Results 1 to 13 of 13

Thread: Подръжка на 164????

  1. #1

    Default Подръжка на 164????

    Здравейте,
    това ми е първия пост в тоя форум и искам да кажа, че форума е много добър и мен лично много ме радва.

    Интересувам се от Алфа Ромео 164 2.0 Т.Spark. Понеже искам да си купя такава кола искам да знам дали е трудна за подръжка (главно финансовия аспект на подръжката) какви са най-честите дефекти и проблеми появяващи се при експлоатацията на този автомобил? Как стоят нещата с ламарините и най-вече колко харчат тези италианки?

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    shto ne doidesh na najkoija ot nashite sreshti da si pogovorim
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    shto ne doidesh na najkoija ot nashite sreshti da si pogovorim
    той и да дойде за разговор са необходими минимум 2-ма души
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    той и да дойде за разговор са необходими минимум 2-ма души
    Що не се ли събирате хора кво???
    Абе честно казано нямам време (правя ремонт с баща ми, а ще влизам и казарма, така че сега ми е някаква лудница).
    Искам да попитам тъй като това ще ми е първата кола, а пък е със доста големи габарити трудно ли се оправлява от човек дето си е взел книжката преди 2 месеца.

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    [quote=Пресиян]
    Quote Originally Posted by "hf hpe":189hti5h
    той и да дойде за разговор са необходими минимум 2-ма души
    Що не се ли събирате хора кво???
    Абе честно казано нямам време (правя ремонт с баща ми, а ще влизам и казарма, така че сега ми е някаква лудница).
    Искам да попитам тъй като това ще ми е първата кола, а пък е със доста големи габарити трудно ли се оправлява от човек дето си е взел книжката преди 2 месеца.[/quote:189hti5h]
    не събираме се достатъчно хора просто това е закачка

    а иначе щом ти е първа кола мисля че ще свикнеш с габаритите и, така както и с всяка друга кола
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Ако не свикнеш с габаритите, ще се заобли и що пунтира 156)

    Може би по-големия проблем е мощността - погледни за какво става дума http://alfaromeo.hit.bg


  7. #7

    Default

    Abe s gabaritite nqma da ima6 problem stiga da ne si `ak tolkova neuk 4e da q podpre6 nqkyde ama problema e 4e ako q stro6i6 remonta 6ti izle malko soleni4yk. Kato za pyrva kola po-dobre e da e ne6to po-eftinko i po-malko.Ama ako parite ne te pritesnqvat vzimai smelo.Nqma da syjalqva6.Lamarinite sa zdravi i nqma da ima6 problemi s gniene.Problemi moje da ima6 s el. instalaciqta pri vlajno vreme no ne e bolka za umirane.Nqkoi i drug protekal semering i garniturka,vtulki na nosa4ite moje i nqkoi dat4ik i tova e.Drugi problemi ne syzdava.Gledai da e po-novi4ka pone 92-94-ta.A 6to ne se zamisli6 za dizel?

  8. #8
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Като всяка друга кола е. Повечето неща по ходовата част са на много разумни цени, разните датчици са дразнещи, но не прекалено високи суми.
    Управлението е много приятно и лесно. С габаритите се свиква... ако не... става модерно заоблена
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  9. #9

    Default

    Ей благодаря за отговорите.
    Колкото до съвета за това да си взема по-малк кола ми и аз се бях замислил ама примерно едно Рено Клио след '93 е от 3000 лв. на горе , а аз не съм от най-дребните 190см./77кг. и като кормувах на един Голф 2 вътре не ми беше особено комфортно(беше ми бая тясно при дръпната до край седалка) и реших че ще се спра на някаква по-голяма колица.
    А баща ми е влюбен в италианските коли, а да си призная и аз взех да се влюбвам (най-вече 164 разбира се).
    И така след като за една малка колица се дават по 3000лв. ми се вижда по оферта да си взема по свястно за към 4000-4500.
    И така от отговорите ви разбирам, че ако гледам кво копувам няма да имам особени проблеми с тази колица!!!!!!????

    Само още две въпросчета колко харчи една ткава кола (гориво). И колко литра е багажника щото съм намислил да слагам метан, а бутилката си изисква място все пак?

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Често се намират 164 с оригинални метанови инсталации. Готиното е, че е голяма и няма да усети тежките бутилки.

    На скоро продадоха една за 4000 лв. с така инсталация.


  11. #11

    Default

    Да много е важно на какъв екземпляр ще попаднеш но като цяло гледай да е след 92г. с форовете с лупи(поне мен по ме кефят) и ако има теч от някъде от двигателя или хидравликата или пък скоростите по-добре не я взимаи.

    За рахода на бензин незнам но дизела хр4и към 5,6 на магистралата и към 7,5-9 градско.

  12. #12

    Default

    Ако ти е първа кола...моя съвет е да си вземеш нещо което да счупиш и да не те е яд


    Клиото не е лоша кола, имаме член на клуба и с клио, дори са двама...ама той нещо не пише напоследък, защото е зает. А на втория е чисто ново

    Иначе 164 е една много хубава и добра лимозина.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #13

    Default za parvata (kola) i neiinite gabariti

    Gledam,4e te e strah ot gabaritite,ama nevijdam zashto?Knijkata nali ia davat za vsiakakvi koli,ne za malki ili za golemi ))?!? (ne se obijdaii)
    Tova dali e po-dobre da si vzemesh po-s4upena kola,4e da ne te e iad ako ia potroshish spored men si zavisi napalno ot teb.Kato si karash vnimatelno bez da se pravish na supermen niama kvo da i stane na kolata.Ne govoria za incidenti.Ina4e za Alfata specialno ,emi az imah edna 164 TD ,moje da se kaje,4e mi beshe parvata ili pone parvata s moi pari i izobshto ne sajaliavam.Goliama kola,stabilna,udobna za pat.Tva ,4e bila moshtna i shte e problem sa gluspoti,oshte po-dobre,mojesh da raz4itash na neia,ne da tragnesh da izprevarvash i da nabira polovin 4as.Za 4astite kvo da ti kaja ne struvat kato na moskvi4 ,ama i ne karash moskvi4. Obiknovenna podrajka,kato na vsiaka kola i kakto beshe pisal niakoii malko elektri4eskata 4ast moje da kuca ,no to kolata e kato jenata,obshto vzeto kakavto ti e kasmeta,ama edno e viarno,4e kolkoto e po-hubava tolkova po-skapo ti izliza. )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •