Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: Обслужване в Гърция!!!

  1. #31
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by tipo1960 View Post
    И аз моята пробка първия път едва я отвих,и с нея право на струга,от бронз си направих пробка със звезда 22 и вече 5 пъти сменям масло след това и отвивам без проблем.
    Правилно колега
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Костинброд
    Posts
    71

    Default

    Мен ми стига да видя ,че са сложили найлон на седалката и не я цапат и си там и гледаш какво и правят.
    Тва тука само при кварталния майстор става да гледаш и не е сигурно,а за найлона - оплаквали са ми се какво правят в официалния сервиз (Сузуки)- Отива да си я вземе и кфо гледа некфо пишлеме с мръсните дрехи(не като тези тук) седнал и си човърка из музиката да чуе новия хит.
    Lancia Lybra 2.4jtd 2002 Intensa
    Fiat Marea TD100 hlx 97

  3. #33
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Отделно, че Селения в БГрия се внася от Турция...а в Гърция от Италия.

    не че е менте, НО е различна. За това ако ви трябва масло от БГрия, Агип е най-добре.
    Тезата ти за Селенията е правилна.А в България спокойно можеш да си слагаш каквато и да е марка масло,стига да е от надежден вносител.В момента мойто автотрактор го търкалям с Q8 15W40,който като купих варел 60л,защото имам и селскостопански трактор и ми се върза 4,30лв литъра с отстъпката.
    А защо,пичаго,като слизате надолу с Кире Ментето,не се обаждате?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #34
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Все пак в Гърция държат на техническата изправност на колите,особено на камионите.Прегледите май не стават като тук-носиш талончето и парите и оп-готово.Иначе като техници са си гола вода-пълни индианци
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #35

    Default

    Здравейте, може ли някой да ми даде координати и име на този сервиз в Серес (телефон, адрес, имейл)?
    Предварително Ви Благодаря

  6. #36
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Quote Originally Posted by alsped View Post
    Здравейте, може ли някой да ми даде координати и име на този сервиз в Серес (телефон, адрес, имейл)?
    Предварително Ви Благодаря
    e-mail: service@ioannidis-bros.gr

    Добре е да ползваш гръцки!
    Last edited by marian; 22-11-2010 at 14:28.
    0888515205

  7. #37
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    http://www.ioannidis-bros.gr/contact/
    Кофти, че е само на гръцки.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  8. #38
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Колеги, пускам тази тема с надеждата, че може дабъде полезна на някого!
    Преди време си бях наумил да ходя за обслужване на моето "ГрандеПунто" в съседска Гърция и ето, че този момент дойде - преди няколко часа се прибрах от гр.Серес намиращ се на 50км. след границата или на 250км. от гр.София

    Пристигнахме към 12ч. на обяд...



    Оставихме ключa, талона и сервизната книжка на колата при приемчика и се насочихме към шоурума където да изчакаме сервизирането.

    Вътре попаднахме на някои добре познати модели...




    И на някои не толкова познати...







    След около час се оказа, че вече работят по колата ми и отидохме в сервизната час да гледаме.

    Смяната на маслото...


    Проверка налягането в гумите, паразитни шумове в спирачките, лагерите, главините и прочие, луфтове и хлабини по окачването...


    Смяна на филтри и първо запалване с новото масло...


    Проверка на светлините и безпроблемното функциониране на всички системи...


    Проверка за грешки в компютъра...


    Ходова част...


    Спирачки...



    Амотрисьори...


    Газ-анализатор и катализатор...


    Финал


    Цената на услугата е точно 129 Евро с ДДС. Включва консумативи (масло "ШЕЛ" или "Селениа" по избор, маслен/въздушен/климатичен филтри) и труд, и може да се издаде фактура за разход на фирма, при нужда!
    Пътя до гр.Серес с нормално каране и умерен трафик отнема малко над 3 часа, а разстоянието, както вече казах, е грубо 250км. от гр.София - пътя е повече от перфектен, с малки забележки, но смятам незначителни
    Цялата процедура по обслужване трае средно 2 часа и на практика операцията "пътуване-обслужване-пътуване" може да се извърши в рамките на един работен ден
    Готов съм да отговоря на всякакви въпроси и да ви съдействам с каквото мога, при желание да осблужите и вашата кола в гр.Серес - качеството е гарантирано



    П.П.
    Изказвам особено големи благодарности на Петко (KGB) без чиято помощ това обслужване сигурно нямаше да се осъществи, както и на адашчето (Киро - Alfamaniak) за приятната компания
    Колега аз пък правя точно обратното,от Солун си карам колата в Благоевград.
    Първо 129 евро за масло и филтри са много спрямо БГ,преди около 2 месеца ги сменях 170 лева,масло филтри и някои дребни позатягания,но масло Селения не Шелл,в ГР Селениата е 13 евро литъра а в Бг го взимам на 17 лева и ако примерно филтър в БГ е 10 лева в ГР е 10 ама евро.
    Иначе да фирмените сервизи тук са много хъбави,издокарани,но точно в такъв сервиз тук в Солун след смяна на ангренажен ремък в следствие на професионално и правилно зацепване с пети разбирасе след 3 дена издумках 8 от 16 винтила.
    В Гърция казват,който не може да работи собствен сервиз тоест не е кадърен майстор,отива да бачка по фирмените сервизи.Едва ли излиза по ефтино сервиза тук в ГР,примерно за Алфа Ромео ти взимат 40 евро за работа на час,независимо дали 1-3-5 или 10 човека работят по нея или просто си седи в сервиза.
    То всеки си има право на избор де,но неподценявайте и майсторите в Бг,има много точни и знаещи и в България.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •