Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49

Thread: Червената лампа за дюзите

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default re

    тия във Динекспрес имат такув совтъер,4е го рестартираха 10-пъти докато направят една диагностика----абсолутни ОЛИГОФРЕНИ СА-----БЯГАИТЕ НА ДАЛЕ4Е ОТ ТЕЗИ
    156 2,4jtd

  2. #17
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    при мен се случи като се върщах от морето някаде на 180 ми светна дюзата и колата спря да има мощност само хидравликата ми работеше след като загасих двигателя запали и изгасна лампата но след 2/3 км пак се случи същото положение и при изпреварване ми прексваше
    Brera 2.0jtdm 170hp

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    А дали не пренадува? Кога светва при ускорение?


  4. #19
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Само да напомня на колегите с бензиновите двигатели, които дават съвети за проблема, че има известни кунструктивни и принципни разлики между двигателите, движещи се на дизелово гориво и тези на бензин
    Аз, на мястото на колегата, бих отишъл при Бобо да я види. Много е важно не просто да се прочетат грешките, записанив компютъра, а да могат да се диагностицират правилно. Това означава 'ДИАГНОСТИКА'. Иначе с подходяща букса, стар лаптоп и краден софтуер може всеки да прочете компютъра, но малцина са тези, които могат да помогнат за отстраняването на проблема
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #20
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Иначе казано, да се чете и 'между редовете' ! Щото някой път без индикация за грешка в компютъра нещата пак не са наред.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #21

    Default

    еи на мен ми свети лампата когато си иска , и когато си иска гасни , или пали !! оказа се 4е имаше прекасната патека в компа, споихме я в ТВ сервиз , и сега само предарпва една !!! няма моштност - освен ако недадеш газта докраи. или от врвме на време се отпуши и трагне но за малко , или трябва да варана газта малко . ходих на 100 сервиза - и никои неможе да ми каже какав е проблема !! пак ли компа ?? абеее НЕЗНАМ имам и една алфа 33 - желязна е !! С тая 156 , имам я от 4 - 5 месеца боли ме главата . Трябва някои да тества компа маи !! маи и незнам тожа вазможно ли е ? и каде

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    От последния пост който писах е светвала само един път.Спрях и така изчаках около пет минути и тя си загасна.Много ме съмнява че се получава нещо като недостиг на гориво.Забелязах че този номер го прави когато нафтата ми е под първата чертичка.

  8. #23
    започва да се пристрастява rustson's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    75

    Default

    имам браво 1,9 ЖТД и на мен ми се беше случило преди 2 години. след диагностика смених нафтата и сипвам САМО от омв премиум и от тогава никакви проблеми.

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    49

    Default

    А на мен ми светва ако я карам примерно на 3-та с 1500 оборота. Или на 4-та с 1500 оборота. Абе те колегите по горе са казали "диагностика", няма кво да умуваме...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Тогава ще помоля колегите от Пловдив да ме посъветват къде да отида да ми направят диагностика.Да не взема да се натреса на некои баш майстори .

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Напоследък взе по често да свети и след като я покарам малко на задна скорост изгасва.

  12. #27
    започва да се пристрастява svenzbg's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Пич ако си от Пловдив пробвай тука , звънни на този човек
    0894 21 97 32 и 0888 43 10 04 Георги Линчев

  13. #28
    започва да се пристрастява svenzbg's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Човека си работи на частно , има си всичко дори и нужния софтуер , ако искаш мога да ти кажа и каде се намира сервиза но най добре му се обади Успех

  14. #29
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    А как си с температурата?Дай показанията когато светне и колко време,след като си запалил.Виж,ако пуснеш парното,дали ще светне по-рано.Имах този проблем - термостат.Разлика в показанията на датчици температура = свети.Спеш,двигателя се стопли = гасне.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    В момента съм зле с термостата защото колата не загрява както трябва да е .Но забелязах че уплътняващата капачка на разшерителното казанче е нарязана леко.Обърнах я и сега системата държи налягане.Но явно е имало някакъв проблем за да го направят така.След като сменя термостата ще проверя как се държи двигателя като температура и ще споделя .

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •