Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 633

Thread: Цени на части!!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default Цени на части!!

    В тази тема ще отговарям( продавам) на всички въпроси за цени на части за Алфа Ромео!! Наблюдавам от доста време че колеги от магазини и сервизи ТОВАРЯТ яко цените на частите,което е доста несправедливо.Питайте смело за цените на частите и труда за смяната(ремонта) Темата е платена,моля без излишни коментари!!
    Last edited by Lisan; 11-06-2009 at 00:36. Reason: допълнение
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Преди темата да е тръгнала- дали ще е удачно да се пита и за цена за смяна (Д/ М) ?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Преди темата да е тръгнала- дали ще е удачно да се пита и за цена за смяна (Д/ М) ?
    :balloon Защо да не е? Макар че за доста от ремонтите не може да се каже предварително колко ще струва с точност.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Мисълта ми беше поне за рутинни операции- смяна масла и филтри, ремъци, накладки и др. примерно. Знам, че понякога установяването на проблема трае повече време от самото отстраняване. Спирам.


    Сега за откриване на темата: регулиране на клапани, колата от подписа. Колко приблизително струва операцията, евентуално реглажните пулове?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Я да питам аз. В една тема в 145/6 раздела (там мисля, че беше) каза цена на ремонтен комплект за заден мост около 20 и нещо лв. "И в "Ал. Стамболийски 155" са толко и при нас са толко" - цитирам по спомен. Та да те питам , същите ли са и на 155 и в крайна сметка колко пари са за 155? Трябва да купувам 2 комплекта , а преди време купувах от александър ауто и цената беше доста по-висока.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  6. #6
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Я да питам аз. В една тема в 145/6 раздела (там мисля, че беше) каза цена на ремонтен комплект за заден мост около 20 и нещо лв. "И в "Ал. Стамболийски 155" са толко и при нас са толко" - цитирам по спомен. Та да те питам , същите ли са и на 155 и в крайна сметка колко пари са за 155? Трябва да купувам 2 комплекта , а преди време купувах от александър ауто и цената беше доста по-висока.
    Комплекта е еднакъв на 155 и 145-6,преди време струваше 28лв за брой,но сега има някакво увеличение и е 32лв за брой.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  7. #7
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Мисълта ми беше поне за рутинни операции- смяна масла и филтри, ремъци, накладки и др. примерно. Знам, че понякога установяването на проблема трае повече време от самото отстраняване. Спирам.


    Сега за откриване на темата: регулиране на клапани, колата от подписа. Колко приблизително струва операцията, евентуално реглажните пулове?
    е Пуловете са по 3лв. за брой,регулирането на клапаните 80-100лв в зависимост от валовете.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  8. #8

    Default

    Ако може да ми кажеш цена за казачена за антифриз и цена за смяна на казанчето.

  9. #9
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Ако може да ми кажеш цена за казачена за антифриз и цена за смяна на казанчето.
    Нямам втора употреба,Сори но не мога да помогна!!!

    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  10. #10
    започва да се пристрастява wallbanger's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    35

    Default

    Здравей , искам да те питам за цена на ламбдасонда+труд за 156 2.0 TS Selespeed '00 . Благодаря предварително !

  11. #11

    Default ?!

    Здравейте ,преди 2 седмици си взех Алфа 156 1.6,но за съжаление не попаднах на много пазена кола. Откакто я имам почти не е излизала от сервиза и имам въпрос? Нормално ли е за смяна на свещи ,кабели и една бобина да ми вземат 632лв. с работа де? Сега се оказа,че и радиаторчето на климатроника ми се е спукало и трябва да се завери,а най-интересното е ,че и скоростния ми лост клюмна!? Всмисъл вкарвам си скоростите без проблем,но като изключвам от скорост и не лоста да си се намести на междинно положение,а си остава клюмнал и аз трябва да целя 3та предавка :S

  12. #12
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by Highvoltage View Post
    Здравейте ,преди 2 седмици си взех Алфа 156 1.6,но за съжаление не попаднах на много пазена кола. Откакто я имам почти не е излизала от сервиза и имам въпрос? Нормално ли е за смяна на свещи ,кабели и една бобина да ми вземат 632лв. с работа де? Сега се оказа,че и радиаторчето на климатроника ми се е спукало и трябва да се завери,а най-интересното е ,че и скоростния ми лост клюмна!? Всмисъл вкарвам си скоростите без проблем,но като изключвам от скорост и не лоста да си се намести на междинно положение,а си остава клюмнал и аз трябва да целя 3та предавка :S
    Кабели прилични струват 220лв,свещи Бош или Шампион 70-90лв,хубави свещи 240-270лв,бобина предполагам са ти сложили втора употреба 50-80лв,труд да кажем около 50-60лв и смятай сам!!!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  13. #13
    нов в бранша ilin4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    varna
    Posts
    53

    Default

    Quote Originally Posted by Highvoltage View Post
    Здравейте ,преди 2 седмици си взех Алфа 156 1.6,но за съжаление не попаднах на много пазена кола. Откакто я имам почти не е излизала от сервиза и имам въпрос? Нормално ли е за смяна на свещи ,кабели и една бобина да ми вземат 632лв. с работа де? Сега се оказа,че и радиаторчето на климатроника ми се е спукало и трябва да се завери,а най-интересното е ,че и скоростния ми лост клюмна!? Всмисъл вкарвам си скоростите без проблем,но като изключвам от скорост и не лоста да си се намести на междинно положение,а си остава клюмнал и аз трябва да целя 3та предавка :S
    Здравеи смяна на масло,свещи,ремаци,филтри,диагностика-924 лв това
    дано те оспокои имам са6тата Алфа вьв сервиза вав Варна

  14. #14
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by wallbangerbg View Post
    Здравей , искам да те питам за цена на ламбдасонда+труд за 156 2.0 TS Selespeed '00 . Благодаря предварително !
    Масово слагам Марели универсална 98лв, 40лв труд с диагностиката.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  15. #15

    Default

    Хехе, Лисан,много ти благодаря за мнението Аз ти преписах телефоните от темата,така че като повечето алфисти тук и аз ще звъня,като имам проблем. Иначе бобината чисто нова = 150лв,но ми направиха отстъпка за работа и след мнението ти,значи съм си добре. Мерси!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •