Results 1 to 8 of 8

Thread: нещо се счупи в двигателя

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна/Гурково
    Posts
    93

    Default нещо се счупи в двигателя

    Здравейте колеги,днес ме сполетя нещо много гадно,както си карах по магистралата от Варна в посока Стара Загора и нещо израка,колата взе да губи мощност,да се тресе ,яки вибрации под педалите.Отбих от пътя,слизам чува се ужасен шум,стърже трака,особено като подам малко газ нещо грозно се получава.Цялата работа ми се стори че е само от лявата страна на двигателя,или по скоро от лявата глава,защото от там излизаше пушек и тракането се чуваше от там.След като я изгасих се опитах пак да я запаля но сякаш нещо затягаше и не можа въобще да завърти,но след като я засилих по нанадолнището и вкарах на скорост запали,на самоход с 30-40км/ч изминах околко 7-8км но размислих и се обадих на един приятел да ме драпне до Варна.
    100% нещо се счупи в мотора но и идея си нямам какво е?Интересното е че си потдържа оборотите нормални,не загрява а след това придвижване от 7-8км вече не затяга и пали с ключа.Само знам че трака много грозно и не знам от какво,дали счупи бутало,дали сегмент,или лагер?
    Ако някой има мнение по вапроса ще сам му много благодарен,благодаря предварително!
    Alfa Romeo 146 1.6boxer 103hp метанов инжекцион
    Alfa Romeo 156 1.8 t.spark 144hp B.R.S gas
    Оpel Corsa 1.4 90hp 2008-служебната

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by vanboxer View Post
    Здравейте колеги,днес ме сполетя нещо много гадно,както си карах по магистралата от Варна в посока Стара Загора и нещо израка,колата взе да губи мощност,да се тресе ,яки вибрации под педалите.Отбих от пътя,слизам чува се ужасен шум,стърже трака,особено като подам малко газ нещо грозно се получава.Цялата работа ми се стори че е само от лявата страна на двигателя,или по скоро от лявата глава,защото от там излизаше пушек и тракането се чуваше от там.След като я изгасих се опитах пак да я запаля но сякаш нещо затягаше и не можа въобще да завърти,но след като я засилих по нанадолнището и вкарах на скорост запали,на самоход с 30-40км/ч изминах околко 7-8км но размислих и се обадих на един приятел да ме драпне до Варна.
    100% нещо се счупи в мотора но и идея си нямам какво е?Интересното е че си потдържа оборотите нормални,не загрява а след това придвижване от 7-8км вече не затяга и пали с ключа.Само знам че трака много грозно и не знам от какво,дали счупи бутало,дали сегмент,или лагер?
    Ако някой има мнение по вапроса ще сам му много благодарен,благодаря предварително!
    то мнения ще има но с тези вътрешни повреди дето и диагностика не ги лови лесно....незнам трябвати майстор а във варна си имате оторизиран сервиз за италиански автомобили.и така ще даваш пари по-добре иди при тях за да си сигурен че няма да се учат на колата ти.

  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    На мен ми звучи като задрало бутало,но докато не се премери компресия и не се отвори двигателя можем само да си гадаем.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,колкото и да ми се иска да те:spoko,но нещата саНе се доверявай на никой. за ремонт и разчарковане си
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5

    Default

    Здравейте, съжалявам че съживявам толкова стара тема, обаче така като гледам моят опел има абсолютно същите признаци. Трака зверски, няма мощност, мирише на бензин от лявата страна от където и идва чаткането.

    Та искам да запитам колегата какво се оказа ?

  6. #6
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Колегата беше пуснал обява, че купува двигател по едно време
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  7. #7

    Default

    аз пак да питам някои да знае каде мога да намеря двигател за моита 1.6 16v TS с номер на двигателя AR67601

  8. #8
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by djstz View Post
    аз пак да питам някои да знае каде мога да намеря двигател за моита 1.6 16v TS с номер на двигателя AR67601
    Колега имаш Л.С
    146 Turbo

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •