Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Покривало за автомобил

  1. #16
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    А какво ще кажете за това?
    Борка, това баце са го отнесли като циганин нафтова печка... Красиво е, но не ми върши работа, щото ще го имам точно 5 мин.

    ---------- Post added at 00:22 ---------- Previous post was at 00:20 ----------

    Quote Originally Posted by Георги Савов View Post
    Колега,гледам имаш абсолютно същата кола-значи си го взех от Практикер!Виж само размера!Найлоново,синьо с ластик отдолу!Немско!Успех!
    За мен ли става въпрос колега? Ти със 156 ли си? Кажи какъв размер да търся. Цяло ли е или само за тавана и стъклата?

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  2. #17
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by mboge View Post
    какво да кажеме , давай инфо , къде , как ....
    Ами как... Нощно време, когато спи собственика влизаме в двора му, приспиваш и кучето (80 килограмов ротвайлер, не особено дружелюбен), сваляш покривалото и бягаш. Съответно оставаш потресен, като видиш какво ще огрее лунната светлина - Пежо 406
    На пича му е подарък. Не го дава за нищо. Водил съм десетки преговори.
    Приятел ми е, знае колко съм зарибен и пак неще да го дава. Гледам в мрежата, че са бая скъпички:
    http://www.alfaaccessories.com/Alfa-...?category_id=5
    http://www.hrowen.co.uk/alfa-romeo/n...cessories.aspx

    Ако му изчезне покривалцето първо при мен ще си го търси.
    Last edited by b_angelov; 24-07-2010 at 12:48.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #18

    Default

    Да !Същата като твойта ,само че е 2001 края!Цяло покривало!Размера Ще те излъжа !В нашият клас БМВ -3,Мерцедес -Ц класа!Мисля,че пишеше и Алфа!Миналата година го купувах!Успех!

  4. #19
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by CTOMAHATA View Post
    Ушиха ми такова по поръчка. На тази обява отговаря една бабка в дианабад. Имах смесени чувства, но резултата е приемлив.
    И аз имам такова от бабата, добро е и върши работа, не се разпада като ония от Метро или Практикер, бризент е, малко тънък, но си държи

    ---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:44 ----------

    Quote Originally Posted by Bonev View Post
    Борка, това баце са го отнесли като циганин нафтова печка... Красиво е, но не ми върши работа, щото ще го имам точно 5 мин.

    ---------- Post added at 00:22 ---------- Previous post was at 00:20 ----------



    За мен ли става въпрос колега? Ти със 156 ли си? Кажи какъв размер да търся. Цяло ли е или само за тавана и стъклата?
    бабата ще ти премери колата, моето и без мерене го направи, казах като на пасат горе долу да е, тя си има размерите на разни марки и е добре
    Last edited by fred; 24-07-2010 at 20:50.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #20

    Default

    Малко да вдигна темата..,решил съм да купя покривало за колата,смятам да го ползвам когато пътувам някъде ,примерно по плажовете защото от това слънце всичко гори по колата,иначи когато съм си вкъщи си имам гараж.
    Дайте мнение и препоръки за покривало за 159-ката ,някой купувал ли е скоро подобно нещо,изкам качествено покривало.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #21

    Default

    Повечето боклуци дето се продават за смешни пари (до към 20-тина лева) са буквално найлон (като торбички за пазаруване) и не мисля, че за слънце са ОК - аз направо като го гледам то ще се разтопи и ще залепне за колата при 40 градуса ... Но от друга страна са много малки по размер сгънати и не пропускат водата, демек против вода имат някакво приложение...
    Аз обикалях преди време по магазините и на едно място някакъв ми извади един промазан брезент дето имах чувството, че е от военновременните запаси, но според мен това е покривалото... Искаха ми 80 лева за него, което е първия му недостатък (но тогава ги прежалих). Втория е, че сам ще се мъчиш половин час да го сгънеш/разгънеш, трябва ти един човек да ти помага, а и тежи доста и дори и сгънат си заема поне половин багажник място. Третия е, че дори и да искаш такова, шанса да намериш май не е особено голям...
    Според мен обикаляй докато намериш някое от приличен материал, недей да се хвърляш на тези най-еФтинджосите...

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Повечето боклуци дето се продават за смешни пари (до към 20-тина лева) са буквално найлон (като торбички за пазаруване) и не мисля, че за слънце са ОК - аз направо като го гледам то ще се разтопи и ще залепне за колата при 40 градуса ... Но от друга страна са много малки по размер сгънати и не пропускат водата, демек против вода имат някакво приложение...
    Аз обикалях преди време по магазините и на едно място някакъв ми извади един промазан брезент дето имах чувството, че е от военновременните запаси, но според мен това е покривалото... Искаха ми 80 лева за него, което е първия му недостатък (но тогава ги прежалих). Втория е, че сам ще се мъчиш половин час да го сгънеш/разгънеш, трябва ти един човек да ти помага, а и тежи доста и дори и сгънат си заема поне половин багажник място. Третия е, че дори и да искаш такова, шанса да намериш май не е особено голям...
    Според мен обикаляй докато намериш някое от приличен материал, недей да се хвърляш на тези най-еФтинджосите...
    Изкам да е качествено,против влага не ми трябва ,предимно го изкам заради слънцето да не ми гори салона и заради драскотини.
    Предимно ще го ползвам няколко пъти във годината защото по принцип държа във гараж.
    Ще търсим някаква по добра материя от бризент за да е по леко и да се слага по лесно.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  8. #23
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А това че при всяко завиване и отвиване, с пясъка и праха който е по колата, пак ще има драскане... и по покривалото ще остава...
    Най-добрия вариант е да се спира някъде на сянчица и това е!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А това че при всяко завиване и отвиване, с пясъка и праха който е по колата, пак ще има драскане... и по покривалото ще остава...
    Най-добрия вариант е да се спира някъде на сянчица и това е!
    Да ти кажа прав си ,също съм мислил по този въпрос,ще се налага най -вероятно и втори човек да ми помага ,а като го прибера във багажника ще се напълни със прахоляк.
    Най добре е на сянка,но като липсва лошо,вчера като я отворих вътре термометъра показваше 58 градуса ,въпреки че имам два хубави сенника за предното и задното стъкло.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #25

    Default

    И самият плат драска лака, особено брезента.. Според мен от покривало има смисъл само ако е копринено и за супер скъпи коли, които седят в гаража на някой колекционер.
    Lexus IS200

  11. #26
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Покривало се ползва само след прясно измита кола и прибиране в гараж..за на улицата...има анти ефект.
    Едно скъпо покривало си е солидна сума
    Приятелка има Куатропорте ГТ и от мазерати и предложиха 2 вида съответно за 2500лв и за 4000лв Да фенси е със коронката..ама дори тя се отказа от скъпото
    Аз лично бих завивал кола която не карам зимата.

  12. #27

    Default

    Аз взех едно от онези които продаваха в Лидъл само за стъклата и покрива,ползвам го почти редовно и още нищо му няма,струваша 12лв. май.Пише, че когато се ползва колата трябва да е чиста и суха.Температурата в колата не става по ниска ,но поне пази от преките лъчи,и аз го слагам само на двора и незнам дали е интересно за крадците.Има УВ защита.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28

    Default

    Аз съм си вземал покривало от тук - https://auto-mobile.bg/, което ползвах сега през зимата, но става и за лятото да не се нагрява колата. Някакви китайски са мисля, но вършат работа
    Last edited by plameniliev; 10-10-2019 at 17:15.

  14. #29
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз взех едно от онези които продаваха в Лидъл само за стъклата и покрива,ползвам го почти редовно и още нищо му няма,струваша 12лв. май.Пише, че когато се ползва колата трябва да е чиста и суха.Температурата в колата не става по ниска ,но поне пази от преките лъчи,и аз го слагам само на двора и незнам дали е интересно за крадците.Има УВ защита.
    Важното е да спира УВ лъчите те увреждат екстериора.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Важното е да спира УВ лъчите те увреждат екстериора.
    Е ми то тая защита пази него от лъчите, да не се разпадне. Още си го ползвам. Като гледам скоро ще стане на 10 години
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •