Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: проблем с моето селе

  1. #1

    Default проблем с моето селе

    Здравеите колеги.
    Съжалявам ако не би трябвало да пускам нова тема но никаде в търсачката не открих информация.
    Имам проблем с 147-цата със селеспиида/накратко включва на скорост и след секунди изключва,нямаше течност в казанчето долях естествено тутела цс спиид но нищо не се промени,да поясня че колата е нов внос всички лампи светят като новогодишна елха(абс,вдц-то,аирбег)но не вярвам да е от тях проблема,тъи като ми свети и авария селеспиид/
    Та исках ако някои колега може да ми даде телефона и адреса на ванто тъи като не сам от софия за да си уговоря ден за диагностика,би ми свършил страхотна услуга.
    Благодаря ви предварително

  2. #2
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #3
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by auto kampania View Post
    Здравеите колеги.
    Съжалявам ако не би трябвало да пускам нова тема но никаде в търсачката не открих информация.
    Имам проблем с 147-цата със селеспиида/накратко включва на скорост и след секунди изключва,нямаше течност в казанчето долях естествено тутела цс спиид но нищо не се промени,да поясня че колата е нов внос всички лампи светят като новогодишна елха(абс,вдц-то,аирбег)но не вярвам да е от тях проблема,тъи като ми свети и авария селеспиид/
    Та исках ако някои колега може да ми даде телефона и адреса на ванто тъи като не сам от софия за да си уговоря ден за диагностика,би ми свършил страхотна услуга.
    Благодаря ви предварително
    не се обзалагай че не е от абс-то и вдц-то, защото те са свързани със селеспийда. спидометъра също е вързан. ако някоя от тези ситеми не работи, ще ти мига и проблем в селеспийда. по принцип колата, при проблем в абс-то и вдц-то трябва да включва първа втора и задна.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #4

    Default

    Да и тя включва 1-ва,2-ра и задна но като подадеш газ отива веднага на N,а това за абс си прав открих 4е преден ляв датчик не ми отчита скоростта и за това свети абс-то,но освен това при запалена кола нещто по скоростната кутиа прави чат-чат-чат,като чета италянския форум казват че проблема бил от помпата,но като сменя датчика на абс ще видя какво се стане.
    Благодаря на колегите които отговориха.

  5. #5
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by auto kampania View Post
    Да и тя включва 1-ва,2-ра и задна но като подадеш газ отива веднага на N,а това за абс си прав открих 4е преден ляв датчик не ми отчита скоростта и за това свети абс-то,но освен това при запалена кола нещто по скоростната кутиа прави чат-чат-чат,като чета италянския форум казват че проблема бил от помпата,но като сменя датчика на абс ще видя какво се стане.
    Благодаря на колегите които отговориха.
    Приялетю съдейки по описанията ти колата ти е със доста сериозни проблеми,е въпроса ми е какво по дяволите те накара да купиш тази кола....?!?

    а ти поради что спамиш?
    Last edited by търтей; 06-10-2008 at 16:18.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    Приялетю съдейки по описанията ти колата ти е със доста сериозни проблеми,е въпроса ми е какво по дяволите те накара да купиш тази кола....?!?
    много полезно мнение..... от серията" и я да изокам"

    Колега обикновенно проблема не е от помпата. ако помпата не може да вдигне достатъчно налягане то тогава тя ще работи непрекъснато. може да е в сферата(да не може да поддържа постоянно налягане и от пулсациите да изключва). налягането на помпата може да се отчете при диагостика. трябва да е около 45 бара(средно) като чета обаче какво си написал, не е лошо да ти погледнат съединителя. общо взето обаче гадаем. и говорим само хипотетични причини. написах ти ЛС за място където знаят що е туй селеспийд и какви проблеми дава.
    Last edited by fiore; 06-10-2008 at 16:20.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7

    Default

    Купих я защото беше без пари,а проблемите на теб ти изглеждат сериозни,оправил сам 2 роботизирани кутии до сега изитроник на опел,верно таз е по сложна но и нея ще оправим хич не ме притеснява.

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ако не се оправите със селеспийда в Екстриим тунимг могат да ви сложат ръчни скорости със всиките ми съпътстващи части
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Ако не се оправите със селеспийда в Екстриим тунимг могат да ви сложат ръчни скорости със всиките ми съпътстващи части
    Е хайде сега ще разваляме хубавата кола. По евтино е да се вкара селеспийд и да се монтира. Другото е като разработка по ТНТМ.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #10

    Default

    Благодаря ти колега ама без селето и се губи чара на таз алфа,така че ще натискаме за него

  11. #11

    Default аъъ

    Quote Originally Posted by auto kampania View Post
    Да и тя включва 1-ва,2-ра и задна но като подадеш газ отива веднага на N,а това за абс си прав открих 4е преден ляв датчик не ми отчита скоростта и за това свети абс-то,но освен това при запалена кола нещто по скоростната кутиа прави чат-чат-чат,като чета италянския форум казват че проблема бил от помпата,но като сменя датчика на абс ще видя какво се стане.
    Благодаря на колегите които отговориха.
    много ми е кеф,че и друг има моя проблем като натискаш спирачката и чукането се усеща и на нея нали? супер 1000 и неколко лева е помпата скоро ще ти изгори хихххи добрата новина е,че сервиза на ауто италия е яко лъскав като в кореком хаххахх

  12. #12
    започва да се пристрастява vesko_m's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    31

    Default

    tankist - егаси и хейтъра си
    помпа - 1000 лева - и следващите 100 000 км се кефиш на селе-то и си пееш - не знам какъв ти е проблема

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Е хайде сега ще разваляме хубавата кола. По евтино е да се вкара селеспийд и да се монтира. Другото е като разработка по ТНТМ.
    Верно ли бре - я кажи колко излиза за ми мушнат селе?
    А ако може комбинирано ще е супер, ама са фантазии......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    и какъм е проблема да се купи помпа втора употреба?!? помпата не гори така лесно ако другите ти неща са в ред. нали за това е сферата- да поддържа налягане и помпата да не работи непрекъснато. ако имате проблем със сферата или датчика за налягане, естествено че помпата няма да изключва и ще изгори. Но проблема не е в колата а в ЗКУ тата. Всички почвате да отстранявате следствията, преди да сте разбрали и отстранили причините. Логично е отново да имате същите симптоми заради това и да наливате пари за този дето духа. Но това си е Ваша работа все пак.
    Успех с набавянето на средства
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  15. #15

    Default

    еее аиде сега много я разтегнахме тая тема,и да изгори помпата 1000 лева хич не ме стряскат,казал сам алфата ще има селе пак колкото ще да струва.
    Фиоре прати ми ако не те затруднява телефона на тоз твоя сервиз.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •