Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Дино тест Алфа 156 1.8

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Дино тест Алфа 156 1.8

    Днес пробвах няколко теста с Алфадиаг и все едно и съшо показва, но нереално. Не знам къде бъркам. Моля тези които са пробвали (знам, че има хора които имат Алфадиаг) да споделят при тях как е. Ако са пробвали де

    Ето моя резултат. Има едни Loss Correction които не мога да настроя както трябва и този тест на снимката е без тях. А те се настройват по принцип за да се изчисли аеродинамичното съпротивление и да се вземе предвид в изчислението.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails alfa-dyno.jpg  
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    колега това да не е програма за въвеждане на параметри и изчисление и от страна на компа.ако е така и тази не става мога да ти дам друга.
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ам да. Софтуер е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Все се каня и аз да го направя, и събота или неделя ще е със сигурност....
    Какви параметри трябва да се въведат бре?
    Кила, тва онова.......не мисля че теста ще е особенно показателен, въпреки че Алфадиаг е софт специално надраскан за Алфи, но пък от опит глава не боли, току виж ми е показал 155 хорс пауър.....
    Как точно го правиш - изцеждане на трета?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Първо въвеждаш килограмите. Не по книга както са а реално. После избираш трета предвка. Тръгваш да караш на 3-та с 2000 оборота и натискаш да измериш Drive Ratio. Караш така на 2000 оборота и чакаш докато имери. После ускоряваш до 7000 оборота на 3-та натискаш да измери Lost Correction и освобождаваш от скорост и чакаш колата да спре сама от инерцията. Когато колата спре ще ти покаже стойностите които е измерил.

    Drive ratio е предавателното число на колелетата.
    Loss Correction са ти загубите от аеродинамичното съпротивление.

    Задаваш от от колко до колко оборота да мери диното. Примерно от 2000 до 6500.

    Караш с 1500 оборота. Даваш старт Дино и газ до ламарината. Като надминеш 6500 оброта освобождаваш от скорост. Тогава ше ти изпише, че дино теста е приключил. Спираш и си гледаш резултата.

    Забравих да кажа, че трябва да включиш отметката Include Loss Correction.

    При мен с включени загуби ми даде 1045 KW. Не бях измерил правилно зашото шътя беше къс и на края с надолнище и колата спря по-късно съответно и е измерила по-малко съпротивление.

    За тези загуби измери на дълъг прав участък, зашото на 3-та ше развиеш доста скорост. Ако всичко е измерено добре диното трябва да покаже точно.

    Успех. И да пуснеш резултати.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Мда.....доколкото знам макс мощност де стига при 6500 така че до там ще карам.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Извинявам се за тъпия въпрос, но не може ли на втора примерно? Видях, че има падащо меню за предавките...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8

    Default

    Ми сигурно ще може, ще трябва да проверя в хелп файла какво пише.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Ако може, ще е по- реална показаната мощност, щото тогаз загубите от аеродинамично съпротивление ще са по- малки примерно...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10

    Default

    Мда, явно може, щото не пише категорично на коя скорост трябва да се прави това, мисля обаче че има значение размера на гумите......а е логично на да не е на първа, щото превъртането на гумите може да е фактор, на трета пък на 5-6 хиляди об. се стига до скорост когато аерото започва да става сериозна пречка......мисля че може би втора е най - подходяща.......
    Ще трябва да се зачета когато имам време в алфа156.нет как го правят това най - ефективно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11

    Default

    Мда, явно може, щото не пише категорично на коя скорост трябва да се прави това, мисля обаче че има значение размера на гумите......а е логично на да не е на първа, щото превъртането на гумите може да е фактор, на трета пък на 5-6 хиляди об. се стига до скорост когато аерото започва да става сериозна пречка......мисля че може би втора е най - подходяща.......
    Ще трябва да се зачета когато имам време в алфа156.нет как го правят това най - ефективно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Хелпа на Алфадиаг-а пише, че най-добре на 3-та или 4-та. Аз пробвах и на 2-ра и на 3-та и показанията са почти еднакви. на 3-та 5, 6 пъти пробвах и все 82kw показва, а на 2-ра даже по-малко показа.

    Аи по принцип гледам във youtube дино тестовете най-често на 3-та ги правят. Четох, че загубите от аеродинамиката трябва да се замерят от по-висока скорост до 0. За да стане изчислението по-точно. Но трябва да прав път.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Реална мощност 82 е добре, мисля аз. А това за равния път е много трудно. Пък и така ти влизат и загубите от съпротивление при търкаляне на гумите, от триене по трансмисията и т. н.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Програмата трябва да ги измери тези загуби за да ги извади от изчисленията. Да ги вземе предвид все едно ги няма. Интересно ще ми е да ги измеря както трябва и да видя какво ще покаже.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Така де. Мериш реална мощност на конкретен автомобил. Само да имаше една тестова отсечка, равна и без движение...


    Така, без връзка: тоз софтуер ще работи ли на моето возило?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •