Results 1 to 6 of 6

Thread: скрибуцане при спиране на задна

  1. #1
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default скрибуцане при спиране на задна

    значи при движение назад и натискане на спирачката се чува едно протяжно скърцане и всички около мен се оглеждат стреснато: аджеба къде я задра?!? звука се чува изотзад откъм лявото колело ми се струва. това освен от накладките е ли е възможно да е някакъв друг проблем? освен звука друго нищо не се усеща
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default

    И при мен е така И хич не знам от какво е, накладките са ок.
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...и при мен е така... Моята теория обаче е следната:
    При алфата спирачното усилие се разпределя м/у предния и задния мост при спиране в движение, защото центъра на тежестта също се мени в процеса на спиране. Обикновено при спиране напред, по-голямо спирачно усилие има в/у предните дискове, а в/у задните - усилието е значително по-малко. Затова и задните по-малко се износват и по-бавно се припасват/прилягат накладките към диска. При спиране назад нещата се случват точно по обратния ред - първо затягат задните, а след това предните спирачки... Та аз си мисля, че затова е цялото скърцане - задните спирачки не са така улегнали и при по-голямо усили скърцат.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    абе нещо ми звучи много висш пилотаж това. то тва го прави от известно време насам и то не всеки път. а и аз спирам от 5км/ч така че няма кой знае какво значение разпределителя. а има и един друг момент - като спирам (напред тоя път) и я усещам как ляга цялата надолу а не се накланя напред. т.е. запират всичките спирачки което лично според мен е супер само да не е от прецакам въпросния разпределител. или просто работи отлично... неьзнам но досега със спирането не съм имал никакви ядове да чукна на дърво
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  5. #5
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Значи и аз да споделя личен опит.
    Имах проблем с твърд педал на спирачките. При мен също се чуваше подобен звук при спиране на заден ход.
    Еньо ми каза следното "Сега се сетих, че при моделите с задни дискови спирачки, много често(разбирай почти винаги) водачите клеясват в леглата си и задните спиракчи работат само на по една накладка, също така тогава се исеща едно леко втвърдяване на спирачният педал а и да си провериш регулатора на спирачното усилие". Според мен отговора на въпроса е че наистина има нещо което е клеясало. Моята я закарах а Александър Ауто и там ми почистиха/смазаха задните спирачни апарати и този звук изчезна.
    Пробваите тази процедура. Успех
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #6
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f
    при моделите с задни дискови спирачки
    всички 155-ци са със задни дискови спирачки......
    а иначе и на мен ми се случи да ми клеяса водача, но не скърцаше дори не издаваше никакви звуци, а само ми загряваше диска, апарата, джантата и всичко около нея, свалих го, почистих го и всичко се оправи
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •