Results 1 to 7 of 7

Thread: Сигурност и безопастност на Алфа 155

  1. #1
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Сигурност и безопастност на Алфа 155

    Ако някой има съмнения в сигурността на Алфа 155 веднага да си го променя !!!
    Днес както си седя на светофар за ляв завой -със секция и дремя /пред мен имаше 3 коли и от предната добре , че бях оставил 1,5м растояние/ изведнъж главата ми се удари във възглавницата.
    Едно Ауди Б4 ка силистренска регистрация ме изтресе отзад.Човекът говорел по телефона си !

    Алфата се премести напред почти до предната кола / добре, че я държах на полуспирачка- да не се предвижи напред докато чакам.
    На самолета ми се поодра задната броня без други видими последици.
    Тази вечер ми се наложи да отварям багажника и имам леки проблеми/трябва само малко да порегулирам ключалките или капака.
    На Аудити цъфната двата фара , предна броня долу на земята, преден номер също и десен мигач счупен.
    Сами се уверете в сигурността на самолета.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  2. #2
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ами колега колите отпред по точно маските винаги се скапват при такъв удар. мене ме е удрял мерцедес 124 когато бях с фиат уно и нищо ми нямаше а бенца беше пълна трагедия. Ако 155 прасне Б4 отзад пораженията при 155 ще са същите а на аудито може да му се спраска бронята защото е келява. Иначе 155 си е здрава за годините кола

  3. #3
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Абе то си зависи от колата конкретно. Аз с Рено 19 веднъж треснаш отзад един Опел Кадет Седан и на Рено-то грам нищо му нямаше, а на Орелчето му беше огъната градата на багажника .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #4
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    принципно автомобилите се проектират така че предницата да е мека и да обира кинетичната енергия на удара - то са зони на деформация то са изпадащи части абе сложна работа но е нормално предницата да се сгъне повече
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  5. #5

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 13:18.

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    АУДИ-то е набило спирачки и в последния момент те е ударил. Набивайки спирачки предницата слиза ниско и удара се обира главно от фаровете, решетката, радиатор, предна маска на фаровете и т.н. елементи, които са декоративни Задницата е от плътна ламарина и само бронята е декоративна, но това не значи, че издържа на удар Загледай се между бронята и престилката отдолу и ще видиш, че се е посмачкала Друг белег е "корема" за резервната гума При всички положения на пича от АУДИ-то му се е доревало
    А за предницата на 155 не мога да кажа, че е здрава въобще Баща ми се натресе с 30-40 в гъза на една S-класа и колата се сгъна 40см навътре Направо ми се дорева като я видях тогава
    На Мерцедеса му се беше строшил парктроника и се беше спукала бронята. Това беше видимото, отдолу сигурно е станал на вълни, ама поне си отваряше багажника без проблем. И баща ми го беше раздавал телефонист тогава, въпреки че не си призна веднага
    Затова HandsFree, Bluetooth или CarKit и няма да има "жертви"

  7. #7
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    днес гледах отдолу на канал видимо нищо не се вижда,а легена за резервната гума няма пукнатини на боя и огъвания.Като гледам и бронята не е мръднала напред.
    В понеделник ще понапъна с крик малко задната греда на багажника където е ключалката. Проблема е в малко трудно затваряне на багажника / трябва да натискам капака най-долу и ми свети лампата в багажника.
    Днес оправих работата. С 1 гредичка опряна в двете колонки за амортисорите , червячен крик и още една гредичка опряна в задната греда до ключалката. Напън с крика проба, пак напън на няколко пъти докато започна да се заключва като пусна капака без удари и напъни.След като освободих крика малко се върна напред задната греда и напънах още 21път сега се затваря и заключва и отключва без проблеми.Лампата в багажника си загасва .
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •