Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 92

Thread: За тия дето са си резнали пин 15....

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by rudoni View Post
    Доко , кво ще кажеш да го резна тоя катализатор , А ?проверихте ли как се издухват ваште Алфи?какво излиза през ауспуха?
    Ами не знам,на моята бивша 156 катализатора си е там и предполагам е в добро състояние,защото колицата си понавървява доста -Хавичко да каже? Ако ти е наред ,не го махай,но има хора на друго мнение.По точен съвет може да ти даде някой който го е свалил ,би трябвало да се поодпуши малко в ниските обороти,но не съм сигурен какво ще е влиянието върху ламбдата,а най-малко там искам да си имам проблем (като купих колата беше с неизправна л.сонда,градско разхода беше около 18-20/100,след смяна с нова падна по книжка,даже и повече) Ако все пак го махнеш ,сложи резонансно гърне на негово място,а не права тръба.Имал съм кола със счупен катализатор,както си карах извън градско падна мощноста,не иска да върви колицата,все едно няма компресия,а то катализаторчето се счупило,запушило гърнето и няма ход колата,ей тогава направо смених цялата генерация ,и колата си хукна пак.Ако ти клати обороти и махнеш катализатора,не виждам логика.Ще експерементираме тези дни разни неща ,но си мисля ,че е супер простотия това с тия клатещи обороти.

  2. #32
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Ам незнам за тоя пин 15 но в аутодата и лоркшоп на 15 пин пише че няма нищо
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Ам незнам за тоя пин 15 но в аутодата и лоркшоп на 15 пин пише че няма нищо
    Не знам какво пише в аутодата ,но след като откачих пин15 компютъра си засече грешка - няма връзка километраж-компютър ,виж пак за кой пин 15 нищо не пише,буксите са две,става въпрос за по голямата до колкото си спомням на километража, не на оборотомера.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 10082008(005).jpg   10082008(002).jpg  

  4. #34
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Не знам какво пише в аутодата ,но след като откачих пин15 компютъра си засече грешка - няма връзка километраж-компютър ,виж пак за кой пин 15 нищо не пише,буксите са две,става въпрос за по голямата до колкото си спомням на километража, не на оборотомера.
    Ами аз не сам разбрал кои пин помислих че на ECU
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Ами аз не сам разбрал кои пин помислих че на ECU
    ОК. Да не се объркате , не закачайте пиновете на ЕКУ-то , там боли.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Не знам какво пише в аутодата ,но след като откачих пин15 компютъра си засече грешка - няма връзка километраж-компютър ,виж пак за кой пин 15 нищо не пише,буксите са две,става въпрос за по голямата до колкото си спомням на километража, не на оборотомера.
    Абсолютно - веднага отчита че виекъл спиид сензор е откачен, дори не е нужно да запалиш колата, при мен я отчита само докато дам на контакт.......
    Иначе за колегата с катализатора - махането му блеше едно от първите неща дето направих......но това си е въпрос на мнение и предпочитания.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    аз мерих какво напрежение излиза от този пин 15 на километража
    когато колата не е в движение напрежението е 0V
    когато се движи - няма и 0.6V като даже беше и 0.05V (не съм сбъркал - толкова (0.05) показваше от време на време). Като се увеличава скороста не се променя.
    Въпроса е че аз на тези стойности не вярвам понеже може и да е от грешка на уреда.
    Вероятно сигнала е някакъв импулсен, който аз нямам с какво да измеря (трябва ми осцилоскоп- но в движение как да го захраня)

    А това че дава грешка на компа както сте писали, за мен беше причина да си го влюча пак.
    Между другото аз съм го направил с едно ключе и мога по всяко време да го включвам или изключвам. Но сега си го държа включен.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  8. #38
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    и някой знае ли:
    тази грешка ще се самоизтрие ли като е включен или трябва да се трие принудително
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    и някой знае ли:
    тази грешка ще се самоизтрие ли като е включен или трябва да се трие принудително
    Мисля ,че не,но не съм сигурен.По добре ако имаш възможност си ги зачисти .Някой по-запознат да сподели все пак......

  10. #40
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Колега на този пин се подават правоъгълни импулси.
    0 волта е когато няма а когато се движи всеки импулс подава ток. Има начин да се измери с осцилоскоп.
    С UPS. Аз имам един които ще издържи 20-30 мин.
    И осцилоскоп мога да намеря. Само кола която не клати не мога да намеря
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  11. #41
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Има начин да се измери с осцилоскоп.
    С UPS.


    Ех защо не се сетих и аз че точно с UPS мога да си осигуря захранването.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    не е необходимо с лаптоп. втигаш предницата , махаш колелото ,4-та и газ и мериш. мо съм сигурен че ще бъдат правоъгълни като на датчик Хол.

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov View Post
    и някой знае ли:
    тази грешка ще се самоизтрие ли като е включен или трябва да се трие принудително
    Трябва да се изтрие.....остава.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #44
    Младши алфист nellavy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    burgas
    Age
    52
    Posts
    22

    Default

    kolega, az 6te ti nameria osciloskop koito se vyrzva kym laptop i pravi snimki na procesite.... i alfa, koiato v momenta ne si klati oborotite....kaji koga iska6 da pravim eksperimenta i ....i nai-ve4e izvodite.

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by nellavy View Post
    kolega, az 6te ti nameria osciloskop koito se vyrzva kym laptop i pravi snimki na procesite.... i alfa, koiato v momenta ne si klati oborotite....kaji koga iska6 da pravim eksperimenta i ....i nai-ve4e izvodite.
    Ела утре на срещата и ще се разберете В 17.00 на паркинга зад Автото Ако не вали ще си мерите

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •