Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Датчик предварение

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Свищов
    Posts
    19

    Default

    На диагностиката ми казват , че е повреден "датчик предварение" и , че трябва да се сменя . Преди да посетя човека , който ми прави диагностиката и ми каза за тази повреда , на друго място ми казват , че най вероятно е дебитомер и ми го зачистваха , но лампата продължи да свети и не можаха да кажат нищо друго.
    Alfa Romeo 146 1.4TS-99

  2. #17
    ЛУД С АЛФА dudeslav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Плевен / Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    311

    Exclamation

    Quote Originally Posted by aztek View Post
    ОТ ОКОЛО ЕДИН МЕСЕЦ МИ СВЕТЕШЕ ЛАМПАТА НА ИНЖЕКЦИОНА. ВЧЕРА ХОДИХ НА ДИАГНОСТИКА И МИ КАЗАХА , ЧЕ ПРОБЛЕМА Е В ДАТЧИК ПРЕДВАРЕНИЕ . АКО НЯКОЙ ЗНАЕ , МОЛЯ ДА МИ КАЖЕ ЗА КАКВО СЛУЖИ ТОЗИ ДАТЧИК И КАКВА МУ Е ЦЕНАТА , ЗАЩОТО СЕ ОКАЗВА , ЧЕ ЩЕ ТРЯБВА ДА СЕ СМЕНЯ .

    КОЛАТА Е АЛФА РОМЕО 146 , 1.4 , ТС , 1999 г.
    При мен се оказа датчика за оборотите на коляновия вал(датчик на запалването) ама се кадърни майстори ,че накрая сам си помогнах
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F0%E5%EF%E5%F0
    ALFA 156 1.8 TS '99 (polyurethaned by ФЕРАРИСТ & crew,rebuild engine by to6ko,vegatta & crew) & Alfa 145 1.6 TS `97

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    ...
    Last edited by oem; 03-02-2011 at 11:25.

  4. #19
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    значи,гледам че си се постарал да прочетеш малко

    НЯМА такъв датчик,(предварение),екуто се движи по таблици

    има два датчика-единия е на коляновият вал,който определя искрообразуването и позицията на кол. вал в горна мъртва точка

    а другият датчик е на изпускателният вал ,той дава инфо на екуто коя бубина да дава искра,за това го наричат фазов датчик

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Свищов
    Posts
    19

    Default

    Не ми остава друго освем пак до човека , който ми направи диагностиката и да питам за точното наименование на датчика , че да не сменя един вместо друг
    Alfa Romeo 146 1.4TS-99

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Бях се зарекъл да не пиша повече в този форум. Но ще дам яснота за този датчик!
    Егати изказването, както си го формулирал ако не си ти друг няма в този форум да внесе яснота.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    значи,гледам че си се постарал да прочетеш малко

    НЯМА такъв датчик,(предварение),екуто се движи по таблици

    има два датчика-единия е на коляновият вал,който определя искрообразуването и позицията на кол. вал в горна мъртва точка

    а другият датчик е на изпускателният вал ,той дава инфо на екуто коя бубина да дава искра,за това го наричат фазов датчик
    Колега, за това коя бОбина да дава искра има значение само датчика на коляновия вал.
    Искрообразуването не зависи от горния датчик които е на вала горе, даже старите инжекциони нямат такъв датчик, той е за да ти е инжекциона full group. За да ти впръсква горивото отделно за всеки цилиндър, без него ще пръскат дюзите 2х2 или общо веднъж само.
    Изобщо с твоя пост си противоречиш с изкаванията!

    И не казвай, че няма детонационен датчик, които е зад блока
    Last edited by ssveto; 07-10-2008 at 19:38.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  8. #23
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    ти колега май не четеш,прочети ми поста бавно и пак пиши глупости

    къде съм казал че няма дет. датчик

    а това че горният датчик е само за дюзите си в грешка

    ще ти задам един въпрос-защо има два вида нарезани колела на разпределителният вал

    май се срещат при различните тс с различен начин на нареждане на кабелите за свещите

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Свищов
    Posts
    19

    Default

    След повторно посещение там където ми правиха диагностика , за да разбера кой датчик точно ми прави проблем се оказва че е датчик на изпускателния вал (фазов сензор) . Сега остава да го купя и да видя кой ще го сменя
    Alfa Romeo 146 1.4TS-99

  10. #25

    Default

    Колеги, този датчик можели да се нарече и "датчик на фазите" както го изписва компутера на едни типчета при който смених тва-онова. Колата ми беше за смяна на свещи (смених ги) и за нова лабда сонда (страта умря преди време и се наложи да я изключа, за да може колата да върви иначе на всеки 200м гаснеше. В този вид колата си вървеше екстра, вероятно с малко по-висок разход на гориво). Та след като смених умрялата ми лабда сонда и свещите сега докато не загре колата, като дам газ тя първо забива нос, изпуква и отпушва до към 2500 3000 об. Продължавайки да давам газ, някак спънато стигам до 4000 об. където пак се отпушва и се изтрелва. Възможно ли е да е нещо друго.
    Иска ми се да пробвам, ако го изключа как ще се държи колата. Ма кът незнам къде се намира. Някой знае ли?
    Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark 16V, 2000

  11. #26
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by martyny View Post
    Колеги, този датчик можели да се нарече и "датчик на фазите" както го изписва компутера на едни типчета при който смених тва-онова. Колата ми беше за смяна на свещи (смених ги) и за нова лабда сонда (страта умря преди време и се наложи да я изключа, за да може колата да върви иначе на всеки 200м гаснеше. В този вид колата си вървеше екстра, вероятно с малко по-висок разход на гориво). Та след като смених умрялата ми лабда сонда и свещите сега докато не загре колата, като дам газ тя първо забива нос, изпуква и отпушва до към 2500 3000 об. Продължавайки да давам газ, някак спънато стигам до 4000 об. където пак се отпушва и се изтрелва. Възможно ли е да е нещо друго.
    Иска ми се да пробвам, ако го изключа как ще се държи колата. Ма кът незнам къде се намира. Някой знае ли?
    Това звучи като проблем с дебитомера... Иди на сервиз, където знаят как да го проверят. Виж в раздела за сервизи.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41

    Default

    Kолеги я сега аз да питам нещо значи моята кочина Алфа 146 1,6 тс джуниар като я запаля и се получава пукане в кол.тръби и мирише на суров бензин значи ходих на майстор казами бубина смених я кабели и свещи за 3 год.2 пъти после ходих на майстор ламбда сондата ми била за смяна сминих и нея и оправяне няма налягането на бензин. помпа също го мериха и незнам още какво да и измерят на тази кола да спмена че дебитомера работи можели да е някъв датчик

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •