Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: Как го е предсказал...само!

  1. #31
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    колега 1 въпрос.на колко си години?щот по това което пишеш ми се струва че не си живял по онова време.
    1.преди да са били построени тези заводи ,за ква икономика ми говориш,то българия още е тръскала пепелта от бомбите след войната.
    2.за къв лев говориш?те в европа не бяха чували за него а ти ми говориш че вървял на всякаде.
    3.тези заводи сега им се еба мамката не преди.
    По голям съм сигурно, това първо, колега.Но не виждам това дали има значение, защото фактите са факти, както и тълкуването им.
    Икономиката не се състои от димящи заводи, а от произведена продукция, като България за времето си е имала една сравнително добра икономика, като имам предвид и доходите, които са получавани тогава.Писах ти по горе каква е, както и състоянието на икономиката през 1989, като две общи цифри.
    Говоря за българският лев, който до първата световна война се е обменял на равносттойността му в злато във всяка в Европа, а след това, пак се е обменял свободно.През 1939 г сме бели в първата десятка в ЕВропа.
    Тия заводи са им "ебали мамата", както казваш, още преди построяването им не само у нас, ами почти навсякъде в бившия соц блок, та поради тая причина социализма, комунизма и както да е там названието му се срина повсеместно само за около 45 години, вместо да се срине навеки "гнилия капитализъм"

    eто ти една статия, където се споменава това-показано е 7 място, не е съм го чел тук едиствено, тези неща ги има по различни икономически справочници, трябва да се чете.
    http://www.bulpress.net/article/4990,71
    Last edited by fred; 27-10-2008 at 17:15.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    По голям съм сигурно, това първо, колега.Но не виждам това дали има значение, защото фактите са факти, както и тълкуването им.
    Икономиката не се състои от димящи заводи, а от произведена продукция, като България за времето си е имала една сравнително добра икономика, като имам предвид и доходите, които са получавани тогава.Писах ти по горе каква е, както и състоянието на икономиката през 1989, като две общи цифри.
    Говоря за българският лев, който до първата световна война се е обменял на равносттойността му в злато във всяка в Европа, а след това, пак се е обменял свободно.През 1939 г сме бели в първата десятка в ЕВропа.
    Тия заводи са им "ебали мамата", както казваш, още преди построяването им не само у нас, ами почти навсякъде в бившия соц блок, та поради тая причина социализма, комунизма и както да е там названието му се срина повсеместно само за около 45 години, вместо да се срине навеки "гнилия капитализъм"

    eто ти една статия, където се споменава това-показано е 7 място, не е съм го чел тук едиствено, тези неща ги има по различни икономически справочници, трябва да се чете.
    http://www.bulpress.net/article/4990,71
    къде хукна в 1939г ?още нещо ,става въпрос за хубавите татови годинки хубаво следи това което пиша.от тези димящи заводски кумини не се произвеждаше а направо бълваше от продукция.аз работя в производството,заварих като държавно предприятие а сега е западно.та 1 стока се окачествяваше до 4то качество защото всичко се пласираше а сега самО на едно (евро качество)и брак това е.хубаво е че харесваш западния модел и аз го харесвам но това никога няма да го усетим точно това е предсказал ТАТО.

  3. #33
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    E подходих отделеко , бълваха, ама пак ти казвам-в рамките на СИВ, съвета за икономическа взаимопомощ, нещо като ЕС на Западна Европа.
    Разликата е, че тия заводи се правеха и управляваха не на икономическа основа, а на държавно плановото стопанство, идеология и прочее.Ние правим това и това, поляците еди какво си и така, ама видя резултата
    А Тато, той не го предрече, тия ги говореше по време на перестройката /такава беше модата тогава/, в рамките на шегата го предреч, може би и сам не си е вярвал на думите, е както и да, наздраве
    Last edited by fred; 27-10-2008 at 18:34.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    E подходих отделеко , бълваха, ама пак ти казвам-в рамките на СИВ, съвета за икономическа взаимопомощ, нещо като ЕС на Западна Европа.
    Разликата е, че тия заводи се правеха и управляваха не на икономическа основа, а на държавно плановото стопанство, идеология и прочее.Ние правим това и това, поляците еди какво си и така, ама видя резултата
    А Тато, той не го предрече, тия ги говореше по време на перестройката /такава беше модата тогава/, в рамките на шегата го предреч, може би и сам не си е вярвал на думите, е както и да, наздраве
    е в крайна сметка си дойдохме на думата

  5. #35
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    E подходих отделеко , бълваха, ама пак ти казвам-в рамките на СИВ, съвета за икономическа взаимопомощ, нещо като ЕС на Западна Европа.
    Разликата е, че тия заводи се правеха и управляваха не на икономическа основа, а на държавно плановото стопанство, идеология и прочее.Ние правим това и това, поляците еди какво си и така, ама видя резултата
    А Тато, той не го предрече, тия ги говореше по време на перестройката /такава беше модата тогава/, в рамките на шегата го предреч, може би и сам не си е вярвал на думите, е както и да, наздраве
    ...а бе предсказал го е!!!!
    ...неговите хора сега владеят нещата!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #36
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Мда, така погледнато, то нямаше и как да стане много по различно
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #37
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Интересно ми е каква ни е била толкова развитата лека промишленост през 1939г.

  8. #38
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Интересно ми е каква ни е била толкова развитата лека промишленост през 1939г.
    еми за твое сведение на прадядо ми следването в сорбоната му е било по-евтино от това в софия
    смятай си сам кое и колко е било развито
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #39
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Интересно ми е каква ни е била толкова развитата лека промишленост през 1939г.
    Кожарска, текстилна и шиваческа, тютюнева, хранително вкусова, обущарска, да не говорим че България, Украйна са две от трите основни житници в ЕВропа, третата не я помня, не говорим за други селскостопански дейности - матеряли има, стига човек да иска да ги разучи.
    След като сме били на 7 място в ЕВропа, първи на Балканския полустров, все е имало защо
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Кожарска, текстилна и шиваческа, тютюнева, хранително вкусова, обущарска, да не говорим че България, Украйна са две от трите основни житници в ЕВропа, третата не я помня, не говорим за други селскостопански дейности - матеряли има, стига човек да иска да ги разучи.
    След като сме били на 7 място в ЕВропа, първи на Балканския полустров, все е имало защо
    бравас батка те така се брани това дет сме изгубили, но за жалост остават макар и добри спомени.то след твойто има още да се изрежда но няма смисал.дан забравяме че дойчландците ни ядяха ябълките червиви и кат кусеха таратор им светваха очичките.пък за ракийцата и винцето,ох там направо полудяваха.еееххх спомени,спомени.

  11. #41
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    еми за твое сведение на прадядо ми следването в сорбоната му е било по-евтино от това в софия
    смятай си сам кое и колко е било развито
    Абе и на мен дядо ми е учил в Иконом. факултет на СУ ма не му е било по евтино отколкото в Западна Европа. А тези промишлености които ги споменавате бяха доста добре развити и през социализма. Не защитавам това време защото комунизма си беше пълна глупост но не трябва да се отрича всичко постигнато и да гравитираме от един полюс на друг. Б-я може да има много ползи от поддържане на добри отношения с Русия, същевременно трябва да водим независима политика не да се кланяме на този или онзи. Ама то в нашата история винаги политиците са ни проваляли, защото няма такива които да проявят кураж и да отстояват интересите си.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    баси ташака ти кремиковци да го затвориш в годината на 45 годишнина от основаването.от 80та до 89г на 7мо място в света по производство на метал а сега СИНДИК .

  13. #43
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71 View Post
    баси ташака ти кремиковци да го затвориш в годината на 45 годишнина от основаването.от 80та до 89г на 7мо място в света по производство на метал а сега СИНДИК .
    Най големия ташак е че това Кремиковци въобще е било създадено. Стомана може да е произвеждал, ама ЦЕНАТА на тоя метал каква е била, след като тоя завод е в постоянна загуба??За това място сме платили със задниците си, германците през 42-43 г за зарязали това находище, поради бедния състав на желяцо, а при социализма бе модерно да има заводи, каски, очила за леене, скелета /това себестойност, качество...хехе, горещ вятър/ а другарите не работеха те пиеха уиски и висяха по Западна ЕВропа, там учеха децата им, проповядваха, как труда е създал човека...

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Б-я може да има много ползи от поддържане на добри отношения с Русия, същевременно трябва да водим независима политика не да се кланяме на този или онзи. Ама то в нашата история винаги политиците са ни проваляли, защото няма такива които да проявят кураж и да отстояват интересите си.
    Независимата политика минава през пълната преоценка на завимимост ни от Русия.Никой не казва да обявим война на Русия, ама в момента продължава това, което си беше преди, като махнем 5-6 години от прехода.......
    Развити са били иначе тия неща донякъде и при социализма,но като цяло резултата от развитието на социализма е мноооого безмислен, айде да кажем спорен-което се вижда и сега /поради факта, че икономиката ни се развиваше на база идеология, а не реалности/.След като СССР се разори, ние като 16 република/де факто/ престанахме да получаваме без пари нефт, газ и оръжие, видя се , че равнището ни е кръгла нула, за разлика от тия на Чехия,УНгария, Словакия.....там бята нула и една четвърт....
    След като се обеземлиха селяни, като се национализира собествеността на едри и дребни производетели, изби се интелигенция, след 50 години се върнахме там, откъдето бяхме почнали, ама с всички негативи на връщенето.....
    Last edited by fred; 28-10-2008 at 21:49.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #44
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    В момента не знам с какво сме зависими от Русия освен чрез вносът на газ и частично нефт. Под добри отношения имах предвид политическата дипломация.

  15. #45
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    ....
    След като се обеземлиха селяни, като се национализира собествеността на едри и дребни производетели, изби се интелигенция, след 50 години се върнахме там, откъдето бяхме почнали, ама с всички негативи на връщенето.....

    Ела та гледай пък сега какъв е ефекта като се оземлиха селяните, повечето не искат да имат земя или да се занимават с нея, но акъл как трябва да я гледаш всички дават. Отделно докато си я разделят се изпокараха сумата му и семейства. Всичко много се е объркало и няма да се оправи. Както казва Павлин, трябва независима политика, да не си даваме дупата на американци и руснаци.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •