Results 1 to 12 of 12

Thread: Колеги малко помощ лампа Еърбег

  1. #1
    Бесен Алфист bate.vi.dido's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    36
    Posts
    54

    Default Колеги малко помощ лампа Еърбег

    Имам един проблем от няколко месеца и вече взе много да ме дразни не издържам....Светна ми лампата за Еърбега както си карам и до десн днешен виждам че няма намерение да изгася...Някои знае ли на какво се дължи това поправимо ли е МОЛЯ ПОМОЩ....

    Ако стигна до извода че няма оправия много бързп ще разбера как се вади таблото и ще откача въпросната лампичка че ме дразни изключително много вече!!!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by bate.vi.dido View Post
    Имам един проблем от няколко месеца и вече взе много да ме дразни не издържам....Светна ми лампата за Еърбега както си карам и до десн днешен виждам че няма намерение да изгася...Някои знае ли на какво се дължи това поправимо ли е МОЛЯ ПОМОЩ....

    Ако стигна до извода че няма оправия много бързп ще разбера как се вади таблото и ще откача въпросната лампичка че ме дразни изключително много вече!!!
    иди на диагностика, тя няма да угасне сама никога

    и ако след като ти изчистят грешката, светне пак, начи има и проблем, който трябва да се търси и отстрани

    Може да пробваш при Бобо за диагностиката

    само хипотези, може да е от спиралата във волана, или от кантара на дясната седалка, това са по-масовите случки от които свети тая досада
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Моята и тя светва,аз ходя в сервиза и ми я гасят и след месец два пак си светва и пак същата процедура и........ Каза ха ми в сервиза де,че датчика на пасажерската седалка е виновен за т'ва ама и така не му дойде реда да му обърна внимание.Ама да знаеш,че като ти свети таз ламба ако не дай си боже се наложи балоните няма да се надуят,за туй по добре иди да ти я угасят и да ти е мирна главата
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  4. #4

    Default

    Колеги моята също откачи и централното когато се пуска от дистанционното също, колко струва да ти изчистят грешката от компютъра и къде в софия го правят?

  5. #5
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Quote Originally Posted by dakata View Post
    Моята и тя светва,аз ходя в сервиза и ми я гасят и след месец два пак си светва и пак същата процедура и........ Каза ха ми в сервиза де,че датчика на пасажерската седалка е виновен за т'ва ама и така не му дойде реда да му обърна внимание.Ама да знаеш,че като ти свети таз ламба ако не дай си боже се наложи балоните няма да се надуят,за туй по добре иди да ти я угасят и да ти е мирна главата
    Нали имаше още една такава тема в която спорихме и някой твърдяха, че възглавниците ще се отворят въпреки лампата
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  6. #6
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by TaNo View Post
    Нали имаше още една такава тема в която спорихме и някой твърдяха, че възглавниците ще се отворят въпреки лампата
    Е ако е така какъв е смисъла от тази лампа ?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  7. #7

    Default

    Ами най-добре е наистина да отидеш на диагностика.
    Понякога и след автомивка, когато разместват седалките се случва буксите
    да не контактуват добре.
    Възможно е при разкачени куплунзи за ремонт или нещо си там и да сте подали контакт и готово - лампата свети. Аз на тия грешки им викам "фантомни", които си се изтриват безпроблемно.По-лошо е когато не се изтриват и тогава търсиш проблема.

  8. #8

    Default

    Къде го оправят и на каква цена, кажете някой сервиз в София и...ако се извадят клемите на акумулатора и пак се вържат за да се ресетне компютъра няма ли шанс да се оправи...?

  9. #9

    Default

    0885628125-ще я оправим
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 115HP

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    нета прекъсна !някой превел ли е предназначението на ключа за възглавниците?в края на таблото вдясно ,до вратата? май там е връзката ?! чистя ги на един приятел и след 1-2 месеца отново.нямаме книжка с описанието , а пък и ситалианския съм на Вие!хайде помогнете с превода !тази грешка показва неиправност във веригата на възглавката на 3-ти пасажер- ако е дете на седалката.
    Last edited by rudoni; 01-11-2008 at 21:54.

  11. #11
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by rudoni View Post
    нета прекъсна !някой превел ли е предназначението на ключа за възглавниците?в края на таблото вдясно ,до вратата? май там е връзката ?! чистя ги на един приятел и след 1-2 месеца отново.нямаме книжка с описанието , а пък и ситалианския съм на Вие!хайде помогнете с превода !тази грешка показва неиправност във веригата на възглавката на 3-ти пасажер- ако е дете на седалката.
    тоя ключ е за да изключиш десните еърбеци, това ако возиш дете в детско столче/кошче

    а това с грешката, щом се появява пак, търси проблеми по кабелите, на дясната седалка има т.нар. "кантар" който показва дали има някой на седалката, там са най честите причини
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    благодаря на valjo !днес инсталирах нов софтуер и утре ще го пробвам и проверя !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •