Results 1 to 3 of 3

Thread: Обороти на празен ход в студено време

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Обороти на празен ход в студено време

    Знае ли някой, дали оборотите на празен ход на двигателя се влияят от температурата на въздуха?!
    Питам, защото през лятото двигателя си работеше на празен ход като по учебник - 850 об/мин (по книжка 840 +- 50). Напоследък обаче забелязвам, че оборотите са ми малко височки - 950, при загрял ДВГ. Затова питам - възможно ли е да е от по-студения въздух, или да търся проблема някъде другаде?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ми нали има слукач и като е студено обогатява повече
    щото бензина гори по трудно на студен мотор
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    ма той говори за загрял мотор... абе мен ако питаш не се шашкай толкоз то може от студа да се бъзика и оборотомера (ако помня добре при разлика в температурата се променя съпротивлението на кабелите) та от там +/- 50 от по-ниската температура +/- 50 от бензина +/- 50 и ти се събират вече маса неща... обноротомера не е чак толкова точен и прецизен - е на мен например като работи перката на радиатора и като усиля музиката като думне баса и стрелката играе - пък съм със стандартна музика 0 няма усилватели каси нищо...
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •