Results 1 to 9 of 9

Thread: Настройка на Карбуратори на 33 1.3 S

  1. #1

    Default Настройка на Карбуратори на 33 1.3 S

    Здравейте колеги
    имам от скоро АЛФА РОМЕО 33 1.3S с два карбуратора модела и имам един въпрос как се рагулират тези два карбуратора да са в синхрон и може ли на този модел ДВГ да се поставят колектори с един карбуратор или нещо инжекцион да се направи мотора защото ходих в сервиз и ми казаха че много сложно било това нещо да се направи да работят и двата карба синхронно трябвало някакви вакуум чудеса на техниката, а те не разполагали с такива
    благодаря на всички предварително и се извинявам ако нещо не е в правилиния раздел въпросът ми

  2. #2
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Здрасти колега и честита Алфа!
    Карбураторите се регулират трудно! От Стамболийски 155 може да купиш ремонтен комплект жигльори и други работи за ляв и десен карб. ако се налага
    Между твоите два двойни карба би трябвало да има маркуч обединяващ ги в общ вакуум, за който съм чувал противоречиви неща(по-добре без него ако е стара колата). Нека колегите да си дадат мненията за прословутите вакуум маркучи
    По въпроса с колектор + един двоен карб: Може да го направиш стига да имаш необходимите части. Даже колегата hristo58 знам, че беше сложил на 1.5 боксер въпросните колектор и карб. Според мен обаче ще спънеш мотора по този начин.
    Съветът ми е да си останеш с твоите карбуратори и да отидеш при Сашо(Лисан) 0899832271,0887732271,0878832271 да ти ги настрои
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Здрасти колега и честита Алфа!
    Карбураторите се регулират трудно! От Стамболийски 155 може да купиш ремонтен комплект жигльори и други работи за ляв и десен карб. ако се налага
    Между твоите два двойни карба би трябвало да има маркуч обединяващ ги в общ вакуум, за който съм чувал противоречиви неща(по-добре без него ако е стара колата). Нека колегите да си дадат мненията за прословутите вакуум маркучи
    По въпроса с колектор + един двоен карб: Може да го направиш стига да имаш необходимите части. Даже колегата hristo58 знам, че беше сложил на 1.5 боксер въпросните колектор и карб. Според мен обаче ще спънеш мотора по този начин.
    Съветът ми е да си останеш с твоите карбуратори и да отидеш при Сашо(Лисан) 0899832271,0887732271,0878832271 да ти ги настрои
    Мерси много за отговора колега но аз съм доста далече от софия и нямам възможност да отида при колегата лисан. Оставих колата в сервиз и казаха че ще ми я регулират но ще отнемело време а вариянта за един карб ми харесва защото газовата уредба която е на колата в момента, не работи добре с два карба, иначе така както е .... много върви за 1.3 мотор, но не знам какви неприятности ще имам за напред с разхода

  4. #4
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Маркуча от изпарителя който подава газ към карбураторите трябва да е разделен с четворник(а не с два двойника) за да ти подава еднакво количество газ + това четирите маркуча които излизат от този четворник трябва да са еднаква дължина.След тази операция колата литна на газ,а за бензина след ходене къде ли не Лисан я пипна и 3г. нямах проблеми.

    Аз имах плочки над карбураторите!!!
    Last edited by JORDANGT; 08-10-2008 at 18:29.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT View Post
    Маркуча от изпарителя който подава газ към карбураторите трябва да е разделен с четворник(а не с два двойника) за да ти подава еднакво количество газ + това четирите маркуча които излизат от този четворник трябва да са еднаква дължина.След тази операция колата литна на газ,а за бензина след ходене къде ли не Лисан я пипна и 3г. нямах проблеми.

    Аз имах плочки под карбураторите!!!
    Мерси за инфото но при мен не е с плочки ами е направено, над карбураторите влиза в някакви резбовани щуцери явно преди това са били свързани двата карба с някаква тръба най добре ще е да я снимам и да кача снимки тук за да стане нагледно

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    dorkovo
    Posts
    73

    Default

    здравеи колега,аз направих тая работа преди 2 години,по-лесно е за обслужване и по-добре за приспособяване на газ,за да направиш колата с един карбуратор трябва да смениш и главите защото не съвпадат отворите за подаване на горивото.за съжаление и аз не съм направил това но колата ми върви много добре,вярно е че е малко спъната но само при старта,иначе другото си е наред държи си устоичиво ниски обороти карам си я в нормалните граници за скорост 120-140км и няма проблеми,стигал съм и до 170 ама рядко.не намерих плочка за газ и пробих отвори в карбураторите и така върви на газ,без проблеми.успех ако има нещо питаи ще се радвам да ти помогна.

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Здравейте колеги
    имам от скоро АЛФА РОМЕО 33 1.3S с два карбуратора модела и имам един въпрос как се рагулират тези два карбуратора да са в синхрон и може ли на този модел ДВГ да се поставят колектори с един карбуратор или нещо инжекцион да се направи мотора защото ходих в сервиз и ми казаха че много сложно било това нещо да се направи да работят и двата карба синхронно трябвало някакви вакуум чудеса на техниката, а те не разполагали с такива
    благодаря на всички предварително и се извинявам ако нещо не е в правилиния раздел въпросът ми
    Колега,тия чудеса на техниката са просто манометри,които мерят засмукването.Потърси някой сервиз за мотоциклети и там е много вероятно да ти помогнат.По старите модели имат по 4 карбуратори и тия момчета са свикнали да регулират такива мотори с повече от един карбуратор.Давам ти само идея.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Я момчета да ви питам без да пускам нова тема защо понякога ми хъркат скоростите само първа и втора скорост ? и съеденителя зацепва в най-горно положение......... има много странни работи в тази мойта кошница педала за газта има луфт ... по скоро празен ход преди да започне да отваря клапите тези Алфа Ромео са много зле от техническа гледна точка има много недомислени неща в тези автомобили иначе добре върви като за 1.351 обем общо взето всичко ми е странно в тази кола карал съм всякакви марки модели но никога Алфа и сега направо съжалявам че съм я взел защото има много недъгави неща в тази марка айде със здраве да си ги караме и да не ни оставят по пътищата

  9. #9
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Я момчета да ви питам без да пускам нова тема защо понякога ми хъркат скоростите само първа и втора скорост ? и съеденителя зацепва в най-горно положение......... има много странни работи в тази мойта кошница педала за газта има луфт ... по скоро празен ход преди да започне да отваря клапите тези Алфа Ромео са много зле от техническа гледна точка има много недомислени неща в тези автомобили иначе добре върви като за 1.351 обем общо взето всичко ми е странно в тази кола карал съм всякакви марки модели но никога Алфа и сега направо съжалявам че съм я взел защото има много недъгави неща в тази марка айде със здраве да си ги караме и да не ни оставят по пътищата
    Аз имах проблеми с 1-ва и 2-ра скорост също При мен хъркането се оправи с малко модове по лостовата система! Дори при крайно ляво положение на лоста и избиране на 1-ва или 2-ра често включваше на 3-та(33-ката тръгва на 3-та като никоя друга кола - без проблеми). В крайна сметка направих една втулка за лоста и започна да включва всички скорости без хъррр...УСПЕХ! Бъзикня му е майката За гаста си провери жилото...
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •