Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: централно заключване

  1. #16
    Запален алфист S@gittarius's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    колега S@gittarius каде се намират тия релета А и G че нещо не можах да ги открия.Ако са при бушон f19 какво трябва да счупа да ги открия и нещо не разбрах за модула отпред при мотора ли е.
    A и G не са релета,а съединители на гърба на кутията с предпазителите. Модулът на централното (М80) е в купето под централната конзола. От страната на пасажера има декоративен капак. Сваляш го и там ще видиш няколко "кутии". Ако не ме лъже паметта, това което ти трябва е второто в редицата и май беше черно. Тук се намират още управленията на светлините в купето (за плавното светване/изгасване), AIRBAG системата и др. Освен това централното се управлява от приемника на дистанционното (М35), който се намира под третия стоп.
    164 2.0 TS / 166 2.4 JTD

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    а това за плафоните кое под ред е че и то ми трябва.Извиняваи че те занимавам с моите проблеми но скоро я купих и още ми е жал ако строша нещо
    alfa 166jtd@super

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    и как да обърна кутията с предпазителите тоест бушоните нали
    alfa 166jtd@super

  4. #19
    Запален алфист S@gittarius's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    Държи се на един винт (от горната страна) и шлиц (от долната). Може да се наложи да свалиш и електронния блок до кутията (неговото закрепване е същото).
    164 2.0 TS / 166 2.4 JTD

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by silversnake View Post
    .......Алармата си работеше нормално. В един момент при заключване с дистанционното пъпката на шофьорската врата се самоотключваше, съответно и другите врати. Принудих се да изключа алармата и да заключвам ръчно, като държах ключа в ключалката докато пъпката се "укроти" в долно положение. Оказа се че е влязла вода в модула на централното /повече двигател не мия/, окис и т.н.
    Както и да е, смених го - излезе ми 30 лева с труда, което не е съществена сума.
    Колеги, здравейте. От скоро притежавам такъв автомобил, от както го взех, имам идентичен проблем. Но при мен вода нямаше в модула за централното.

    Значи, първо не работеше алармата. Проблема бе, че колата дойде с един ключ, чието дистанционно бе изгорено поради неправилно поставяне на батериите. Смених модула под задния стоп с друг и ключ към него и алармата (като чели) заработи - като натисна копчето на дистанционното - мигачите светват, вратите и багажника "чукат" нещо, но не се заключват. Ако пробвам с ключа, пак се връща палеца обратно. Остава ми да чакам да се укроти централното и всяка врата отделно заключвам. Иначе отваря всички без проблем с дистанционното, това ме кара да мисля, че механизмите работят. Само заден десен беше дефектен (не отключваше), който смених вече.

    Въпросът ми е - къде се крие дефекта? Видях, че предпазител 19 е здрав, смених цялата конзола с предпазителите, видях двата куплунга отзад, нямаше нагоряли клеми, гледах и релето до акумулатора отзад, всичко е ОК. Имам още две ударени 166 ци и една 145 ца. Въртях всички тия компоненти по между колите, не ще и не ще. А другите две (макар и комби от пред ) като им вържа акумулатора), си отключват и заключват на 6.

    Ще ви бъда благодарен на каквато и да било идейка...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •