Results 1 to 11 of 11

Thread: Прееба ми се 1-ва скорост и не ми се отваря капака.

  1. #1
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default Прееба ми се 1-ва скорост и не ми се отваря капака.

    Ето,че назря момента в, които един истински Алфист винаги изпада рано или късно.Колата ме ПРЕДАДЕ баш когато не трябваше.Днес след неуценимата помощ от страна на Ацко 88 и Люлин Рейсинг /много благодарско пичове /за разглабяне и чистене на фарове.Решихме да се повозиме малко на високи обороти и тогава се получи гнесното предателство.След старта опитвайки се да вкарам 2-ра скорост,скоростите изхъркаха и резултата е ,че сега нямама 1-ва скорост.Другите скорости си ги има и си работят нормално.И понеже това не беше достатъчно не може да се отвори и предния капак.
    Та очаквам всякакави мнения и предложения как да се оправят тези неприятни моменти.Много ми е гадно и не ми се пише повече.Не трябваше да ми погажда този номер в понеделник трябваше да пътувам за Ботевтград.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    На първо време можеш да си тръгваш на втора, докато събираш "сила" за решаване на проблема със скоростната кутия.

    Капака можеш да отвориш като вдигнеш колата и се навреш под нея. Ако се е скъсало жилото - отиваш до най-близкия ти магазин за колела и си купуваш от най-дългото жило(3-5лв). От най-близката железария лустер(или както там точно се казват) клеми максимум 4 ще ти трябват и натам ще се сетиш, какво се прави с тези неща като отворите капака.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    точно това щях да питам ,дали може да се кара известно време така?дали има варянт да е нещо друго и да не трябва да се сменя цялата скоростна кутия?Капака успях да го отворя,но нещо от жилото ще да е ама много трудно се отваря да не кажа невъзможно и то отвреме -на време.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  4. #4
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    мъка. боли ме главата вече.
    Last edited by MUROMAN; 04-10-2008 at 19:34.

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    точно това щях да питам ,дали може да се кара известно време така?дали има варянт да е нещо друго и да не трябва да се сменя цялата скоростна кутия?Капака успях да го отворя,но нещо от жилото ще да е ама много трудно се отваря да не кажа невъзможно и то отвреме -на време.
    Едва ли цялата кутия ще трябва да се сменя, щом бачкат дригите скорости. От друга страна, цяла кутия 2-ра ръка да е 100-150 лв някъде. То кофтито е, че само за труд ще ти заминат 100-200 лв, ако няма сам да си я правиш. Ако не си сменяш съединителя, добре е да имаш някаква готовност. Така и така ше се сваля кутията...
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Маряне братчето ми,разръчкай я хубаво!Нали днеска и на мен по същия начин задна неми влизаше,ядосах се и му нададох едни шутове на лоста и сега пак си ми работи всичко,може нещо по жилата на скоростите да е станало (ако 155 е с жила) при мен е така,не е задалжително самата кутия да е дала фира.Успех!Ще помагам с каквото мога
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  7. #7
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    С щанги е, но и те са едни боклучави елементи, дето като нищо може и от тях да е. Но си мисля, че щом е имало яко изхъркване не е в тях проблема.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #8
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Както ти казах и показах днес Ацко - всичко става с клатене и дърпане в тоя живот.Вечерта ми трябваше колата и реших ,че ще я карам независимо,че няма 1-ва скорост.Карах я известно време и по едно време реших да пробвам 1-вата.Първия път не влезна ,но след няколко опита си влезна пущината.Сега пак си работи имам чувството ,че малко по тегаво е от преди ,но работои.Повече няма да пиша да не я урочасам нещо.

    Накарах и се едно хубаво,че ме е предала и тя може да си е взела забелешка.
    Деба не ставам за рацер аз,един път да се навием и виж какви мизерии стават.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  9. #9
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Както ти казах и показах днес Ацко - всичко става с клатене и дърпане в тоя живот.Вечерта ми трябваше колата и реших ,че ще я карам независимо,че няма 1-ва скорост.Карах я известно време и по едно време реших да пробвам 1-вата.Първия път не влезна ,но след няколко опита си влезна пущината.Сега пак си работи имам чувството ,че малко по тегаво е от преди ,но работои.Повече няма да пиша да не я урочасам нещо.

    Накарах и се едно хубаво,че ме е предала и тя може да си е взела забелешка.
    Деба не ставам за рацер аз,един път да се навием и виж какви мизерии стават.
    Дееееа и алфите сами се регенерират вече И мойта се оправи нали ти казах задна си влиза перфектно вече.А това е най-гадното и аз като започнах да се дърпам и колата се ми се преебваше и се бях сдухал и неисках повече но сега според мен това просто си е трябвало да се случи ти си ускорил само нещата,така че горе главата.Днеска е много студено май ще отложим регулирането а?
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Wink

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Накарах и се едно хубаво,че ме е предала и тя може да си е взела забелешка.
    тва е станало щото и тури газ на убавицата и тя сега ти връща! Следващото е да не ти се отваря шоферската врата, щото не и понася да и слагаш ГАЗ


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    тва е станало щото и тури газ на убавицата и тя сега ти връща! Следващото е да не ти се отваря шоферската врата, щото не и понася да и слагаш ГАЗ
    регллаж си трябва стабилен,но преди това аз смятам да повторя упръжнението и да хвана едни планки към купето и да сложа пластвмасата отзад на фара дето я махнах.

    за газта няма да коментирам/не познавам някои с кеф да си е сложил Газ,ама пусто сме с ограничени финанаси пък ни се кара /
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •