Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 188

Thread: Сервизът на Румен

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default Сервизът на Румен

    Ами само положителни неща мога да кажа - работят с разбиране и решават проблемите!
    Желая все повече бъдещи успехи!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #2
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    И аз така...За момента всеки един ремонт-всички са описани в темата за ремонти... mи е правен при Румен...Винаги супер коректен и точен винаги всичко пипнато на ниво и винаги в подходящо време :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #3
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Thumbs up

    И от мен благодарности и добри пожелания към Румен.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  4. #4
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    И аз споделям написаното от колегите. За Румен мога само добри неща да кажа
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #5
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Само добри думи от мен.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    Къде се намира сервиза, защото ще се наложи да го тествам

  7. #7

    Default Голям проблем

    Здравейте,имам 1 въпрос!Развали ми се част от нафтовата помпа( което едно цилиндърче или буталце което регулирало подаването на нафта и оборотите на колата).Един майстор ми каза че това било много скъпо ново и по-добре да го взема втора ръка,ама нямало да ми го дадат само това,трчбвало да взема цяла нафтова помпа.Прати ме в този форум,защото тука имало някой който продава втора ръка части.
    Молч Ви ако някой знае кой е или да ми даде някаква информация какво да правя.
    Благодаря

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by nass View Post
    Здравейте,имам 1 въпрос!Развали ми се част от нафтовата помпа( което едно цилиндърче или буталце което регулирало подаването на нафта и оборотите на колата).Един майстор ми каза че това било много скъпо ново и по-добре да го взема втора ръка,ама нямало да ми го дадат само това,трчбвало да взема цяла нафтова помпа.Прати ме в този форум,защото тука имало някой който продава втора ръка части.
    Молч Ви ако някой знае кой е или да ми даде някаква информация какво да правя.
    Благодаря
    Пусни тема в раздел Купувам, като опоменеш каква алфа, каква година и по-конкретно за резервната част. Има доста предложение на коли на части, предполагам че все някой ще може да помогне! Успех!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    3

    Default за Румен

    Моята сага започна преди около 3 месеца. Купих от приятел Алфа Ромео 156, 2.4 JTD, 1998 г. Взех я горе-долу изгодно за 5 000 лв. Имаше нещица за смяна по окачването. После излязоха и други нещица - хидравлични помпи, съединителче и пр. За щастие и аз открих феномена Румен, и то благодарение на отзивите във форума. Тъй като карам интензивно - по около 5000 км/месец, преди дълъг път си ходя при него. Досега не ме е разочаровал (макар че, сигурно вече му досаждам, ма не го е показал още). Човекът е железен, коректен, бърз и взима напълно нормално, особено за Софето. В началото бях недоверчив и сверявах цените, но сега му се доверявам напълно. Съветвам всички колебаещи се колеги да отидат поне веднъж при него - ще останат доволни!
    И един съвет - НЕ КУПУВАЙТЕ, АКО ВИ КАЖАТ,ЧЕ КОЛАТА СЕ ДЪРЖИ СУПЕР И НИЩО НЕ Е ПРАВЕНО ПО НЕЯ! Това обикновено е гаранция , че колата ще рухне всеки момент.

  10. #10
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Mars View Post
    Съветвам всички колебаещи се колеги да отидат поне веднъж при него - ще останат доволни!
    А да бе... всички да идат, че после, като се наложи, да чакам по един месец да ми вземе колата...
    Шегувам се разбира се
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  11. #11
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    А да бе... всички да идат, че после, като се наложи, да чакам по един месец да ми вземе колата...
    Шегувам се разбира се
    Шега или не, си е баш така! Не може да се вредим вече .
    Поздрави на Румбата за новото женско попълнение в семейството! Живи и здрави да са цялото семейство!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #12

    Default Недоволен клиент!

    Здравейте колеги,
    забелязвам, че в няколкото теми на няколкото СПЕЦ алфа сервизи коментари пишат едни и същи хора - колко били доволни, колко професионално и бързо им била оправена колата и т.н (може и така да е).
    Тъй като няма обща тема в която да опиша проблема с който се сблъсках и в -4те сервиза до които се допитах ще го опиша във всеки един от тях.
    Наскоро закупих алфа 159 1,9JTS без да се интересувам много много от проблеми, слаби места и т.н. Автомобила ми хареса и го взех с проблем - грешки за положение на разпределителните валове и т.н. (P0010, P0011, P0013, P0014).
    Първо реших да звънна да споделя проблема с Румен тъй като четох добрите отзиви и след като обясних отговора беше - МНОГО ЛОШО, ти незнаеш ли, че те са проблемни мотори и всички го имат този проблем. Питам аз добре де какво означава много лошо в части и пари? Отговора бе, че трябва да сменим всичко за да се оправи. Питам пак аз за цена и след като чух скромната сума от 2-3к лв. реших, че наистина имам сериозен проблем. Реших да отида до Румен все пак да погледне колата и след бърза диагностика потвърди диагнозата.
    Както всеки нормален човек когато отиде на доктор и чуе сериозна диагноза реших да се допитам и до още някой сервиз. Вентура, Бобо и Екстиим ми отговориха по абсолютно същия начин!!!! Все едно, че се бяха наговорили което ми се стори вече супер стрнано. Решението според тях беше или да си я карам така (с проблем, тресене на ниските обороти и невървеж) или да дам 3к за да "сменят всичко" и да се оправи.
    Само да отбележа, че колата не тракаше от към вариаторите и не работеше като дизел.

    Е след като обмислих и прецених нещата, чух и други мнения реших да се заема и реших да сменя първо веригата (130лв. феби) и зъбното колело на коляновия вал (170лв. оригинално) на моя отговорност. Колата започна да работи перфектно, без да тресе, но се появина отново 2 грешки за вскумателния разпределителен вал. След бърза диагностика се установи, че електромагнитния клапан на вариатора е повреден. Смених го за 40лв. втора употреба с работещ и колата "заспа". Върви както трябва и няма грешки.

    Та извода за мен е, че българските майстори особено на такива по редки марки използват любовта на хората към автомобила за да им дерат кожите както си искат.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by mishomvm View Post
    Та извода за мен е, че българските майстори особено на такива по редки марки използват любовта на хората към автомобила за да им дерат кожите както си искат.
    Или пък, че собствениците в България си купуват колата заради изгодна "оферта" без да са се запознали с особеностите на даден модел, поддръжка и предишна експлоатация.

    Щом завода производител предписва смяна на въпросните детайли, а в по-късен етап има еволюция и на маслената помпа всеки уважаващ себе си сервиз е длъжен да следва инструкциите.

    Всички автомобили на, които са им подменяли масло поне на 2 години или 20 000 км имат много рядко проблем. Докато 159-ките струваха по 35 000 лв на втора ръка пазар ги караха хора, на които не им беше проблем да си ги поддържат спрямо изискванията на производителя и съответно се радваха на добре поддържани безпроблемни коли. С течение на времето цената на колите падаше, както и възможностите на новите собственици и се стига, често до финансов проблем не до технически. А има и автомобили, които имат такъв нагар наподобяващ пластмаса в "маслото", че дори и след смяна на всичко що е ангренажна дистрибуция не помага.

    Естествено всеки сам решавам според възможностите как да постъпи. Като не мога да си позволя дадена стока или услуга просто не я ползвам. Евала за ентусиазма и успеха в ремонта. Дано да е траен.
    Last edited by ne0; 29-09-2015 at 15:34.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #14
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by mishomvm View Post
    Та извода за мен е, че българските майстори особено на такива по редки марки използват любовта на хората към автомобила за да им дерат кожите както си искат.
    Ми питал си за пари и хората са ти казали максималната възможна сума до която може да се стигне при тоя мотор, ne0 ти обясни защо. Предполагам, ще се съгласиш, че е по-добре да ти кажат 2000 и после да се окаже, че си минал с 500, отколкото да ти кажат 500, да почнеш да я правиш и после да се окаже че струва 2000.

    Специално за за Румен, мога да кажа, че моята кола се подържа само при него от 7 (седем) години и мога да заложа пари, че това е последния човек, който ше използва каквото и да било за да ти "дере кожата", както си поиска. За останалите сервизи, които си изброил също смятам, че са хора, които си вършат съвестно работата и се старят да помогнат с каквото знаят и могат на феновете на марката да имат добре поддържрани коли без да им падат кожите от гърба. А за ne0, без да съм си правил колата във Вентура, мога да ти кажа, че тва е един от не-многото хора, които работят в сервизи занимаващи с италиански коли и да знаят ePER-а почти като на изуст - човека може да ти каже, за повечето критични части в моторите които са поддържали при тях, коя част на кой двигател на коя дата е ревизирана от производителя - нещо, което и в Ауто Италия се съмнявам да помнят служителите в сервиза, въпреки че там отварят ePER-а и чакат оригинална част по две седмици от Италия, дори да става дума за запалителна свещ.

    Тъй че, аз лично мисля, че малко е пресилен извода ти, ама пък в края на краищата всеки си има право на мнение, щом твоето е такова няма лошо На 100 доволни един-двама двама недоволни, мисля че е нормално съотношение

    П.С. И аз съм съгласен, че тука всеки купува квото е на оферта, без да се интересува какви са му особеностите и как се поддържа. По тоя начин можеш да си купуваш кола, ако я вземаш от магазина с гаранция или ако я вземаш 2-3-4 годишна и се каниш да я поддържаш само по предписание. Ама да си купуваш 10-годишна кола, която вече има толкова много бройки и толково много км карани, че им се знаят всичките проблеми и да не се поинтересуваш кво купуваш, ся де да знам... после някой друг да ти е виновен малко не ми звучи нормално
    Last edited by Sm0k; 29-09-2015 at 12:46.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by mishomvm View Post
    Здравейте колеги,
    забелязвам, че в няколкото теми на няколкото СПЕЦ алфа сервизи коментари пишат едни и същи хора - колко били доволни, колко професионално и бързо им била оправена колата и т.н (може и така да е).
    Тъй като няма обща тема в която да опиша проблема с който се сблъсках и в -4те сервиза до които се допитах ще го опиша във всеки един от тях.
    Наскоро закупих алфа 159 1,9JTS без да се интересувам много много от проблеми, слаби места и т.н. Автомобила ми хареса и го взех с проблем - грешки за положение на разпределителните валове и т.н. (P0010, P0011, P0013, P0014).
    Първо реших да звънна да споделя проблема с Румен тъй като четох добрите отзиви и след като обясних отговора беше - МНОГО ЛОШО, ти незнаеш ли, че те са проблемни мотори и всички го имат този проблем. Питам аз добре де какво означава много лошо в части и пари? Отговора бе, че трябва да сменим всичко за да се оправи. Питам пак аз за цена и след като чух скромната сума от 2-3к лв. реших, че наистина имам сериозен проблем. Реших да отида до Румен все пак да погледне колата и след бърза диагностика потвърди диагнозата.
    Както всеки нормален човек когато отиде на доктор и чуе сериозна диагноза реших да се допитам и до още някой сервиз. Вентура, Бобо и Екстиим ми отговориха по абсолютно същия начин!!!! Все едно, че се бяха наговорили което ми се стори вече супер стрнано. Решението според тях беше или да си я карам така (с проблем, тресене на ниските обороти и невървеж) или да дам 3к за да "сменят всичко" и да се оправи.
    Само да отбележа, че колата не тракаше от към вариаторите и не работеше като дизел.

    Е след като обмислих и прецених нещата, чух и други мнения реших да се заема и реших да сменя първо веригата (130лв. феби) и зъбното колело на коляновия вал (170лв. оригинално) на моя отговорност. Колата започна да работи перфектно, без да тресе, но се появина отново 2 грешки за вскумателния разпределителен вал. След бърза диагностика се установи, че електромагнитния клапан на вариатора е повреден. Смених го за 40лв. втора употреба с работещ и колата "заспа". Върви както трябва и няма грешки.

    Та извода за мен е, че българските майстори особено на такива по редки марки използват любовта на хората към автомобила за да им дерат кожите както си искат.
    Момко, като не ти харесва отношението и компетентността на майсторите във форумните сервизи, следващия път закарай колата в сервиза на Ауто Италия, там са капацитети и ще те обслужат на ниво, взимат евтино и доколкото знам сервират и кафе. Абе ще останеш очарован.
    Former Alfa owner.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •