Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Здравина на двигателите на алфа 147

  1. #1

    Default Здравина на двигателите на алфа 147

    Здравейте, до момента съм карал само япоснки автомобили. От скоро чета само изключително добри мнения за Алфа и Фиат в световно известни автомобилни издания. Реших да си купя Алфа 147 но куп неща ме притесняват. След разглеждане подробно на форума с търсачката не ми станаха ясни няколко неща:
    1. Има ли алфа 147 с бензинов двигател и само по 1 свещ, някаде във форума четох, че има такъв 1.6 120 коня или 105 коня-имам спомен за един от двата (може да бъркам разбира се)?
    2. Селспийд предлага ли се за малките двигатели като 1.6 или дизела? Доколкото успях да видя в мобиле май се предлага само с 2.0 150 коня.
    3.Тук говорите за добро качество на алфа 147, много четох по тоя въпрос и нещата са много противоричиви и крайни. Но основно от сервизи и майстори по скоро мнението е за лошо качество, дори скоро четох че 147 е най неуспешния модел на алфа и издънка като качество (не ми се вярва чесно казано).
    4.Смяната на ремък ролки и често споменавания вариатор трудна ли е. Знам примерно че за Фиат барчета мисля че беше, почти се вади двигателя на вън, смяната е супер скъпа и трудоемка, а от там и скъсани ремаци и погубени двигатели поради това, че на собственика не му се занимава с тези сложни операции.

    Общо взето всико ме интересува основно за двигателите и скоростните кутии. Моля накой който кара такава да каже безпрестрасното си мнение и да ми даде съвет. Знам че като си фен винаги само добри думи говориш за колата си, но според мен темите във форума са доста обективни.

    Надявам се няма да ме обвените в пускане на безмислена тема, но просто неможах да се оринтирам достатъчно. Странно нещо в търсачката е, че след като написах само 147 ми изписа, че няма нищо по въпроса, а аз очаквах да излязат темите с алфа 147.
    Благодаря предварително, чесно казано мисля че тази кола е с добро качество и си струва покупката.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    По всичките въпроси има писано.
    Бензиновите мотори 1.6 и 2.0 са с по 2 свещи на цилиндър;
    3.2 ГТА е с по една свещ, ама и колите са леко рядкост;
    Селеспийд се слага само на големите мотори БЕНЗИН - 2.0 и 3.2
    Дизела 1.9 - 16В е с 6 скорости ръчни.
    Вариатора е леко недуразумение на италианската мисъл (при новите модели мисля не тракато толкова) и ремонтен КИТ е 10 лв, а целия вариатор е към 350 лв.
    Сменя се при смяна на ремъците и си 6.
    Като цяло по другите въпроси да се изкажат собствениците на 147-ци.

    Моето мнение е или 2.0 Т.С. или 1.9 JTD независимо кое 8V или 16V.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Поддръжката е колкото на 2 Опела, но щом си карал японски ще ти се стори песен. Здрави са като не се карат без масло.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Поддръжката е колкото на 2 Опела, но щом си карал японски ще ти се стори песен. Здрави са като не се карат без масло.
    Още по-здрави са като се карат с хубаво масло
    според мен избягвай 1.6 бензиновия
    слаба динамика и високо разход на гориво
    освен ако екземпляра е много лачен
    иначе не си струва
    най-добре според мен дизела
    без значение кой ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #5

    Default

    А предлага ли се въобще автоматик за малките двигатели? Плановете за колата да се ползва и от жена ми, все още не е карала автомобил като хората и най подходящ в този случей е той. И все пак не е приоритет при покупката но се интересувам дали го има като вариант, до момента не съм открил този модел с екстра автоматик - освен селспийд.

    P.S. Моля дайте ми мнения относно качеството и издражливоста на модела 147 откъм двигатели, скоростна кутия и окачване. Това ми е много важно в момента и ще се радвам на всяка информация.

  6. #6
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Becko12 View Post
    А предлага ли се въобще автоматик за малките двигатели? Плановете за колата да се ползва и от жена ми, все още не е карала автомобил като хората и най подходящ в този случей е той. И все пак не е приоритет при покупката но се интересувам дали го има като вариант, до момента не съм открил този модел с екстра автоматик - освен селспийд.

    P.S. Моля дайте ми мнения относно качеството и издражливоста на модела 147 откъм двигатели, скоростна кутия и окачване. Това ми е много важно в момента и ще се радвам на всяка информация.
    До колкото знам и съм чел, тъй като от скоро имам 147 за модела, е че моторите са добри и особено дизелите (нямат умора) сериозни машинки са си.

    окачването е според зависи примерно моделите около 2000 г. страдат от неприятно скърцане на тампоните по предното окачването, а иначе скоростните кутии са перфектни човече!

    Много удобен скоростен лост, меки и леки за превключване предавки

    Другия много важен и особен момент е, че всеки който кара Алфа се сдобива с едно такова уникално по себе си излъчване поради невероятните форми и красоти на марката човече.

    Да не казвам, че всеки който кара Алфа според мен има собствена визия и стил и факта, че си избрал най-красивата марка те прави много отличаващ те от останалите хора, а това повярвай ми е невероятно усещане, защото ти просто си уникален и различен от масата с голфовете оф май малко се поотклоних от темата , нооо какво да се прави човече Алфа Ромео те прави мечтател

    Дано да съм ти бил полезен.
    Жив и здрав.
    Last edited by ЗМЕЯ!; 16-10-2008 at 09:05.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  7. #7
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Вече 8 хи.км карам дизел 147,в 60 % по павета колата вози много стегнато и комфортно не е дала проблем за сега никакъв в ходова част. ДВГ-то е икономичен и енергичен - песен !
    Слаби места, сутрин поскърцват предни тампони,лоши връзки (букси) на еърбеците под седалките.
    Като цяло съм възхитен от возията,комфорта и наи-вече динамиката на този автомобил и да не забравяме разхода - икономичен

    Автоматик имат само 2.0 ТС
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Автоматик имат само 2.0 ТС
    Бъркаш имат и 3.2 GTA.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Mizia
    Posts
    58

    Default

    Ами аз съм с дизел 1.9 и за сега не съм имал проблеми.
    Трябваше да оправям ходовата част, ама той така ми я докара човека, ще видим колко ще изкара. Миналата зима имах изгоряла подгревна свещ, но не съм имал проблем с паленето, освен веднъж, но акомулатора беше паднал от студа и нямаше ток.
    Като я карах да ми сменят свещите, от сервиза казаха, че за пръв път виждат такъв двигател, без капка масло или течове по него. За двигателите и аз само хубави неща съм чувал, а и както споменах и аз самия съм доволен.
    Единствено ме дразни кората под двигатела, че почти се е разпаднала, ама като чета и нова да взема и тя ще стане същата за кратко време, за сега не съм измисли решение.

    Ами от мен толкоз.
    alfa romeo 147 1.9jtd 20.08.2001 ex
    Honda Hr-v 4x4 1.6

  10. #10

    Default

    До момента установих, че дизеловия двигател е най добрия изор, за него няма автоматик. Доколкото разбрах проблеми с окачването няма и общо взето здравината е на високо ниво. Може ли да ми отговорите каква е цената на ремак, ролки и колко на брой са. Маслото и филтрите са ясни. Някакви особнености за обслужване при покупка на колата ако пропускам случайно.
    До момента все карам Нисан ... двигателите са с верига и нищо ама нищо не сменям или подържам.
    P.S. Питам за цени за да разбера освен евентуалните 8000-9000 лв за колата още колко да отделя за подръжка и основни неща. Знам че може би ги има някаде във форума и ще търся, ако не ви представлява трудност моля да ми пусете линк.
    Last edited by Becko12; 16-10-2008 at 19:16.

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ама ти сериозно ли мислиш че алфа няма проблем с окачването тук си в заблуда проблема е голям и то най вече заради частите които се продават повечето са пълни боклуци окачването е добро като вози добре но не е много добре като здравина особенно ако е ремонтирано с кофти части.
    Бензина не е лош мотор но трябва да се има в предвид че при купуване осевен за ремъци и ролки и водна помпа с маслата филтрите и труда някъде около 600лв разход се налага и смяна на ламбда сонда и дебитомер и те са някъде на тази цена може и по евтино зависи. Ако бензина е каран с додро масло и е сменяно на време е доста надежден но си имат един малък порок тракат им вариаторите.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Аз съм с 1.6 2002 вече 6000км немам никакво оплакване сложих си ГИ при 130-150 извънградско 9.5 разход.Относно обслужването ако отидеш при добър майстор,за който можеш да научиш от форума ще ти струва мах.500лв за 1.6т.с. и 2-3 часа работа аз го направих при Румбата(София) и съм много доволен.Успех с избора.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  13. #13
    започва да се пристрастява A40's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    87

    Default

    миналата зима в италия видях една 156 1,9дизел на 670000 километра-цифрата е вярна 670000км.беше кучешка студ,минус 18 градуса ми показа в колата.та по същество-колата запали от първото завъртане,не беше палена преди това тази сутрин.двигатела си звучеше супер(имал съм 3 коли със същия двигател и знам как звучи).та за мен от тогава друг двигател не съществува,голям недостатък е че няма автоматик 147 дизел
    stilo sw 1,9 JTD 03g
    alfa 147 1,9JTD 01g
    alfa 156 1,9JTD 01g
    barchetta 1,8 98g
    alfa 145 1,6 97g

  14. #14

    Default

    Във Варна може ли да ми препоръчате сервиз, в който да си подържам колата. Вече съм се спрял на модела с дизеловия двигател с 115 коня, динамиката се оказа (по документи) изключителна 9.9 сек до 100(впечатляващо). Разхода на гориво не е виско и в сръвнение с бензиновите модели се нуждае от сравнително по малко подръжка. Сега остана и да намеря подходящата кола

  15. #15
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Becko12 View Post
    и в сръвнение с бензиновите модели се нуждае от сравнително по малко подръжка. Сега остана и да намеря подходящата кола

    И най вече ЧИТАВА,че ако трябва да правиш помпа или турбина бензинката ще ти се види като детска играчка.Успех с покупката.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •