Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Към майсторите във форума

  1. #1

    Default Към майсторите във форума

    Здравейте,
    Имам голяма молба:
    Не ме разбирайте погрешно, не желая да обиждам никого, но искам да си кажа мнението относно майсторите в този форум. Все си мислех че този форум е направен с цел да ни спести некой и друг строшен накрайник, болт, щипки, брутални надирания на таблата, нескопосаните лъжи на псевдомайсторите по сервизите, които те карат заради един накрайник, да смениш всичко по окачването (сред постовете има много такива случаи). В този ред на мисли все се надявах и очаквах, на подобни елементарни както се оказва проблеми, Майсторите с главно "М" от форума да реагират подобаващо и да дават нужните съвети, които да ни предпазят от предстоящо, набутване, прее....не, ако щете и да ни спестят времето през което ще се влачим по сервизите, за нещо елементарно. Какво е обаче учудването ми след като вече близо година редовно чета постовете тука, постове, които са зов за помощ от наша страна, страната на обикновените "ползватели на мпс-та". И какво забелязвам... В по-старите, които са от преди години, имена като Б..о, например участват активно с отговори и съвети, помагщи на търсещите помощ. След това Б..о си прави сервиз и внезапно преустановява "полезните отговори". Няма лошо - човека си вади хляба, ама все пак има и неща, които ни свързват в този форум и те не са "в кой сервиз да отидем". Няма нужда например при проблем с паленето и "codekey error" бате Б..о да казва днес не мога, утре не мога, ела остави колата?!?!, може да стане за ден а може и за седмици?!?!? при условие, че може просто да каже развий 3 болта, опъни един кабел и ако не стане ела да го мислиме (Новачев е пич!). Оф, много се забравят хората! И Жан-рециклето и той се забрави, за рециклиране на шарнир - 60лв/бр, на ТУ момчетата взимат 18, на зологическата 20-25 - къде отиваш Жан, едва ли не?!?!? Абе кво ви става бе, Майстори, тва е като форума на юристите станало вече, там човек пита нещо от сорта на кви документи ми трябват за тва и те викат, тук отговори не даваме, елате на място (да ви вземем 20лв - скрит текст). Ми за какво е тоя форум тогава - за реклама или за взаимопомощ? Колко от обикновените ползватели тука са получили напоследък ценен съвет от форума, различен от: Иди при Бобо, Иди при Лисан, Иди при еди кой си. Хубаво де, да отида, ама за едно болче, някак ...Иначе са добри майсторите, не казвам, че не са. Ама добър е и пича дето го ползвам аз, ама идеята е да не се разкарвам до него за едно болче, не разбирате ли?!?! Едно време отговаряхте. Така знаех, като начинаещ алфист още, че като ми светна датчика за изгоряла крушка на таблото, първото, което трябва да проверя е светлиниите на фаровете, а след това тези на задния номер, които горят на поразия. Ето виждате ли колко е лесно. Вместо да се шашкам, от сорта на "кво е тва баси", да ходя по некви сервизи, там помежду другото и диагностика да ми направят и антифриза да ми долеят и кво ли не още - не мерси. За една лампичка, нали някак си...Па и не забравяйте че тука има хора от провинцията, които не могат така лесно да се докопат до вас Господа Светила. Затова ви моля, искрено ви моля, спомнете си какво е това форум, човечност и идеята да се чувстваш част от нещо, голямо, което е манията Алфа. Защото заради такива като вас, някои от нас сменят марката, отчаяни и погребани. Аз засега още стискам. Ама утре ше дойдете при мене с проблем с компютъра, и аз ше ви одрусам колкото за нов, а "Х" ше ви одруса за ВиК-то у вас и така нататък, докато всички забравим какво е това съпричастност и толерантност и започнем да се клатиме един друг. Печелете, но с мярка, не бързайте да се присмивате на новите и незнаещите и нека не всеки път отговора да е "опитай с търсачката", защото, за да намериш, трябва да знаеш какво търсиш, а за да разбереш какво търсиш помагате именно вие, Г-да Майстори.
    Благодаря ви, за помощта до сега и ви моля наистина да не се сърдите, и занапред да започнете да помагате повече, така, както правихте едно време, в началото на този форум, когато носехте Алфа в сърцата си.
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  2. #2
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Браво бе пич. Е тва е приказка, нямаше да го напиша толкова добре. Голямо евала от мен.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Абсолютно съгласен! Горещо подкрепям молбата!
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    В началото форума бе празен от Ноу хау и го пълнехме бавно. От година две в него има почти всички само трябва да се ползва търсачка.

    От тогава стана една говорилня, така че е нормално.


  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Повечето запитвания от нови, че и стари потребители са:
    1. Свети ми лампата за инжекциона, какво ми има?
    2. Колта не върви, какво ми има?
    3. Колата прекъсва, какво ми има?
    4. Нещо тропа, какво ми има?

    Нормално е да се отговори с ползвай търсачката или отиди при еди кой си.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ние сме една от малкото държави и един от малкото народи за който НоуХауто е изключителна тайна. И за това ще си умрем като едни от последните в редицата измежду другите народи, които са къде къде по-напред със свтлинни години от нас, точно заради свободата на НоуХауто да я научава всеки който иска.

    Ние тука да не даваме на никого нищо, щото разбираш ли ни мързи да научим нещо ново и нека си седим така както ни е добре сега, и да не даваме на другите НоуХауто, за да не станат и те като нас, или да ни надминат. Дет се вика "Важно е не аз да съм добре, а другия да е зле". Като започнем да мислим как "Другия да не бъде зле, но все пак Аз да съм по-добре от него" тогава ще се оправим.
    Last edited by oem; 23-10-2008 at 14:59.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Е да де, ама трябва да се ползва търсачката





    Що да засираме тоалетната след като някой е написъл всичко.


  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default re

    Вярно е има търса4ка старите във форума все се сърдят някои като пита нешто,ама и някои път отговорите са им фатално гадни.зашто нали е форум за споделяне.и аз подкрепям 4овека добре се е изказал

    а ти да наблегнеш на правописа малко като за начало
    Last edited by търтей; 25-10-2008 at 09:53.
    156 2,4jtd

  9. #9
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Повечето запитвания от нови, че и стари потребители са:
    1. Свети ми лампата за инжекциона, какво ми има?
    2. Колта не върви, какво ми има?
    3. Колата прекъсва, какво ми има?
    4. Нещо тропа, какво ми има?

    Нормално е да се отговори с ползвай търсачката или отиди при еди кой си.
    Ами извинявам се, ама то затова има така наречените FAQ, или на нашенски " Често задавани въпроси".
    Ще ви дам пример скъпи майстори:

    Въпрос - "Чува се неприятно тропане в предницата на колата, когато минавам на легнал полицай, скърца също така"
    Отговор: Най-често това са тампони на горни носачи, проверете и при нужда сменете. Проверката става по следния начин - дайте пълен ляв или десен волан, така че гумата да се отвори максимално, погледнете в горната част на калника и ще видите носача, който изглежда така (тук има приложена снимка) хванете здраво с две ръце и започнете да клатите колата. Ако усетите препукване, значи е тампон или шарнир. Сега хванете с едната ръка областта на тампона (снимка на тампона) и разклатете. Ако се усеща под ръката ви е тампон. Сменете и проблема е разрешен. Приблизителна цена 18-на лева + 20-на труд. За скърцането напръскайте обилно тампона със силиконов спрей (снимка на спрея ). Ако тропането не спре други възможности са: тампони долен носач, долен шарнир, тампон на амортесьор, изпуснал амортесьор и т. н. Решение - чак тука забележете - обърнете се към майстор.

    Та това е накратко точка 4. Толкова ли е сложно. Ако е - ше помогнем - споко, нема да се мъчите. Аз съм за секция FAQ в 156/147 дяла на форума.

    А не: "ползвай търсачката" или "иди при тоя, оня, ...на майната си"
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Мнението на колегата е правилно, още повече, че аз например, нито разбирам от двигатели и коли, нито имам време и желание да правя нещо по тях, тосет такива като мен не за заплаха за възможностите и не са конкуреция на други-в крайна сметка все ще си ходя на майстори, а тези пък които разбират, може да помогнат и да се поусъвършенсват.Вярно е че има търсачка, но все пак....
    Всъщност подобно явленние са наблюдавал по месторабота, бая народ поокурива разни служебни умения, да не би да го прецака новодошлия и наистина резултата е повсместна посредственост на много места.
    Но в крайна сметка всеки прави това, което реши, ако сподели добре .
    Last edited by fred; 23-10-2008 at 17:14.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ние сме една от малкото държави и един от малкото народи за който НоуХауто е изключителна тайна. И за това ще си умрем като едни от последните в редицата измежду другите народи, които са къде къде по-напред със свтлинни години от нас, точно заради свободата на НоуХауто да я научава всеки който иска.

    Ние тука да не даваме на никого нищо, щото разбираш ли ни мързи да научим нещо ново и нека си седим така както ни е добре сега, и да не даваме на другите НоуХауто, за да не станат и те като нас, или да ни надминат. Дет се вика "Важно е не аз да съм добре, а другия да е зле". Като започнем да мислим как "Другия да не бъде зле, но все пак Аз да съм по-добре от него" тогава ще се оправим.
    то затова се казва ноу хау. да ти го преведа ли от английски? и това че "..сме от малкото народи за които и т.н..." не знам къд е го прочете и по коя телевизия го гледа. и е по добре ако се дават съвети да се дават полезни а не да се изказва мнение за щяло и нещяло. човек не може да е компетентен по всички въпроси нали! по добре е да не се дава съвет отколкото да се даде лош такъв. на мен специално никой не ми е отказал да даде съвет когато съм го попитал. и лисан и бобо и много други.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    49

    Default

    На мен до сега ми се е налагало два пъти да потърся помощ във форума ( е верно, че проблемите не бяха сериозни ), но значително бързо се намериха колеги, които да ми помогнат в дадената ситуация. Не бяха от гореспоменатите майстори, но все пак помогнаха и то много точно, за което съм благодарен.
    П.П. Аз не разбирам много от коли и опра ли до смяна на горен носач или тампон на горен носач със сигурност ще отида в сервиз. Но е факт, че знам кво е горен носач и тапон за него благодарение на постовете във форума ( а и знам кви са симптомите за заминал носач точно поради това, че съм си направил труда да потърся и прочета теми по въпроса ). Абе добре, че го има...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  14. #14
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by radop View Post
    Ами извинявам се, ама то затова има така наречените FAQ, или на нашенски " Често задавани въпроси".
    Ще ви дам пример скъпи майстори:

    Въпрос - "Чува се неприятно тропане в предницата на колата, когато минавам на легнал полицай, скърца също така"
    Отговор: Най-често това са тампони на горни носачи, проверете и при нужда сменете. Проверката става по следния начин - дайте пълен ляв или десен волан, така че гумата да се отвори максимално, погледнете в горната част на калника и ще видите носача, който изглежда така (тук има приложена снимка) хванете здраво с две ръце и започнете да клатите колата. Ако усетите препукване, значи е тампон или шарнир. Сега хванете с едната ръка областта на тампона (снимка на тампона) и разклатете. Ако се усеща под ръката ви е тампон. Сменете и проблема е разрешен. Приблизителна цена 18-на лева + 20-на труд. За скърцането напръскайте обилно тампона със силиконов спрей (снимка на спрея ). Ако тропането не спре други възможности са: тампони долен носач, долен шарнир, тампон на амортесьор, изпуснал амортесьор и т. н. Решение - чак тука забележете - обърнете се към майстор.

    Та това е накратко точка 4. Толкова ли е сложно. Ако е - ше помогнем - споко, нема да се мъчите. Аз съм за секция FAQ в 156/147 дяла на форума.

    А не: "ползвай търсачката" или "иди при тоя, оня, ...на майната си"
    Ама защо на мен ми държиш сметка или пък на майсторите? Те ли трябва да го направят тeзи FAQ? Да не са длъжни. Сам каза, че преди време се обясняваше и пишеше, вече не.

    Някой трябва доброволно да се хване и да синтезира и събере на едно място цялата полезна информация от форума. Щом толкова се дразниш от отношението отдели от времето си и го направи ти. Аз например желание и време нямам.

    Постави се малко и на мястото на така наречение "майстори". Естествено, че ако в продължение на 2 години пишеш по 2 пъти на ден едно и също в един момент ти писва и се почва с "позлвай търсачката, обади се на едикой си" или въобще спираш да пишеш.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #15

    Default

    Повечето алфи в бг са на повече от 7 години.. за тях се изписало всички... и не си мислете че въпросните хора имат по два часа да пишат неща които са ги писали...
    вместо да се вайкате пред компа, бачкайте, правете пари и на готово в някой сервиз. Повярвай ми това че знаеш къде да отидеш е много ценна информация. Просто търсете из форума... алфа не пускат модели като мерцедес и двигателите им са на пръстите на една ръка. Всичко има в този форум просто ВАС ВИ мързи да се поровите. Е няма никой да Ви угажда на мързела

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •