Results 1 to 9 of 9

Thread: О мъка, О ужас...

  1. #1

    Default О мъка, О ужас...

    Днес както писах в една друга тема отидох да си сменя маслото на скоростната кутия,както и да се провери от какво сълзи съвсем леко някъде по нея....
    Когато отидох да си взема колата след 2 часа ( Алекс Ауто ) ми съобшиха че при източването на маслото за пробката (която е намагнетизира както се знае) се е била залепила една малка пружинка....т.е. изпаднала е от скоростната кутия,вероятно може и отдавна да е си е седяла там.Видях я с очите си и не по дълга от 7-8мм.Маслото иначе като количество при точенето си беше ок.
    Казаха ми че сълзенето е вероятно от някви тапи на ако не се лужа балансиращият вал,но може и да бъркам...
    Проблема е че щом е паднала тази пружинка,а те май вътре са 3 общо има шанс да падне и друга и да стане мазало. Значи тябва да се отвори и прегледа.
    Скоростите иначе си работят супер,сменят се по мед и масло....изобщо бях шокиран....
    Записах си час вероятно в петък ще я отворят и коригират каквото има,предполага се че беля нямя голямя,но се пак.... а и ще оправят тази тапа така че и сълзенето да се махне.
    Давайте съвети и мнения моля ви!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Дорева ми се,ама........ сичко си беше ок,дори сега си върви като пушка,но.....трябва да се погледне докато не стане нещо....
    Казаха ми за ремонта към 200-250 ще излезе...
    Това е ..... някви съвети от опит или предположения....
    Охххх...ще санувам кошмари май
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    а що да правиш нещо дето е здраво?
    смисъл я стане нещо в следващите 5 години я не
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    хън сега тука ше се изкажа сигурно много неподготвен но
    понеже см гледал еньо как разглаба-сглаба скорости ....
    та там пружинки има само на едно место и те са 3 на брой
    горе на 5тата скорост
    дали не е някоя от тях ?

    ама тука се обади на Еньо, да ти каже кво може да стане ако са те

    щото май не е някъв сериозен дерт, ама тва .... е щото не ми е на глвата
    и нема да се спичаш, спокойствие му е майката с алфите, тва е като жените, колкото по и се спичаш по зле става
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4

    Default

    въпроса е може ли тая пущина да си работи така дълго,а и проблема е ако стане мазало...нова кутия е 1500лв май и отгоре......
    а така ако се отвори може би че се предотврати сичко тва,никак не ми се иска,но ме хвана страх,направо очаквам да скръцне за последно баси..... проблем ли е да се отваря скоростната кутия,някви последствия лоши има ли по принцип,ако се праяи както трябва?
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #5

    Default

    да така ми казаха и пичовете,3 пружинки са някъде по 5-тата скорост...и едната изпадна...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    аз съм привърженик на тоерията че нещо което работи не се пипа
    ко се строши - което мноо дълбоко ме съмнева - тогава - има и втора ръка кутии и прочее
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by proper
    въпроса е може ли тая пущина да си работи така дълго,а и проблема е ако стане мазало...нова кутия е 1500лв май и отгоре......
    а така ако се отвори може би че се предотврати сичко тва,никак не ми се иска,но ме хвана страх,направо очаквам да скръцне за последно баси..... проблем ли е да се отваря скоростната кутия,някви последствия лоши има ли по принцип,ако се праяи както трябва?
    требва да си много спокоен
    аз съм изронвал 2ра предавка - следствие пално разчастване

    след тва строших диференциал, от което се надра кожуха на скоростите

    секви кефове
    една читава скоростна кутия за наште при италианеца е 300лв 400 макс комплект с не лош аксиален лагер, долна хидравлична помпа и къв ли не кеф )) ако заведеш Еньо , да им обесни че се тарси за "Типо двувалка" единственото по рода си с хидравличен съединител, тогава може и по тънко ))
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  8. #8
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Най добре питай Енъо за какво са тези пружинки иначе те сами по себе си беля трудно ще направят, та ако не държат нещо важно и изпадането им не е голям проблем си карай. А балансиращите валове имат семеринги и гарнитури на капачките смяната им не е много трудна, от едната страна но от другата става при свален или повдигнат леко от едната страна мотор общо взето си е играчка защото коша е малък

  9. #9

    Default

    говорих с Еньо сега и ме поуспокои поне да не се шашкам,не че няма някъв проблем,но стъпка по стъпка...
    за твойте скорости ти ми спомена....ти си герой
    ше дишам дълбоко сега и се надявам сичко да е ок
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •