Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 163

Thread: Ръчни часовници- хубави марки??

  1. #1

    Default Ръчни часовници- хубави марки??

    Искам да си взема някакъв хубав часовни, но не знам много марки за хубави часовници. Breitling ми харесват, но май цените там започват от 3000-4000 долара, което ми е много.. говориме нещо около 1000 лв. Ако има някой, запознат с часовниците нека ми предложи нещо, за да знам към кои марки мога да се насоча в тези пари.
    Lexus IS200

  2. #2
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    SEIKO
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by LeoVin4i View Post
    SEIKO
    Seiko, casio и тем подобните по- скоро ми звучат като киа и хюндай при колите... Tissot ми се струва, че са реномирана марка и сравнително достъпни.
    Lexus IS200

  4. #4
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Отиваш в Джулиани и си харесваш . Препосръчвам ти Тисот , Радо , Кандино ... сравнително евтини варианти . В по-високия ценови клас - Женева , Омега Зависи дали искаш самонавиващ се , или квац ( с батерия ) .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  5. #5
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Имаше някъде тук и една тема за "реплики". Това също ти е вариант.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    Maгазини Галдини там има доста добри часовници
    Diesel, Kenzo, DKNY, Altisse (Cachrel) Morgan, Fossil и други много по скъпи
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  7. #7
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    За около 1000-1200 лв. виж tissot T-touch.Брат ми има такъв много е добър!Има доста разновидности от този модел включително и изцяло от титан!

    http://www.vbox7.com/play:6e8b8824
    ALFA 159 SW 2.4 jtdm Q-Tronic 2010
    ALFA 156 SW 1.9 16V jtd 2005 - EX
    ALFA 156 2.0 TS 1999 - EX
    ALFA 155 1.8 TS 1993 - EX

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    4

    Default


    Tissot "T" Touch - около 1100 лв е, върхът на технологията, ползвам го вече повече от 2 години и не го свалям. Със сензорен кристал, откъдето е и името на модела му. Има компас, алтиметър ( висотомер ), хроно, аларма,термометър, метео и достъпа до всички тези функции само с едно докосване на кристала...май му направих яка реклама . Успех с избора

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    @samy колега, дай малко повече впечатления че ми стана интересно.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  10. #10
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    А какъв часовник се търси, все пак? Аз, не знам защо, останах с впечатлението, че се търси по-скоро елегантен, а не спортен тип, но ще е по-добре да се уточни.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  11. #11
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    Ако си падаш по италиански часовници виж "Sector".Аз съм с такъв и съм доволен!Дизайна им е предимно спортен,цените варират между 400-800 лв.Механизмите са им швейцарски на повечето от тях,има и произведени в Швеицария,пише го на тях!И гледай да си вземеш часовник с недраскаемо стъкло-"сапфир кристал" да не те е яд като го надраскаш после!
    ето и официалния им сайт:http://www.sectornolimits.eu/
    ALFA 159 SW 2.4 jtdm Q-Tronic 2010
    ALFA 156 SW 1.9 16V jtd 2005 - EX
    ALFA 156 2.0 TS 1999 - EX
    ALFA 155 1.8 TS 1993 - EX

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky View Post
    А какъв часовник се търси, все пак? Аз, не знам защо, останах с впечатлението, че се търси по-скоро елегантен, а не спортен тип, но ще е по-добре да се уточни.
    Правилно си се ориентирал- елегантен часовник си търся, може би предпочитам с кожена кайшка, но не е задължително де.. Zenith ми харесват много, но цените са Преди руснаците правеха доста прилични часовници, а сега на какво дередже им е тази индустрия?
    Lexus IS200

  13. #13
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Moже да си вземеш и реплика (или няколко за тия пари)
    На мен ми подариха реплика на Патек Филип -механизма е същия като на оригинала - разликата е че оригинала е от бяло злато и някакви "камъчета" и е 16 000 долара- модела забравих как се казваще ама е много семпъл и елегантен - такъв е носил Путин миналата година - сега минал на друг от същата марка за 52 хил долара.
    Иначе добър вариант е Тисот
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #14
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Не зная какви ще са тия реплики за 1000 лв. За тези пари със сигурност можеш да си вземеш много добър часовник. Аз съм с Candino Naval Hero (автомат) от 8 години. Това е сравнително евтин часовник, тогава беше около 300лв., но въпреки това е със съпфир-кристал стъкло, което наистина не се драска. Издържа на 8 атмосфери, плувал съм 1000 пъти в морета и басейни с него и няма проблем.
    По принцип тоя автомат не е мн. точен, вероятно защото е по-нисък клас. Освен това издържа само ок.12 часа, след като го свалиш от ръката, но аз го предпочетох защото кварцовите трябва през 4-5години макс. да се отварят за смяна на батерията и после не се знае дали ще го затворят добре. Почне ли да влиза вода и прах в корпуса пиши го бегал, а с автомата никви грижи.

  15. #15

    Default

    http://www.vostok-europe.com/

    имат добри попадения руснаците- например модела ТУ 144 и цената е достадобра, но ги няма в БГ.
    Lexus IS200

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •