Results 1 to 11 of 11

Thread: Свети ми лампа: Avaria del sistema iniezione

  1. #1
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default Свети ми лампа: Avaria del sistema iniezione

    Колеги, преди няколко дни ми светна тази палма, за инжекциона предполагам. Но от вчера започна да свети постоянно и съм доста притеснен. Двигателят ми е 1,9 JTD. Някой може ли да ми каже нещо или е най-добре да посетя оторизиран сервиз на Алфа...

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Най- общо това значи 'Авария на системата за впръскване'. По- точно- в сервиза.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    а някой да знае телефона на "Алфа Ромео-Варна". Собственикът се казва Петър Петков, но му нямам координатите.

  4. #4

    Default

    Не ти трябва да ходиш в Алфа ромео варна. Само ще ти одерат кожата. По добре иди да ти направят една диагностика в Киров бош отзад
    Alfa 145 1.8 TS '97

  5. #5
    Alfa Romeo 146, 1.9 JTD, 2000 г.

  6. #6
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    Благодаря все пак за инфото! Вчера бях в Алфа Ромео - Варна, където всичко мина къде къде по-добре от очакванията ми включаха я на диагностика, която показа,че проблема ми идва от една от подгривните(подгряващи) свещи. момчето там ги тества една по една и се оказа че трета не работи, след което ме попитаха дали щше предстои смяна... Бош струва 45, а алтернативна такава - 25 лв. Избрах алтернативната
    В отговор на калата8: за диагностика ми взеха 20лв,свещта 25 и за смяната й -5.Всичко беше 50. мисля че не еодиране на кожа, все пак е специализ. сервиз на алфа. даже ми видяха и датчика на съединителя, който показваше че е постоянно включен но го оправиха. за комплекта Ремъци и ролки (пълния комплект) ми казаха 240лв. и 280 за оригинални. труд - 110-130. не бих се замислил къде да отида да ги сменя! а и са добри..

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    А лампата за индикация на изгоряла свещ светеше ли ти за около 30 сек. при палене? (жълта на цвят)
    Аз съм имал 3 изгорели свещи и въпреки това лампата на инжекциона не ми е светвала. Казаха ли ти каква грешка е била записана заради светналата 'дюзичка'? Тя не светва заради една подгревна свещ само.
    45 лв за свещ Бош е висока. Искра-Словения са по няма 10 лв, а не отстъпвали на Бош, но както и да е, аз също сложих Бош, когато сменях моите.
    Цената за комплекта ремъци, ролки и т.н. е доста ниска. Включва ли двата ремъка и по две ролки на ремък - за пистовия и ангренажния съответно? Цената за труд по смяната е резонна.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    Обясниха ми, че цената е за целия комплект. даже казаха, че като видят всички ролки, може да не се наложи смяна на всичките, така че щяло да ми излезе и по-евтино. за лампата предположиха че това е причината, изгорялата свещ. казах им че лампата като реотан (жълта, която е само при дизелите) мига около 30 сек., когато я запаля. Те ми казаха че не би трябвало да мига след смяната на свещта. и действотелно беше спряла за 1 седмица, но точно когато тръгвах за италфест на 11-ти сутринта, по пътя пак ми светна лампата за инжекцията. не мога да разбера вече какво става...от тогава не е светвала, но факта е тревожен.

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by albuss View Post
    ... и действотелно беше спряла за 1 седмица, но точно когато тръгвах за италфест на 11-ти сутринта, по пътя пак ми светна лампата за инжекцията. не мога да разбера вече какво става...от тогава не е светвала, но факта е тревожен.
    Аз затова те питах каква причина са ти изтъкнали за светещата дюза. Защото няма начин да не е била записана грешка, а тя е отделна от тази за подгряващата свещ. Беше си ясно, че пак ще светне дюзата, след като проблемът не е бил диагностициран правилно. Не съм специалист, но мисля, че не греша в случая
    В сервиза зад Бош, за който ти каза колегата, дава разпечатка на записаните грешки преди да ги изчистят.
    Кажи поне при какви условия светва тая 'дюзичка'!
    Last edited by trustworthy; 22-10-2008 at 13:47.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    да ти кажа аз също не съм в час много, но мисля че светва при по-ниска атмосферна температура. ако не се лъжа когато тръгнах сутринта към 7, беше към 8,9 градуса. странното е, че това е лампа за нещо сврързано с впръскването (поне така казват), но в динамичните качества на колата няма промяна, нито придърпва, нито променя оборотите на свободна...
    иначе това беше причината, която ми изтъкнаха в сервиза.
    ако предположиш, какъв може да е проблема...?
    Last edited by 146_JTD; 22-10-2008 at 20:24.

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  11. #11
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    ...... още една изгоряла свещ ......

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •