Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Огледала за 155

  1. #16
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Колеги, стъклата на огледалата от БМВ 5-ца са много добри и дават добра визия. Пък и много лесно се крадяли хехехе да ама е верно. На съдружника ми му свиха и двете, баси да беше ми ги дал....

    Мисълта ми е че стават на 155 без преправяне, а имат и подгряване.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  2. #17
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Искам да питам колегите по темата ...

    Огледала от Алфа 145/146 , ще паснат ли на нашите 155ци ? Някой да знае нещо по въпроса ?

    Че вече и дясното огледало ми счупиха ... писна ми с това лепене ... искам едни ш**ани огледа които да могат да се пребират нормално и които да не ги лепя ...

    Поздрави.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  3. #18
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    1,041

    Default

    Супер са си огледалата. Само шофьорското приближава много и като цяло на магистрала е удобно ама в града не.
    ИНаче дясно е добре.

    Всеки който се качи да се вози при мен от дясно ме пита "Виждаш ли нещо на дясното огледало ? "
    "- Да защо"
    "- Защото и аз виждам на него"

    НЕзнам сигурно е от позицията ми на стоене или де да знам от какво е но и аз като се кача от дясно се вижда почти идеално.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  4. #19
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    Супер са си огледалата. Само шофьорското приближава много и като цяло на магистрала е удобно ама в града не.
    ИНаче дясно е добре.

    Всеки който се качи да се вози при мен от дясно ме пита "Виждаш ли нещо на дясното огледало ? "
    "- Да защо"
    "- Защото и аз виждам на него"

    НЕзнам сигурно е от позицията ми на стоене или де да знам от какво е но и аз като се кача от дясно се вижда почти идеално.
    Огледалата от Фиат Типо стават най-безболезнено. Площа на стъклото е малко по-голяма, сгъват се и посват на отворите за закачане.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #20
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Madjo View Post
    аз на моите им свалих капаците и ги пръснах с едно спрейче от 5 лв., само дето не нацелих цвета
    ама пак ще ги пръсна като се наканя и си намеря точният цвят
    Може ли някой колега от форума да обясни как точно става това - имам превдвид свалянето на капаците?
    Питам защото аз имам 2 бр. счупени огледала, но ако знам как да ги разглобя, ще мога от двете да си сглобя едно читаво.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  6. #21
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Зад огледалото в ъглите има винтчета звезди. Също така има едно/ако не е счупено/ малко което се намира отдолу при основата на огледалото, но се вижда само при вдигнато огледало. Гледаш към капачката/в основата и/ от страната на вратата. Като ги развиеш дърпаш капачката обратно на основата щото има щипки.
    Ето ти две снимки ако можеш да се ориентираш:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails СНИМКИ ТЕЛ. 102.jpg   СНИМКИ ТЕЛ. 103.jpg  
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #22
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Post

    Моля за помощ ...
    Някой да знае и да ми обясни на кратко как се сваля стъклото на огледалото на нашите 155ци ? Искам да разделя стъклото /с ел-а/ от металния корпус.

    Благодаря предварително.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  8. #23
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    39
    Posts
    330

    Default

    колега огледалото се сваля не много лесно но не е и мисията невъзможна както съм чел из форума, че е залепено залепено е ама с едно нещо подобно на двойно залепящо хартиено тиксо, та идеята е следната прибираш огледалото в най горна или най-долна позиция(упражнението става след свалянето на огледалото от колата и откачането на всички видове кабели) и с една средно тънка права отверка надигаш двете чопчета който ще се открият пред теб надигаш ги лекичко и пъхаш отверката в процепчето и леко по леко ще го отлепиш ако те притеснява нещо обърни огледалото обратно и го отлепи и от другата страна и пак с отверката ама без да напъваш джамлатската, а ако нещо евентуално се счупи звънкай ми на 0888 620029 или най добре пусни СМС щото на непознати номера не вдигам и ще ти пратя свалено огледало щото на мен не ми трябва подарък само че не е с подгряване а имам и дясно цяло огледало с подгяване на някои ако му трябва само че то е малко мммм ами трябва да се помисли за монтажа му а иначе аз мойте двете огледала ги взех по 5 лв парчето от една морга тука и между другото има цяла 155- 2.5 дизел за части само главата и липсва двете леви дръжки и хихихи двете огледала та ако някой има нужда от нещо пищете смс-и на посочения по горе номер за частите колкото излязат толкова щото обикновенно ги продават на килограм а не на брои слагам и бележката отфирмата в колета
    Last edited by Rider_alfa155; 22-04-2010 at 19:15.
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  9. #24
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    За разглабянето - правил съм го преди години, има го в раздел "Технически справочник"


    За сгъването при леко чукване, което беше споменато горе - регулира се, много е важно да не е натегната гайката на сгъвката, че иначе се чупи и отиваме в началото на темата Не помя обаче от коя страна беше тази гайка и дали трябваше да се свали огледалото, за да се регулира - струва ми се, че при свален капак се виждаше, ама...

    Last edited by bass; 23-04-2010 at 11:18.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #25
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Thumbs up

    Благодаря Ви много колеги за ценната информация.
    Ще видя, може неделята да седна да се пробвам. Ще ви напиша после какво съм творил

    Поздрави

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  11. #26

    Default

    Колеги имам ляво без екстри със счупена метална стоика.Стъклото е здраво както и капака.Ако някой има интерес за бартер за дясно че моето дясно няма капак може да сглобим нещо.Принципно търся само капак за дясно огледало може да е със счупена стойка както и без стъкло....
    За контакти 0894/254564 Наско от Пловдив съм
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  12. #27
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Smile

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    Колеги имам ляво без екстри със счупена метална стоика.Стъклото е здраво както и капака.Ако някой има интерес за бартер за дясно че моето дясно няма капак може да сглобим нещо.Принципно търся само капак за дясно огледало може да е със счупена стойка както и без стъкло....
    За контакти 0894/254564 Наско от Пловдив съм
    Мисля, че от моите опити ще ми остане един капак десен , мога ти го пратя. Ще видя какво ще стане , и ще пиша тука.

    Поздрави.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  13. #28
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    39
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    За разглабянето - правил съм го преди години, има го в раздел "Технически справочник"


    За сгъването при леко чукване, което беше споменато горе - регулира се, много е важно да не е натегната гайката на сгъвката, че иначе се чупи и отиваме в началото на темата Не помя обаче от коя страна беше тази гайка и дали трябваше да се свали огледалото, за да се регулира - струва ми се, че при свален капак се виждаше, ама...

    за натягането и отпускането на гайката не е необходимо свалянето наогледалото а само външния капак гайката е точно в основата на стойката така че.... само че за натягане и отпускане на въпросната гайка се иска или много тъничък ключ 19 тънък в смисъл изпилен странично по външнат ачаст или разкачане на кабелите които са за управлението на самото огледало и от там с гидорията и камък 19 иначе .... малко трудно
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by tonimeer View Post
    Мисля, че от моите опити ще ми остане един капак десен , мога ти го пратя. Ще видя какво ще стане , и ще пиша тука.

    Поздрави.
    Пращай!!!Ако се сдобия с десен капак ще подаря на някой колега моето огледало!

    БТВ имам една дроселна клапа от стария колектор ако на някой му требва да сФирне
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  15. #30
    започва да се пристрастява nikkysix's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Age
    50
    Posts
    84

    Default

    по софииските морги струват около 60/70 лв парчето ама трудно се намират. преди месец обиколих доста морги по тази причина и ми казаха че за 155 се купуват моментално огледалата и дръжките на вратите. по-добре следете обявите за 155 на части от провинцията. тези които намерих ми излязоха 60 лв двете/съвсем здрави/+10 лв доставка по куриер+5лв черен спрей
    155 2,0ts 8v '93 ex;Crosswagon '05

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •