Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 91

Thread: Купих 146 (1.9 дизел) въпроси

  1. #61
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ми не вкарва въздух, а газове от цилиндрите, и освен в гарнитурата, проблемът може да се окаже в крива глава - едно от най-сериозните последствия при дизелите след прегряване
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #62
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    На колегата titanium мога да кажа,че здраво са го прекарали и е много жалко,че е намразил марката заради кретени.Все пак и той си е виновен донякъде,че се е доверил на джамбазите.
    Иначе JTD-то е разкошна машинка.

    Колегата bataar да спира веднага колата и да сваля главата.Дано се размине само с гарнитура.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #63
    Крис Калинов
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна/София
    Posts
    24

    Default

    Здравейте !
    нов съм и още не съм в клуба
    и не знам как да поствам ;(
    Харесал съм една конкретна количка(алфа 145 1.9 jtd)
    колата е 1999та година с кожен салон жълта.
    изглежда прекрасно на снимките но до колкото разбрах има неща за които трябва да се внимава (турбина, дебитометър, и така нататък)
    колицата е в София а аз съм от Варна
    Ще съм много благодарен ако ми кажете за кое трябва да внимавам когато я взимам НЕЩА КОИТО АЗ ДА МОГА ДА ВИДЯ И РАЗБЕРА, както и да ме насочите към място подходящо за качествена диагностика (да видим как е отвътре )
    искат ми 4700 лв
    предварително благодаря

  4. #64
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Crimson View Post
    тази съм си харесал. Като екстри е супер и се чудех дали има вариант да изкарам късмет
    Има, естествено, колега...само я закарай да я поразгледат някъде.

    Между боксер на 15 години и джетеде на 10тина, определено дизелчето е по-оферта.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #65

    Default

    тва да разчиташ на късмета при покупка на стара кола не си е работа , 99.9 % ще се прецакаш . преди да я вземеш я заведи да я огледат отвсякъде в някой добър сервиз , ма да знаеш че пак няма гаранция

  6. #66
    Крис Калинов
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна/София
    Posts
    24

    Default

    а профилактиката като части и сервиз долугоре колко излиза за подобна машина (кое е препоръчително да сменя ?)

  7. #67
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by Crimson View Post
    а профилактиката като части и сервиз долугоре колко излиза за подобна машина (кое е препоръчително да сменя ?)
    Всички масла (хидравлика,двигател,скорости) филтри,ремъци,ролки и водна помпа.За цени виж тук, а за диагностика при покупката питай Лисан! Иначе колата е супер само да уцелиш здрава и "ненапудрена"!
    Успех с покупката !
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  8. #68
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    1

    Question DESI

    Kolegi, niakoi moje li da mi kaje kude ima bordovi kompiutur vtora upotreba za Alfa 146 JTD, ili e po dobre da zvunq v Ayto Italia?

  9. #69
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by desi_gyurova View Post
    Kolegi, niakoi moje li da mi kaje kude ima bordovi kompiutur vtora upotreba za Alfa 146 JTD, ili e po dobre da zvunq v Ayto Italia?
    Колежке, първо пиши на кирилица. Иначе във форума можеш да се свържеш с колегите nikola nikolov или yavor4o за части втора ръка или да разгледаш темата със сервизите, там най-добре ще знаят къде да те насочат и да ти помогнат.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  10. #70
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Може и едно оченце на обявите във форума да хвърлиш. Има 1-2 145/6 жтд да се продават на части.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #71
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Деси,преди всичко,добре дошла във Форума ни!
    Тука си имаме някои правила,които ни правят живота по-лек и по-смислен.Едното от тях е,както колегата правилно ти е отбелязал е писането на кирилица и по възможност по-грамотно.Знам,че ти е трудно да се ориентираш,ще правиш грешки,но алфаманиаците сме задружно племе и ще получиш пълна подкрепа,стига и ти да си лоялна с нас!Въпроса ти е на човек,който иска да си разреши проблема,а правилния подход е да го натресеш на сектата и тогава може да се намерят много варианти.За това обясни какъв ти е проблема и е много вероятно специалистите да ти помогнат,като ти спестят и скъпи ремонти и ненужни части.Попрочети правилата,порови се из форума и използвай търсачката.Все пак,по-умното е да обясниш ситуацията.И питай!Не се притеснявай!Винаги съм казвал,че няма глупави въпроси,а глупави отговори!
    Поздрави - Мордохай!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #72

    Default

    След година и половина ослушване из форумите,като гърмян заек,за читав сервиз за дизели искам да споделя мнение от един сервиз само за дизелови агрегати и ГНП,сервиза се казва Трайчо Дизел ул.Герено #4 .При идване от гробищата на светофара направо,продължава се по главната докато пред вас не видите жп прелез.Преди този жп прелез в ляво има една разбита малка уличка по нея 20-30 метра и сте пред сервиза. Ремонт на всякакви видове ГНП .Мобилния е 0887-80-17-88 -Пламен. Намира се преди прелеза в кв.Орландовци като се идва по ул.Мара Бурнева става дума за София .Ремонт на гнп,проверка на дюзи и компресия и смяна на ангренажен ремък ми излезе 200 лв.Сега карам друга кола.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails clip_image001.jpg  
    Last edited by victtorbg; 13-07-2009 at 22:22.

  13. #73

    Default Разбирам го човека

    Напълно го разбирам човека , преди 2 месеца си купих 146 JTD 1.9 на 160000 км. за 4500 със спецялния бонус
    "всичко строшено и добре прикрито".
    След първите 400км.:
    волана почна да се върти трудно при бавно каране
    щурчето (турбото) спря да свири
    появи се луфт в рейката
    дабитомера умря
    седалката се прецака - няма нагласяне да ти удобно и това е
    скирачките засвириха
    от маркуча между интеркулера и всмукателния колектор почна да хвърля масло.
    червената лампа за проблеми светва след дупка после спира

    След 800км.
    Спирачките съвсем заминаха
    Хидравличната течност изтече през хидравличната помпа
    съединителя се втвърди

    След 1200км
    съединителя почна да буксува и съвсем го няма
    нещо вие от към турбината
    носи наляво или надясно - няма права линия
    чукат карета

    След 1800км
    усмивката ми изчезна
    не ми се говори
    не спя добре нощем
    постояно съм изнервен
    събрал съм много агресия
    мисля само как блъскам с Алфата тоя дето ми я продаде
    разочарованието от първата ми кола стана повече от сдравия разум

    Как да се справи човек с това положение?

    Ремонта
    Ще пробвам да намеря поне едно нещо което ме радва в нея.Ако мога да се зарадвам на Алфата , значи мога да се радвам на всичко.Радостта и усмивката ще се завърнат.


  14. #74
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами за тия 1800 км откакто си я взел прави ли нещо или само кара.
    точка

  15. #75
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    И аз моята я взех предии около 3 месеца, по километраж беше на 130000 километра, струваше 3600, първа кола грам не отбирам ни от дизел ни от нищо, взех я на късмет от Горубляне, с едно приятелче дето разбира повече мен. Беше най-читавата 146-ца която намерихме него ден, не е перфектна но мен ме кефи. Закарах я на Румен (клубния сервиз) (след като я купих), смени консумативите човека, каза че е ОК колата (двигателя) и си карам вече 5000 километра.

    Предполагам да се радвам на огромния си късмет тогава

    146 1.9 JTD, 99'

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •