Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 95

Thread: Впечатления от Италфест 2008

  1. #1

    Default Впечатления от Италфест 2008

    Беше много яко и се видях с бая народ.
    Дори на децата им хареса.
    Last edited by MrX; 06-03-2010 at 16:44.

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  2. #2
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    впечатлението ми от организацията беше сравнително положително.
    А някой хора дето толко много време съм ги мислил за ебаси пичоете ми паднаха в очите нема толко много
    Бях дисквалифициран,защото имаха проблем с брояча , един фалстарт по моя вина и на втория се заклевам че тръгнах на зелено понеже си имах едно на ум и даже изчаках хубаво да го видя тоя път за всеки случай.....
    Поне да беше моя вината да не ме ят ама....
    И така един човек ми развали празника който чаках 1 година и бях "FL"
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  3. #3

    Default

    убаво беше, позапознах се тук таме с некой, за съжаление тръгнах преди драга

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    софия
    Posts
    7

    Default Впечатления от Италфест 2008

    От 3 години посещаваме това събитие- Долна баня, Стара Загора и сега в с. Лесново.
    Тази година пистата наистина превъзхождаше предишните, имаше много фенове, някои, от които идват за първи път, сигурно са и впечатлени, но...нашето впечатление от 3 години назад е ,че феста няма никакво развитие- досегашната програмата вече се изчерпва, липсват нови атракции и идеи. Тази година нямаше разтъкаване в програмата, но водещия Петко да вземе да се отучи, непрекъснато да не повтаря- "помола", че е много дразнещо.
    Последната част от програмата- драговете- изнервиха феновете и те направо си тръгнаха- феста приключи безславно. Миналата година се говореше, че тези ще има и международно учстие, та да внесе малко свежест, но сего беше
    Надяваме се организаторите да внесат свежест за следващия фест, може да се допитат до фирми, отганизиращи други събития с подобен характер, да поканят някой автомобилен състезател да покаже истинско майсторско шофиране, да представят като хоратата новите модели, както беше атрактивно в Долна баня- Алфа 159 и Фиат Пунто.
    Наистина е необходимо да се вземат мерки за следващата година, защото идват хора от цяла България, които очакват да видят нещо ново и заинтригуващо, организаторите рискуват да загубят истинките фенове, които ще продължават да бъдат верни на италианските автомобили, но едва ли ще посещават повече феста! Ако е необходимо, нека се увеличи и входа, но поне да си заслужава!
    ALFA 33 - Sport Wagon,1.4 I.E. - Boxer, 88 hp,`93 Ex'
    ALFA 156 - Sport Wagon, 2,4 JTD - 136+hp, '00 Ex'
    ALFA 159 - 2,4 JTDm - 200 hp
    ALFA Brera - 2,4 JTDm - 200 hp

  5. #5
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    убаво беше, позапознах се тук таме с некой, за съжаление тръгнах преди драга
    С тебе хубаво се водихме на отиване към феста :P

    Ами знам колко трудно е едно такова мероприятие още повече с проблемите на клуба. За това моите уважения към всички които се трудиха много здраво за да може да стане факт това мероприятие пък било то и с доста кусури.

    Поздравявам всички и се надявам, че следващата година вече нашия фест ще е и за всички съседи и ще е нещо грандиозно...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    С тебе хубаво се водихме на отиване към феста :P

  7. #7
    Запален алфист BasicElement's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    113

    Lightbulb

    На мен това ми беше първият Итал Фест и честно казано останах разочарован
    Нито майсторското шофиране беше такова, нито така наречения drag. Очаквах, да видя наистина мощни и бързи коли, а не такива, които просто се придвижват от точка А до точка Б все едно са тръгнали на пазар.
    Не искам да обидя никого, но 95% от това, което видях на пистата, си бяха просто красиви италиански коли. Някой ръмжаха повече, други по-малко, но като цяло нищо впечатляващо. Да не говорим, че тази, която ръмжеше най-много постигна завидните 00:17:13
    Що се отнася до конкурса за "най-добре поддържан автомобил" - може ли една 147-ца, която едва ли не оня ден е излязла от магазина, да участва, камоли да се класира в Топ 3 ? И то в присъствието на Алфа от 1945 ?!? Направо се учудвам, че Mito-то не спечели.
    За мен, разбира се, да видя толкова италианки на едно място наистина беше много приятно. Имаше много красиви реставрирани и други - модифицирани возила. Времето беше хубаво и като цяло си изкарах приятно. Но нещо просто липсваше ... липсваха "силовите" автомобили.
    Друг момент е липсата на гласност и на подкрепа. В нормални държави (дори и в Турция) такива събития са задължително спонсорирани и промотирани от компаниите, представители на автомобилните марки. Толкова ли са задръстени в Ауто Италия и толкова ли не могат да отделят няколко хиляди за една страхотна реклама, каквато би била Итал Фест ? Толкова ли не можеха да бъдат изложени последните модели на Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Maserati ?
    За Ferrari и Lamborghini изобщо не смея и да си помисля, въпреки, че само в София броят им със сигурност е доста голям.
    И последно, въпреки, че ми се иска да кажа още много неща ... Културата на българина за пореден път ми направи "прекрасно" впечатление. То не бяха скъсани ленти, то не бяха хора по пистата (а уж нямаше да има гонки, ако всички не са зад загражденията).
    Стига съм драскал.. това е моето скромно мнение.
    Дано другата година нещата да са по-добре.
    Късмет !
    Last edited by BasicElement; 11-10-2008 at 19:46.
    Alfa Romeo 155 2.0 T.SPARK 8V

    Fiat Grande Punto - 1.4 16V/95 Dynamic

  8. #8

    Default

    Направи ми впечатление присъствието на толкова класики в такова добро състояние ..... супер беше феста и турбо фиатките много ме израдваха..догодина пак!

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  9. #9
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Аз за първи път посещавам феста и ми хареса запознах се с много хора и все фенове на италиянските автомобили ,но накрая си беше бозаааа ( извинявам се за израза) друго ,не ми хареса отношението на някои от организаторите ( можеше поне да кажат и да обяснят че без каска не може да се стартира за драга, а не с ръка да отметне и да обърне гръб все едно е нещо повече от нас ) това много ме издразни .( но ако не на пистата поне пак раздвижихме гуми на язовирната стена на язовир Огняново която е колкото пистата дълга и пак си направихме кефа те я на няколко км от с.Лесново ) но иначе феста ми хареса беше страхотно , другата година пак щте съм там .Надявам се тогава всичко да е наред и пак да се получи хубава сбирка на феновете .Аиде със здраве и наздраве .И все пак искам да кажа нещо на организаторите Евала хора наистина без вас нямаше да има фест нищо че накрая малко не се разбрахме ама аиде

  10. #10

    Default

    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  11. #11
    155 team icedoc's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Най-бандитския квартал
    Posts
    505

    Default Очаквах повече

    Колеги аз посещавам феста за първа година и да ви кажа не ме изкефи изобщо . Единственото ми хареса че се събрахме много хора и коли !
    Не ми хареса организаторската работа , някак си всичко ставаше много бавно , много мудно ... абе заспала работа
    "Сергията" (ако мога така да я нарека ) беше една единствена за толко много хора ... пълен ъпсурт , чакахме бира повече от час ...
    И като стигнем до майсторското шофиране ... Единствено Бъргаската 145 ( мисля че Нео го наричаха ) показа истинско каране , всичко останало беше срам и позор. Незнам дали видяхте в началото на пистата (малко след главния вход - на широкото ) там едно БМВ направи такова шоу , каквото бих искал да видя и от Италиянските автомобили . Но незнам защо не излезна един истински майстор и непоказа че нашите коли стават за Drift , Burout ....
    Искам да изкажа и личното си виждане за следващия фест ... може да се въведат нови категории примерно за Drift . Може от сега да се подготвят някои хора с избрани коли - да се повъртят !
    Просто си мисля че хората които се пуснаха в майсторското шофиране , някак си се притесняваха или можеби се срамуваха . никои не показа истинско умение с ръчната . Имам и един въпрос , имам един приятел които може да го навия да отидем на следващия фест , но тои не кара "Италиянка" . Ще бъде ли допуснат на майсторско шофиране с друга марка автомобил ???
    Някой хора ще кажат - защо критикуваш толко , защо ти не излезе да покажеш ? - Моята кола не е за такъв вид шофиране , видяхме една 164 която не се представи никак добре , просто те са мн големи за такъв вид каране !
    Много бих се ядосал ако аз бях от по далечен град и бия много път за да видя подобен фест ! В случая аз съм от София и ми беше близко , но надявам се за догодина като патувам за следващия фест да видя нещо по-добро !
    Пистата беше много хубава , браво за избора на клуба !
    Единственото което ми хареса беше в началото със старите модели ... имаше доволно 75-ици , именно червената 75-ица ми хареса наи много как я меткаше насам натам тоя пич . Евала

    успех на всички

    Моля изтриите горния ми пост че нещо обърках нещатата и немога да го изтрия аз .
    Last edited by icedoc; 11-10-2008 at 19:54.
    Алфа Ромео 147 2.0 Selespeed НА ЧАСТИ 2 БРОЯ
    АЛФА РОМЕО 156 1.6 Т.С. НА ЧАСТИ
    АЛФА РОМЕО 147 1.6 Т.С.ЕКО НА ЧАСТИ
    eX Alfa Romeo 164 Super 2.5 TDi , 155 2.0 , 75 2.0

  12. #12
    Запален алфист jblmusic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София,Пловдив
    Posts
    128

    Default

    Хубав фест хубав фест
    http://img249.imageshack.us/img249/283/animatedyd0.gif
    punto GT '96

  13. #13
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Супер беше феста. Доволен съм. НО до момента с драг-а. Какво беше това мотане, какво беше това чакане, какво беше това чудо. ТРИ ЧАСА след началото още не се беше състояла и една нормална "дръпка" и тогава си тръгнах вече. Но никога няма пълно щастие, поздрави на всички, които се стараеха да е организирано и приятно за нас.
    Last edited by DerMeister; 12-10-2008 at 00:16.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #14
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    И на мен ми е първи фест и като такъв ми хареса организацията на събирането и подреждането на колите. Мястото беше подходящо за случая!
    Не ми хареса програмата, така да се каже, на събитията на феста. Начина на водене, награждаване, нямаше яснота за програмата и изискванията за всяка част от нея! Беше доста вяло и сякаш почти с липса на тържественост - един ден е все пак в годината! Имах по-големи очаквания към този тип мероприятие! Мое мнение е, че това може би е резултат от закъсняло планиране!
    Лично аз съжелявам че не се записах и на драг и на шофирането около конусите(просто нямах идея как протичат тия събития), но догодина ако алфисимата реши - ще цепим шорти.
    Хареса ми срещата и запознаството с толкова фенове на автомобилите, собственици и запалянковци на италианските коли!
    Last edited by Furious 155; 11-10-2008 at 20:09.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #15
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Угодия няма и никога не е имало , на мен лично много ми хареса

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •