Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: Червената лампа за дюзите

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default Червената лампа за дюзите

    Здравейте отново .Вчера вечерта както си карах колата а тя е 1.9 джт ми светна червената лампа за дюзите или поне като дюза прилича.Прибрах се вкъщи без никакъв проблем колата си вървеше добре .Тази сутрин след като запалих видях че тя си продължава да свети .По обяд реших да я пробвам след като подгряха свещите лампичката си загасна и така си работеше без никакъв проблем.Ако някой се е сблъсквал с подобен съвет нека ми помогне но и да обяснява всяко нещо къде да го търся .

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Пробвай с търсачката ако не стане отиди на сервиз тази лампа показва че някой от параметрите които мери компютъра не е в определени стойности така че отиди на диагностика за да ти кажат какво е причините за светването на лампата са поне 50 на брой така че едва ли някой може да ти помогне без диагностика.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default hi

    според мене си карал на голяма предавка,със малко километри.аз имам 2,4 жтд иска да я понастъпва6 от време на време.затожа светка,но ако има някои по-компетентен нека се изкаже
    156 2,4jtd

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Boriio View Post
    според мене си карал на голяма предавка,със малко километри.аз имам 2,4 жтд иска да я понастъпва6 от време на време.затожа светка,но ако има някои по-компетентен нека се изкаже
    Ами просто компетентното мнение е преди твоето. Просто трябваше да прочетеш, вместо да пишеш малко измислици.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    С търсачката няма да има резултат. Тая лампа може да светне поради различни причини. Като се закачи на компютър колата, ще се види каква грешка е записал.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default re

    ами бил съм на 3 диагностики за този проблем,излезнаха пържо све6ти,смених ги-пак го има6е след това било дебитомер и него смених.и сега пак го има от време на време.и ви казвам 4е е от това.неможе да кара6 на 5-та сус 50
    156 2,4jtd

  7. #7
    Запален алфист Димо's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    trustworthy е прав. Много неща може да са. На първо време провери дали не се повредил температурния датчик или TPS-a. И двата случая, ако има проблем, лъжат компа. Поради това не влиза правилното количество гориво в двигателя и гадната червена лампа светва.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2000 г.

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Boriio View Post
    ами бил съм на 3 диагностики за този проблем,излезнаха пържо све6ти,смених ги-пак го има6е след това било дебитомер и него смених.и сега пак го има от време на време.и ви казвам 4е е от това.неможе да кара6 на 5-та сус 50
    Свещите са само за подгрев преди старт. Не би трябвало да ти светне дюзата заради тях. При кого ходи на диагностика?
    Това с карането на 5-та с 50 не знам как е при 2.4 и техните скоростни кутии, но моята 1.9-ка на 5-та с 50 на равно се мъчи, щото е на 1200 об някъде и въобще не виждам смисъл да се кара с такива скорости на тая предавка
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Първия път като светна пътувах в момента от Девин към София.Изгасих колата и така изчаках около 5 минути и след това като дадох на контакт лампата си изгасна.Второто светване стана пак в движение.Но забелязах че и двата случая бяха като карах в път със много завои.В нашия район 5 предавка рядко можеш да я включиш.Пробвах и варианта с по високи обороти но не се получи.В Девин няма сервиз за алфа а най близкия ми е в Пловдив.Та ще съм ви благодарен и ако ме упътите към добър сервиз .А този температурен датчик къде да го търся а също и това tps.
    Last edited by коков; 02-10-2008 at 16:07.

  10. #10

    Default

    и аз имах сащия проблем казаха ми да си купя дат4ика които е отгоре на термостата купих го а колата се оправи от самосебеси.156 2.0 тс

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    На мен пък ми е светвала лампата с китайски дебитомер това означава ли че колегата трябва да смени и него за да спре да свети.
    ДИАГНОСТИКА му е майката.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    коков, не ти звиждам брато! диагностика му е майката! аз се занимавам с това и съм на границата като теб!големите и лъскави сервизи са далеч и е плашешто как да тръгнеш с повредена кола!рискувай и тръгвай ,нао първо проучи къде и как се справят по сервизите!имат много пропуски ! пази се !частите са скъпи и да не те набутат за няма нищо!
    Пловдивчани, дайте инфо къде да се ходи? моля?

  13. #13
    Twin Spark dc_massive's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Стара Загора и региона :)
    Age
    37
    Posts
    20

    Default

    И при мен светеше тази лампа.Обаче при мен проблема беше ,че нещо се мачеше да прекасва.Затова си порачах нов дебитомер от Италия (241 евро) и като го сложих лампата изгасна и сега варви идеално.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Отедна седмица лампата нещо се изплаши и неще да светва тоест всичко си е ок.На 13 .10 ходих до София и на магистралата си продухах двигателя но не мисля че ще е от това.Днес пак светна но трети път забелязвам че в резервоара имам нафта малко над първата черта.Ходих в Пловдив да проверя как са майсторите в Динекспрес и видях че са се напънали над един фиат един гледа паказания друг дава газ трети умно гледа двигателя абе всеки на поста си.Успях да попитам дали се записва час и колко ще ми струва диагностиката само 37 лева и когато и да отида просто да си пазя ред.

  15. #15
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by коков View Post
    Ходих в Пловдив да проверя как са майсторите в Динекспрес
    Хич не се занимавай с тея неуки МАЙСТОРИ.Само ще ти вземат парите.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •