Results 1 to 8 of 8

Thread: малка питанка

  1. #1
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default малка питанка

    от както я имам моята 145 1.3 boxer свигателя работи много неравномерно на празни обороти,първо беше термостата смених го разхода падна но работата не се промени особено смених свещи кабели нищо.диагностика вече два пъти парвия път беше в бг братми я е закарал каза ли мо че всичко е наред да ама не колата все така и работи много богато.закарах я и аз на диагностика тук в италия.излезе запаметена грешка на датчика за температурата на двигателя.пича я изтри и ми вика всичко е наред тя е стара.никакава промяна.опитах се да го замеря ама той на такова място че няма начин ,а като го откача се влошава.кажете какво да правя че ми писна.почиствах и моторчето за празен ход и добавки в бензина вече два пъти нищо.писна ми да се учат на колата ми и накрая нищо.като е за учене поне да съма аз
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  2. #2
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Провери контактите напръскай с контактен спрей -щом знаеш кой е датчика смени го снов.Успех.
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #3
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    направих още една диагностика и нищо,пича провери всички датчици ламбдата е ок провери я с осцилоскоп ресетна ми екуто и така няма проблем цял ден,не че имаше някаква разлика но поне не ми светеше лампата.каза че сигурно ми е ибит катализатора и затова миришело така отзад.вече не зная
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  4. #4
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    днес пак намерих време за колата и пак се зачесъх с странното клатене на мотора на ниски обороти,датчика в който беше съмнението го бях сменил зимата,но се оказа че просто не е давал добър контакт,бях свалял катализатора и изглеждаше добре в смисъл че минаваше светлина през питата равномерно без запушени участъци,сваляйки всички свещи бяха с еднакъв нагар това е след 4000 километра до бг и обратно с две добавки ,и си клати,усеща се на около 2 секунди как мотора заглъхва за части от секундата и в този момент поклаща,от какво може да е,и дали не си внушавам
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Боксера клати при разлика в работния режим на цилиндрите, ако всичко е наред е идеално балансиран. Дебаланс може да предизвика почти всичко - от калпави свещи до прогорял клапан.
    След като си с нови свещи, опитай с нещо просто - почистване на дюзите, ама не с добавки, а на ултразвук
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    нещо като home made вариант няма ли че тука цените в сервяизите направо плашат,а тези които мога си позволя са по зле и от мен всеки ден ги гледам кви ги вършат едни в съседното хале,за да изключа варианта свещи за последно поръчах golden lodge 25hl оригинални(намерих ги на добра цена)
    Last edited by marian2784; 13-09-2009 at 23:30.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Имаше някъде тема за почистване на дюзите в домашни условия, ама не се сещам къде беше Потърси я.
    Общо взето става с демонтиране на дюзите, захранване през трансформаторче за 8-12V за да могат да са в нещо като работно положение и промиване с помощта на спринцовка
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    абе тая кола вакуми има ли да не е някой ит тях ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •