Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Здравина на двигателите на алфа 147

  1. #16
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Колегата е прав трябва при покупката на дизелов автомобил да се внимава с турбината и помпата за високо налягане, а също и за странни вибрации при движение на скорост с ниски обороти може да са от демфера на маховика а и там си не цифричка. За бензиновите трабва да се внимава да нама проблем с лагерите на вала че и там ремонтите са си цифра и да не е прегряван мотора.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #17
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    ...За бензиновите трабва да се внимава да нама проблем с лагерите на вала че и там ремонтите са си цифра и да не е прегряван мотора.
    Между другото, на тези два проблема какви са симптомите? Някой може ли да разясни по-подробно?
    Благодаря предварително!
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Симптомите се появяват след покупката

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Най-добре е човек да гледа на колата като на жената - взимаш по симпатии и което ти хване окото,после му мислиш

  5. #20
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Hristo_156 View Post
    Между другото, на тези два проблема какви са симптомите? Някой може ли да разясни по-подробно?
    Благодаря предварително!
    Симптоми наистина е трудно да се намерят ако са заминали лагерите трябва да има металическо чукане което да се усилва с подаването на газ НО една присадка за маслото винаги може да свърши работа и да се замажат очите на купувача. За прегряването може да се търсят белези по разчирителния съд на водата ако има отлагания по него може да са причинени от прегряване на двигателя и избила гарнитура на главата но по това че има или че няма отлагания не може да се съди категорично за състоянието на двигателя. Обикновенно когато маслото на колата е с присадка мирише по по особен начин
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #21
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    според мен си се спрял на правилния двигател а за това че жена ти е млад шофьор не се притеснявай,дизелите са доста приятни и лесни за оправление

    стискаме палци да попаднеш на читава...задължително преди да я купиш я закарай на майстор с нужната апаратура да я погледне(до колкото знам ако има проблем той ще го види)

    успех!
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  7. #22

    Default 147 1.6 или 2.0?

    Знам че има много такива теми, изчел съм всичко но още се колебая, затова моля за малко толерантност, а не темата веднага в коша

    От известно време търся 147, основно 1.9 дизеловия двигател, но с тези цени май се ориентирам към бензинова която да обзаведа с ГИ.
    Колата ще се кара по ~100 километра всеки делничен ден 30/70 градско/извънградско, та един ГИ ще се избие бързо по мои сметки.
    Тук идва въпроса, 1.6 или 2.0? Логично избора ми е 2.0, но кола вече трябва да се купува, а избора на 2.0 147-мици които да не са селеспийд а с ръчни скорости не е особено голям, докъто избора при 1.6 е огромен
    Въпроса ми е голяма ли е разликата в динамиката между 1.6 и 2.0, по какво да позная кое от 1.6 е 105 коня и коя 120? Струва ли си да отлагам още купуването надявайки се да изникне нещо добро като оферта, или направо да се мятам на една 1.6?
    Благодаря за вниманието

  8. #23
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    2.0 е хубаво, но по-скъпо за поддръжка. 1.6/120 си е хубава количка, стига да е добра. Познава се по това, че има вариатор и обикновено две ламбда сонди отпред на кюмбетата. Изборът е голям, но читавите се броят на пръсти. Когато купувах моята съм прегледал над 40 коли, но аз търсех с екстри като кожен салон, мултиволан, темпомат, ASR. Надявам се да си си отделил едно 1000 - 1500лв. за обслужване. Хубава газова с качествен монтаж и настройка струва над 1000лв. (има и по-евтино, но ...). Моята върви на газ както на бензин и харчи 10.5 градско в София, стига мацката да не се надбягва с някой, когато е сама в колата. Е, и аз се кефя по някога де.
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  9. #24

    Default

    Местя ти темата тук Като изчетеш преди 5 години каквото е написано и го сравни със сега написаното, ще разбереш защо подобни теми са копия една на друга. Има и важна тема ако си харесаш конкретен автомобил, да я обсъдим
    Last edited by thecleaner; 17-08-2012 at 23:07.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #25

    Smile

    Quote Originally Posted by A40 View Post
    миналата зима в италия видях една 156 1,9дизел на 670000 километра-цифрата е вярна 670000км.беше кучешка студ,минус 18 градуса ми показа в колата.та по същество-колата запали от първото завъртане,не беше палена преди това тази сутрин.двигатела си звучеше супер(имал съм 3 коли със същия двигател и знам как звучи).та за мен от тогава друг двигател не съществува,голям недостатък е че няма автоматик 147 дизел
    брато на жужа си попаднал най готината кола.мотора и звучи като мъркаща котка

    ---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

    братлета имам алфа 156 JTD.наскоро е взех.много съм доволен.имам един въпрос.в багажника нямам светлина.не съм се заглеждал.би трябвало да има плафон.а и да ви кажа карах един баварец.316.нищо не струва пред алфата.нито по комфорт нито по визия нито по РАЗХОД.онзи ден ги изядох като топъл хляб баварците.тоя комън рейл на алфета е невероятен.вкл.ли турбото мачка всичко.успех братлета

  11. #26

    Default

    2.0 или дизела (за предпочитане). 1.6 на това купе е тромав, не, че няма да върви, но няма да е както си трябва. Дизела предлага добър баланс между вървеж и икономия, а с един чип нещата са още по-добре.

  12. #27
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Alternativ View Post
    брато на жужа си попаднал най готината кола.мотора и звучи като мъркаща котка

    ---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

    братлета имам алфа 156 JTD.наскоро е взех.много съм доволен.имам един въпрос.в багажника нямам светлина.не съм се заглеждал.би трябвало да има плафон.а и да ви кажа карах един баварец.316.нищо не струва пред алфата.нито по комфорт нито по визия нито по РАЗХОД.онзи ден ги изядох като топъл хляб баварците.тоя комън рейл на алфета е невероятен.вкл.ли турбото мачка всичко.успех братлета
    Има плафон отгоре и навътре, сигурно ти е изгоряла крушката.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Alternativ View Post

    [/COLOR]братлета имам алфа 156 JTD.наскоро е взех.много съм доволен.имам един въпрос.в багажника нямам светлина.не съм се заглеждал.би трябвало да има плафон.а и да ви кажа карах един баварец.316.нищо не струва пред алфата.нито по комфорт нито по визия нито по РАЗХОД.онзи ден ги изядох като топъл хляб баварците.тоя комън рейл на алфета е невероятен.вкл.ли турбото мачка всичко.успех братлета
    момко успокой се върви като всяка друга кола
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #29
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Още по-здрави са като се карат с хубаво масло
    според мен избягвай 1.6 бензиновия
    слаба динамика и високо разход на гориво
    освен ако екземпляра е много лачен
    иначе не си струва
    най-добре според мен дизела
    без значение кой ...

    Мога само добри думи да кажа за 1.6 105к. И добра динамика има за купето и разхода е добър. колкото до ремонта, всичко ми излезна 380 ( ремъци, ролки, масла, филтри, водна помпа , термостат )

  15. #30
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by Alternativ View Post
    брато на жужа си попаднал най готината кола.мотора и звучи като мъркаща котка

    ---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:34 ----------

    братлета имам алфа 156 JTD.наскоро е взех.много съм доволен.имам един въпрос.в багажника нямам светлина.не съм се заглеждал.би трябвало да има плафон.а и да ви кажа карах един баварец.316.нищо не струва пред алфата.нито по комфорт нито по визия нито по РАЗХОД.онзи ден ги изядох като топъл хляб баварците.тоя комън рейл на алфета е невероятен.вкл.ли турбото мачка всичко.успех братлета
    И с мойта 1.8 ца си зад мен
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •