Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58

Thread: Термостат ???

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by twin spark
    само че преди да си цапате ръцете пуснете термометър в казанчето и премерете температурата на водата и сравнете с показанията на таблото.
    И гледайте да не го правите с термометъра с който си мерите температурата когато сте болни =))

    Или изведнъж от -5 градуса да го бухнете на +70 =)

  2. #17
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    az nema kvo da mera shtom e studeno v kolata postojanno znachi nema termostat , tova sam go nauchil ot ladata
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #18
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    kak se smenja termostata s 20 markucha deto e na mojata
    155 2.0 16 V
    lesno ili da ne se zahvashtam
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  4. #19
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    smenih go beee )))
    sega veche harchi 5/100 izvun gradsko i vutre e Afrika
    a dvigateljat e 2.0 16V Super
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    28

    Default

    az na moqta 145-ca i go smenix no pak mi trqbvat okolo 3-4 km gradsko za da pochne da topli kakto trqbva.Tva normalno li e ?? Vse pak i na mqsto porabotva 2-5 min. I me pribiva s razxod na gradsko .... HELP

  6. #21
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by XaDeS View Post
    az na moqta 145-ca i go smenix no pak mi trqbvat okolo 3-4 km gradsko za da pochne da topli kakto trqbva.Tva normalno li e ?? Vse pak i na mqsto porabotva 2-5 min. I me pribiva s razxod na gradsko .... HELP
    Нормално е. Алфите си харчат. Пиши на Кирилица.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  7. #22
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by XaDeS View Post
    az na moqta 145-ca i go smenix no pak mi trqbvat okolo 3-4 km gradsko za da pochne da topli kakto trqbva.Tva normalno li e ?? Vse pak i na mqsto porabotva 2-5 min. I me pribiva s razxod na gradsko .... HELP

    Колко харчи. Аз в студовете от единия край на студ. град до другия. 3 км г/д като вече стигна към университета и започва да духа леко топло, без да загрявам на място.

    Като никога не пускам докато не е загряла парното на 4 защото загрява много по бавно.

    По добре на 1 на предното стъкло и след 2 км да го дадеш на 3/4 от колкото веднага на 4
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    28

    Default

    ами зимата около 10 ,а лятото по малко от 8.3 - 8.5 немога да я сваля (това за градското) извънградско около 6 на дълго при 120-150 (ама дизелче все пак)

  9. #24

    Default

    Ей колега иние караме дизели и за 10 гратско съм съгласен ама за 6 при 150 аде посмали манго де то и голфаджийте немат такъв разход.Иначе в една друга тема ви бях писал за един термостат за около 15 лева с който при минус 5 градоса колата почва да духа топло за около 5 мин а от вкъщи до работата ми е около2,5км и за това растояние съм на 90 градоса.Итъка вече три години
    Alfa 155 2,5TD

  10. #25

    Default

    Здравеите колеги Алфисти.Пишави за парви път макар че сам член от доста време.Проблема със термостата е доста актоален и за мен.Проблемат мие такав че когато карам извън града колата загрява до определена температура 60-65 градуса но не и повече, а в града малко повече (кам 80 градуса) трябвали да сменям термостата или не
    .

  11. #26
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by stefanov.k View Post
    Здравеите колеги Алфисти.Пишави за парви път макар че сам член от доста време.Проблема със термостата е доста актоален и за мен.Проблемат мие такав че когато карам извън града колата загрява до определена температура 60-65 градуса но не и повече, а в града малко повече (кам 80 градуса) трябвали да сменям термостата или не
    .
    вероятно да! останал е отворен. Сутрин като я запалиш може след няколко минути да провериш големия маркуч към радиатора дали е стоплил. Ако колата не е подминала 60-70 градуса и е топъл, значи е термостат!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Май няма човек , който да не се е сблъсквал с този проблем. При мен показанията бяха доста близки до твоите, но след смяна на термостата зиме лете изжанградско си държи малко под 90 градуса.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  13. #28
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by stefanov.k View Post
    Здравеите колеги Алфисти.Пишави за парви път макар че сам член от доста време.Проблема със термостата е доста актоален и за мен.Проблемат мие такав че когато карам извън града колата загрява до определена температура 60-65 градуса но не и повече, а в града малко повече (кам 80 градуса) трябвали да сменям термостата или не
    .
    Смяна задължително. Цената му е между 60 и 80лв грубо. Успех!
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  14. #29
    започва да се пристрастява Conqueror's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    90

    Default

    Да не отварям нова тема ще пиша тук.
    Като взе да става по-студено, колата започна да загрява доста бавно. По задръстванията стига до 80 градуса и малко отгоре, но ако пусна малко по инерция или хвана два зелени светофара пада до 70. При спокойно каране седи около 70 градуса. Логично реших, че е термостатът, но пипнах маркуча към радиатора и се оказа студен. Вчера реших да тествам, по планински път нагоре давах повечеко газ, качи 90 градуса и маркучът пак е студен. Обърнах и след 1 мин температурата пак падна на 70.
    Явно термостатът не седи отворен. Вярно нямам кора под двигателя, но пък вчера беше 10 градуса, не -10.
    Дали не е датчикът за температурата или самият уред на таблото?

  15. #30
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Conqueror View Post
    Да не отварям нова тема ще пиша тук.
    Като взе да става по-студено, колата започна да загрява доста бавно. По задръстванията стига до 80 градуса и малко отгоре, но ако пусна малко по инерция или хвана два зелени светофара пада до 70. При спокойно каране седи около 70 градуса. Логично реших, че е термостатът, но пипнах маркуча към радиатора и се оказа студен. Вчера реших да тествам, по планински път нагоре давах повечеко газ, качи 90 градуса и маркучът пак е студен. Обърнах и след 1 мин температурата пак падна на 70.
    Явно термостатът не седи отворен. Вярно нямам кора под двигателя, но пък вчера беше 10 градуса, не -10.
    Дали не е датчикът за температурата или самият уред на таблото?

    Кой маркуч пипаш? Тоя където е на входа на радиатора или на изхода
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •