Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: генерация от неръждавейка

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default генерация от неръждавейка

    Искам да попитам, дали се предлага някъде в България, комплект спортна генерация за Alfa 155 от неръждаема стомана/тръби и ако да - някакви ориентировъчни цени или тел. за връзка?!
    Благодаря предварително!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default Re: генерация от неръждавейка

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Искам да попитам, дали се предлага някъде в България, комплект спортна генерация за Alfa 155 от неръждаема стомана/тръби и ако да - някакви ориентировъчни цени или тел. за връзка?!
    Благодаря предварително!
    еми всичкото това във Цунами могат да ти го направят.
    0886650413-Драго.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    дам, Драго е човека, ама той отрича да има общо с Цунами, като изключим че е в съседния гараж

    ето тук има снимки от неговата работа
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... &start=165

    по надолу на страницата
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    дам, Драго е човека, ама той отрича да има общо с Цунами, като изключим че е в съседния гараж

    ето тук има снимки от неговата работа
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... &start=165

    по надолу на страницата
    Мерси за линка... тази тема не я бях разглеждал !!! Много яко!!!
    Тук обаче възникват и други въпросчета - какво се случва с всичките тези гърнета - махат ли се?! Принципно не знам кое за какво служи и затова малко съм попритеснен , а те -гърнетата, не са никак малко и сигурно си има причина да са там. Освен това, въпросния Драго може ли да прави и колектори, защото знам че и добрия колектор също е от голямо значение за КПД'то да двигателя (еднакви дължини на тръбите, гладки плавни криви, полирани повърхнини и пр.), а някъде бях чел, че колектора на Alfa не е от най-добрите...
    Сори ако досаждам с питането си, ама като не са ми ясни нещата... , надявам се на помощ от вас.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #5
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Тук обаче възникват и други въпросчета - какво се случва с всичките тези гърнета - махат ли се?
    повечето да
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  6. #6
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ами отпадането на тези гърнета не влияе ли негативно в/у работата на ДВГ'то като цяло... или напротив?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #7
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    идеята на гърнето е да заглушава. общо взето на двигателя му е най добре да няма никакви колектори тръби и гърнета, но понеже ако е така няма да можеш да чуеш какво си мислиш се поставят тези неща. на бегачките слагат прави тръби т.е. тръбата е с възможно най-малко кривки за да имат минимално съпротивление газовете но пък с прави тръби съществува риска да подпалиш нещо зад себе си защото изгорелите газове излизат под формата на огин ся вече при ф1 там тръбите се поставят на определени места за да използват подналягането
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  8. #8

    Default

    цяла генерация от инокс със колектори ще излезе над 1000 1200 лева
    така че трябва да си помислиш дали си заслужава ?

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    167

    Default

    като се заговорили за генерации искам да попитам колко е максималния размер за широчината на тръбите за 33-ката, така че да не се получи обратин ефект /доколкото знам фабрично е с 38мм/ и дали начина по които влизат рръбите една в друга е най-готиния 1ви в 3ти и 2ри в 4ти и после в едно / при положение 4е реда на запабване е 1-3-2-4 или поне така пише/


    извинявам се, че ползвам темата на колегата, но нямаше идея да пусна нова за същото
    мерси предварително
    155 2.0 traktor

  10. #10
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...мммдааа...
    Резултата от моите проучвания също показва, че удоволствието да си сложиш спортен ауспух от неръждавейка не е от най-евтините
    Само за информация - от дистрибутор на SUPERSPRINT, за средната тръба + задната тръба (заглушител с нактайник) ми дадоха цени съответно 150 + 498 Euro. При това, от неръждавейка е само накрайника, а колекторни тръби и тръбата на мястото на катализатора въобще не се предлагат... а в цената не е включена и доставката.
    Има, тук при нас фирми, които работят неръждавейка, но все ми се струва, че тая тръба не е просто тръба и си има некакъв пиниз в целата работа
    Какви са тънкостите и кои моменти трябва да се съблюдават?
    Някакви съвети?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #11
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Някакви съвети?
    да
    на бюджетния тунинг се вика мунинг и скъс
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #12
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    [quote=търтей]
    Quote Originally Posted by "Z:)m":3lenngax
    Някакви съвети?
    да
    на бюджетния тунинг се вика мунинг и скъс[/quote:3lenngax]

    Превод в ефир?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    [quote=Zm][quote="търтей":2cqoljo1]
    Quote Originally Posted by "Z:)m":2cqoljo1
    Някакви съвети?
    да
    на бюджетния тунинг се вика мунинг и скъс[/quote:2cqoljo1]

    Превод в ефир?! [/quote:2cqoljo1]

    смисъл ако искаш да минеш ефтинко не става
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14

    Default

    става става то амо да знаеш какво правиш ... и пак излиза само 300-400 лева материала :P демек при добър!! майстор към 800-900 лева
    ... боксер батка колекторите се връзват или 4в1 или 1-4 2-3 за да се намали интерференцията максимално обаче схемите с диаметрите и дължините трябва да се смятат добре!! най добре е да се вземат всичките размери на перформънс генерация (суперспринт ремус ...) и да се копира ... тва по 800 лева за крайно гърне си е кожодерство бе

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default ...

    Аз имам малко особенно мнение за този т.нар. ауспохов разбирач Драго.Не те съветвам да поемаш по този път с точно този баш майстор!Защото като почнат да се цепят тръби и колектори,ще започнат едни приказки(от Драго) за некадърни майстори,които не занаят как се монтират тези генераций и т.н. докато разбереш накрая къде е грешката,но си олекнал междувременно с добра сума пари
    Това е мое мнение,а аз смея да кажа че имам доста опит с вупросното лице!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •