Results 1 to 5 of 5

Thread: покупка на нова 166

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    40

    Default покупка на нова 166

    Здравейте, ще си купувам алфа 166, но обявите са много различни ... от 6800 до 12000 лв. Посъветвайте ме какво може да и има на една от ранга на 7000 лв, какво да гледам - само лудите ли дават 2 пъти повече пари за една и съща кола или след ремонта цените се изравняват?
    Кои сервизи за преглед можете да ми препоръчате (чета за "Бобо", къде се намира)? За какво са тези неща: "ланда сонда" и "дебитомер" ? Колко струват, консуматив ли са или се сменият веднъж на 5 г.?
    Човека от който купувам трябва ли да да ми даде кода който трябва да се въведе след като се прекъсне захранването на акумулатора?

    И други съвети за какво да оглеждам и внимавам !

    Мерси предварително

  2. #2
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    сонда- монтирана е на изходящия колектор. тя определя колко кислород има в изходящите газове т. е. ако има мн. кислород горивната смес е била бедна т.е. не е можел да изгори целия кислород и обратно... тя дава тази информация на комп и така.... по принцип не е консуматив-като се прецака- сменяш. дебитоме3ра е поставен на входа на входящия въздух. тои измерва количвството на входящия въздух и на тази база комп. определя колко гориво да се впръсне през дюзите... -сменяш ако се установи че е прецакан. т.е. -сондата е като обратна връзка.... мисля че на 166 дебитомера представляваше жичка-реотанче което се нагрява с висока температура и преминаващия въздух се опитва да я охлади...така чрез необхадимата енергия да се поддържа Температурата на реотана се определя количеството въздух.... за цените колегите ще са по-точни...

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Белово
    Posts
    43

    Default

    Колега, точно така е както си мислиш ти (цената се изравнява). Аз си я купих от Италия и като дойде ми стъпи на 8600-8700лв. Сигурно си я видял в www.mobile.bg продава се на 8900лв. Ако си мераклия да си купиш кола по която не искаш тепърва да ходиш по сервизи и да я обслужваш моята е точно така. Аз смених дебитомер всички филтри ремъци и каквото имаше за смяна. Колата е готина, голяма, луксозна, добре вози, и куп други похвали (нямам впредвид само моята), но аз съм мераклия на някой по икономичен дизел и затова я продавам.
    Alfa Romeo 166 2.0T.Spark 99'
    Peugeot 308 1.6HDI 07'
    Ford Transit 2.5D 99'

  4. #4
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by thepsycho View Post
    ...само лудите ли дават 2 пъти повече пари за една и съща кола или след ремонта цените се изравняват?...
    Колега, ако сравняваш коли от 2003 г. (5 годишна) и 1998-99 (9-10 годишна) разликата в годинките също е двойна, така че не е луд който купува по-новата, а просто има финансова възможност да си я позволи.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #5
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    не е луд който купува по-новата, а просто има финансова възможност да си я позволи.
    Е това е отговора - евала!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •