи обороти, вече си струва да се мисли за проблем......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27

    Default

    Момчета ,чета тук и си мисля ,че при някои от вас ,откачането на кабела няма да има желания ефект.Значи ,при мен проблема беше следния: автомобила пали перфектно сутрин ,не се мъчи да гасне или нещо друго,на място си държи обороти,дори в купето не се усеща ,че работи,и тъй като живея на улица с наклон експерементирах нещо - паля ДВГ работи си супер,на спирачка по-надолнище,пущам спирачката автомобила потегля на свободна - оборотите почват да играят,спирам - забива на 880 някъде.Значи отчита движение,мъчи се да повиши на около1100,ама нещо го бърка,та аз просто лиших компа от информация за движение и сега независимо дали се движа или не,оборотите са 880.Да отбележа също ,че бях (бях-защото в момента колата я кара Хавичко да му е жива и здрава) с нова ламбда сонда,дебитомер,термостат+датчик темп.,свещи,(частите са оригинални,по каталог от производителя) и автомобила избелва аспуха+чип от КГБ .Та всички други симптоми от рода на натискане на спирачка и клатене на обороти,или клатене на място ,или било то нещо по различно от моя проблем означава,че трябва да сменяте нещо ,дали степ мотор здал багажа , или скъсан въздуховод,или нещо по сервото ,вакуми .............Не търсете решение с кабела няма да помогне ,ако нещо не е наред.То и в моя случай нещо не е начед , но минава номера .Търсенето на проблема продължава

  13. #28
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    A някой от Бургас с кола която не клати обороти няма ли да се навие да сменим уредите ( скоростомер и оборотомер та да видим... ) имам съмнения че или скоростомера не подава правилна информация към ЕКУ-то или оборотомер-а.
    Както се знае по-голяма част от нашите автомобили са им били връщани километрите..... И може при този процес това да се появява като страничен ефект....
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    Доко , кво ще кажеш да го резна тоя катализатор , А ?проверихте ли как се издухват ваште Алфи?какво излиза през ауспуха?

  15. #30
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Quote Originally Posted by rudoni View Post
    Доко , кво ще кажеш да го резна тоя катализатор , А ?проверихте ли как се издухват ваште Алфи?какво излиза през ауспуха?
    Той не е резнал катализатора а 15 пин на буксата в скоростомера.
    Ако ти е заминал катализатора си има характерна миризма... Нещо като на развалени яйца... Усеща се веднага. а и се чува едно съскане странно.....
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •