Results 1 to 12 of 12

Thread: :( без масло :(

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    13

    Default :( без масло :(

    колеги да ви се оплача направо зле оставих я без малсо и почна да чука сега незнам повдигачи ли са кобилици кво да права незнам седи си пред блока и така. (((((((((
    Alfa Romeo 156 2.4JTD "99"

  2. #2

    Default

    Като за начало кажи една молитва.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    маслото е сменено преди 5000 км селениа Турбо дизел зле ми е наоравоо.. маи 6те трябва да се намесва екстрим тунинг.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD "99"

  4. #4
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Pl770i View Post
    маслото е сменено преди 5000 км селениа Турбо дизел зле ми е наоравоо.. маи 6те трябва да се намесва екстрим тунинг.

    Е каде отиде това масло?Всичкото ли го излапа?Ти щеката за маслото не вдигаш ли?



    П.С.И гледай молитвата да е от сърце.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  5. #5
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Кофти, дано спасиш поне турбината
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Pl770i View Post
    колеги да ви се оплача направо зле оставих я без малсо и почна да чука сега незнам повдигачи ли са кобилици кво да права незнам седи си пред блока и така. (((((((((
    Като за начало налей масло и закарай колатааа..... ми в Екстрийм Тунинг ако искаш
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    какво ще рече 'без масло"? Имаше ли въобще нещо на щеката? След като доля, има ли пак чукане? ако9 не си долял, долей, прекръсти се, запали една свещичка, запали и ако изчезне чукането, печелиш

    Аз днес, 800 км след смяна на масло и филтър, установих случайно, че съм малко над минимума на щеката. демек - около литър ми се е загубил, а досега не е пипала грам дори между две смени (около 9 хил км) полегнах под колата и установих, че причината е повече от тривиална - недобре завит маслен филтър от момчетата в сервиза - дозавих около половин оборот на ръка само
    Добре е се проверяват тея течности регулярно
    Last edited by trustworthy; 27-09-2008 at 17:00.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    13

    Default ~

    ами като долях тоест преди 2 дни запалих и пак чукаше днес ще пробвам пак ииии,,ъъъъ ако може малко инффо кво ме очаква от там натам... направо плачч
    Alfa Romeo 156 2.4JTD "99"

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Значи колянов вал е малко вероятно, зашото великата италианска инженерна мисъл е измислила мазането долу много добре, дори с много малко масло. По вероятно е горе по главата да имаш проблеми. Повдигачи, валове и т. н. Но трябва да се отвори и да се види. С едни 500 лв. може да се разминеш ако е само горе по главата проблема.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Значи колянов вал е малко вероятно, зашото великата италианска инженерна мисъл е измислила мазането долу много добре, дори с много малко масло...
    Тук си прав. Имаме колега с горчив опит, който е показал, че наистина тея дизели могат без масло...но не и за постоянно.

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ...По вероятно е горе по главата да имаш проблеми. Повдигачи, валове и т. н. Но трябва да се отвори и да се види. С едни 500 лв. може да се разминеш ако е само горе по главата проблема.
    Как ги сметна 500 лв по главата на тоя 5-цилиндров дизел, не знам. Валове, пулове...нз си кво...То само труда по отваряне-затваряне ше е цифричка.

    По звука на чукането, може да се гадае до известна степен откъде идва. Принципно, ако е чукане, а не приглушено тропане, би трябвало да е откъм главата, но без да я чуе специалист, няма да стане така или иначе.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    И на мен не ми стана ясно, как е останала без масло-не си го гледал, откакто си го сменил или изведнъж изчезна примерно.....
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Тук си прав. Имаме колега с горчив опит, който е показал, че наистина тея дизели могат без масло...но не и за постоянно.



    Как ги сметна 500 лв по главата на тоя 5-цилиндров дизел, не знам. Валове, пулове...нз си кво...То само труда по отваряне-затваряне ше е цифричка.

    По звука на чукането, може да се гадае до известна степен откъде идва. Принципно, ако е чукане, а не приглушено тропане, би трябвало да е откъм главата, но без да я чуе специалист, няма да стане така или иначе.
    Ааа аз не видях, че колегата е с дизел.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •